Wiedźmin 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Re: Wiedźmin 2

Post autor: Błażej »

niestety co najmniej połowa tu obecnych, w czasach prawdziwych rpgów, sikała jeszcze w pieluchy... nie bardzo mogą się wypowiadać w temacie[-X

Osobiście uważam że prawdziwym Rpgiem było DiabloI !! :twisted:
Rozwój postaci był? był
Wciągająca fabuła? ... oderwać się nie mogłem
Nieliniowość?.... za każdym razem było inaczej

BaldursGatey się nie umywają :wink:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no ja nie wiem czy to fabuła w Diablo przyciągała, czy fakt, że z kolejnego potworka może wypaść coś 'zajebistszego' :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
ADHD
Warzywo
Posty: 19

Post autor: ADHD »

Mhroczny Rycerz pisze:Po niewypale jakim była jedynka za dwójke podziękuje.
Cóż, z jednej strony racja, jedynka była cienka.

Ale z drugiej z strony zawsze można mieć nadzieje że dwójka będzie lepsza-popatrz choćby na serie mass effect albo dragon age-IMO dwójka bije jedynke o głowę :roll:

Z trzeciej strony CDProjekt to nie Bioware a nadzieja jest pierwszym krokiem an drodze do rozczarowania :|
nie wstawiamy gifów w podpisie

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Jak to mowia sa gusta i gusciki, ja skonczylem wiedzmina jedynke 4x i za kazdym podejsciem sie swietnie bawilem.
I zdecydowanie jest to godny polecenia RPG, jedynie niektore z rozwiazan moga nie wszystkim pasowac (gralem w Baldursy oba, w Icewind Dale czy nie wspomniane tu wczesniej Arcanum). Co do dwojki, to polecam poczytac opis maly:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,98214 ... zywo_.html

Jak cos przescrollujcie bo na poczatku glownie pisza o probach instalacji tego demka.
Do tego nie chce juz mi sie szukac, ale czytalem niedawno fragmentu zagranicznych portali z ocenami typu "legendarna gra" "epicka" "najlepszy rpg wszechczasow" itp. Nie wiem czy oplaceni czy wyolbrzymiaja i wszyscy przekonamy sie za juz niecale dwa tygodnie, ale i tak milo sie robi ze pisza tak za granica o POLSKIEJ grze. Ja juz sie nie moge doczekac :D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
ADHD
Warzywo
Posty: 19

Post autor: ADHD »

Niieee. Uwierz mi, nie jest to popularna gra za granicą.
Częściowo dla tego że, lokalizacyjne, angielska wersja jest straszna. Dlatego właśnie CD-projekt robi dwójkę od razu po angielsku, chcąc się upewnić że tym razem nikt nic nie spartaczy.
nie wstawiamy gifów w podpisie

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

To ja wam życze miłej zabawy i trzymam kciuki, żebyście sie nie zawiedli. Ja tymczasem zmienie kompa coby mi Battlefield 3 działa na full na multi przy (podobno) 64 graczach :twisted:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Imo, jedna z najlepszych gier, klimatem niewiele odbiega (jeśli już) od książki, w porównaniu do "pożal się boże" filmu. Żyjące miasto, polska wieś, rubaszne teksty, to wiedźmin, którego również prezentuje nam Sapkowski. Ponad 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy też mówi swoje, choć zawsze można powiedzieć tak, jak mój byly nauczyciel WOS'u "Jedzmy gó..na, miliardy much nie mogą się mylić" ;)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Barbarossa pisze:Wieś 1: kupiłem i za pierwszym razem dograłem do połowy części drugiej (czyli kanały w mieście). Po pierwsze mnie nie wciągnął, bo zbyt pretensjonalny jak na hack n slash, a zbyt płaski jak na RPG. Kiedyś chciałem do niego wrócić i dać mu szansę, ale nie chciał mi się odpalić na win7 bez pobrania patcha, a patcha nie mogłem łatwo pobrać z uwagi na zabezpieczenia antypirackie mimo, że jestem zarejestrowanym w ich portalu użytkownikiem i mam legalną kopię (!!!).

Do tego owe wspaniałe zabezpieczenia antypirackie denerwowały mój system i uniemożliwiały korzystanie z jakiegoś virtual CD, którego używałem wtedy, żeby grać w SC1, bo się nie dawało z płytki zwykłej.

Nie chciałem temu problemowi poświęcać więcej niż 3 minuty, ani hackować legalnej wersji, więc tylko uznałem, że ch. im w oko, skoro tak traktują płacących klientów, więcej nie kupię od nazioli nic i niech się gonią.
Problemy techniczne to jedno ale przerwanie w kanałach było sporym błędem - druga część, już po wyjściu z nich, to zdecydowanie najlepszy kawałek W1.

Dla mnie ta gra była genialna poza dwoma detalami. Prawdziwą wisienką na torcie były dialogi z Talarem, Jaskrem, Zoltanem i parę innych. Gameplay był takim mniej upierdliwym Diablo więc dla mnie luz.

Te dwa detale trochę obniżające jakość całości to za łatwa gra (twórcy podobno testowali ostatnie rozdziały słabą postacią) i generalna bieda fabularna pod koniec - tak jakby chcieli to wszystko już trochę przyspieszyć.

Maciek

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

ADHD pisze:Niieee. Uwierz mi, nie jest to popularna gra za granicą.
Częściowo dla tego że, lokalizacyjne, angielska wersja jest straszna. Dlatego właśnie CD-projekt robi dwójkę od razu po angielsku, chcąc się upewnić że tym razem nikt nic nie spartaczy.
http://failheap-challenge.com/viewtopic.php?f=8&t=389

wiem, mało opinii, ale tu jakoś ludzie potrafią zrozumieć, że to była pierwsza gra CDP, że budżet mały i jakoś się podobało
Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Mhroczny Rycerz pisze:Ja tam czekam na Skyrim [...]
ja również.

Jedynka wiedźmina również mnie znudziła (zresztą jak niektóre książki z serii)

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

przelas pisze: Jedynka wiedźmina również mnie znudziła (zresztą jak niektóre książki z serii)
Przepadnij.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Domino pisze:
przelas pisze: Jedynka wiedźmina również mnie znudziła (zresztą jak niektóre książki z serii)
Przepadnij.
Tylko, że ma racje. Jak opowiadania są zajebista tak niektóre części z sagi (a przynajmniej ich fragmenty) są tak nudne, że ja pier...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Jedynka była słaba, wg mnie głównie przez rozrzucenie questów dzień-noc i czekanie w nieskończoność na zmianę pory dnia. Poza tym mnie w ogóle akcja nie wciągnęła.
Nad 2 częścią już pieją z zachwytu. No zobaczymy. Jestem sceptyczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Yeee... To nie można było sobie odpowiednio ustawić medytacji? Nigdy nie czekałem, aż zapadnie dana pora dnia, od czego mogę sobie ustawić odpoczynek.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Można było. Ale to permanentne przestawianie mnie denerwowało. Ja się wychowałem na Falloucie. Tam to było proste i fajne. W Wiedźminie to takie nie było.
Poza tym po lekturze recenzji W2 w CDA - stwierdzam, że to tylko artykuł sponsorowany. Konkretów mało, o rozwoju postaci kilka zdań a pieją głównie nad grafą i eleganckim erotyzmem zamiast nachalnego wbijania na monitory gołych cycków. No ja przepraszam ale sprowadzenie, w głównej mierze, recenzji gry RPG do warstwy wizualnej i relacji damsko - męskich to jest "pitolenie o Szopenie".

Ale żeby tak nie kwękać - w Mediamarketach będzie specjalna edycja W2 tylko dla MM - po 99 zł z jakimś medalionem i czymś jeszcze. 20 zł można przyoszczędzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Mauler pisze:Można było. Ale to permanentne przestawianie mnie denerwowało. Ja się wychowałem na Falloucie. Tam to było proste i fajne. W Wiedźminie to takie nie było.
Poza tym po lekturze recenzji W2 w CDA - stwierdzam, że to tylko artykuł sponsorowany. Konkretów mało, o rozwoju postaci kilka zdań a pieją głównie nad grafą i eleganckim erotyzmem zamiast nachalnego wbijania na monitory gołych cycków. No ja przepraszam ale sprowadzenie, w głównej mierze, recenzji gry RPG do warstwy wizualnej i relacji damsko - męskich to jest "pitolenie o Szopenie".

Ale żeby tak nie kwękać - w Mediamarketach będzie specjalna edycja W2 tylko dla MM - po 99 zł z jakimś medalionem i czymś jeszcze. 20 zł można przyoszczędzić.
+1000
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

A kolekcjonerki dalej nie mozemy aktywowac, jest jakis serwerowy 'fakap'
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Afro pisze:A kolekcjonerki dalej nie mozemy aktywowac, jest jakis serwerowy 'fakap'
Ponoć do 10 rejestracja EK ma ruszyć. Ale nie powiem, zaliczyli Epic Fail.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Prośba do tych co zagrają - napiszcie swoje wrażenia po kilku dniach gry. Może dzięki Waszym recenzjom skuszę się na W2.

Bo na razie od kilku miechów - tylko czołgi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No ja od dzisiaj wieczór będę testować :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ