Polska według Korwina

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Polska według Korwina

Post autor: Kosa »

prawdziwy chrześcijanin był tylko jeden :)
potem to marne podróbki i dlatego to wyszło jak wyszło...

tak przynajmniej twierdził F.Nietzsche ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Sam jestem nietzschejanistą ... :D Tak jestem aktywnym ateistą jak już tak chcecie stawiać sprawę :D :D :D ostatni chrześcijanin umarł na krzyżu, tyle
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

I jak tu z takimi pogladami dyskutowac? :D
Pogadamy za pare lat.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Widocznie z ironii się wyrasta ... :) Spokojnie, chodzi mi jedynie o to, że wszystko należy brać na rozsądek i starać się przemyśleć a nie wierzyć ślepo w coś co zostało obalone tonami faktów :P
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Pokaz mi co zostalo obalone tonami faktow :D
Ba, nauka potwierdza, ze ktos taki jak Jezus zyl, ze przekazy z biblii sa wierne, a wielu faktow nie potrafi wyjasnic w swietle obecnej wiedzy ;D Moze sie kiedys to zmieni, ale na dzien dzisiejszy nauka nie ma nic, co mogloby podwazyc wiare.

Nie od dzis wiadomo, ze naukowcy im bardziej zaglebiaja sie w niezbadane, tym bardziej sa sklonni uwierzyc w istnienie Boga. Niekoniecznie chrzescijanskiego, ale generalnie - Boga.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

No wlasnie historycy nie potwierdzaja istnienia Jezusa jako postaci historycznej jak np Mahomet. Co do samych narodzin czy zycia masz mase niescislosci ;) Wierne przekazy biblijne? Nowy czy stary testament? Dobry zart :P Chciales chyba powiedziec ze wiara nie ma na dzien dzisiejszy nic co mogloby podwazyc nauke ;)
Vallarr pisze:Nie od dzis wiadomo, ze naukowcy im bardziej zaglebiaja sie w niezbadane, tym bardziej sa sklonni uwierzyc w istnienie Boga. Niekoniecznie chrzescijanskiego, ale generalnie - Boga.
No wlasnie srednio raczej, skoro zalozenie ze Bog to stworzyl daje ci mase kolejnych pytan, na ktore poslugujac sie metodami naukowymi nie odpowiesz ;) Aczkolwiek ciekaw jestem kto z np laureatow nagrody nobla w naukach scislych czy przyrodniczych stwierdzil, ze go w strone boga kieruja odkrycia wspolczesnej nauki? :)

PS. nie ma co brac wszystkiego na rozsadek, gdzie miejsce na emocje, rzadze i inne takie :D ?
PS2. Widze chlopaki ze tez robicie wszystko by do nadchodzacej sesji sie nie uczyc :P
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Akadera pisze:No wlasnie historycy nie potwierdzaja istnienia Jezusa jako postaci historycznej jak np Mahomet.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Flawiusz

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Boga, czy częściej "siły absolutnej" np. pod postacią fizyki. Ja zresztą jestem wierzący, ale uważam też, że wszystko co ziemskie da się wytłumaczyć za pomocą nauki :). Wiara nie polega na tym by wiedzieć, a by właśnie wierzyć. Tyle.
No wlasnie srednio raczej, skoro zalozenie ze Bog to stworzyl daje ci mase kolejnych pytan, na ktore poslugujac sie metodami naukowymi nie odpowiesz Aczkolwiek ciekaw jestem kto z np laureatow nagrody nobla w naukach scislych czy przyrodniczych stwierdzil, ze go w strone boga kieruja odkrycia wspolczesnej nauki?
Człowieku! e^(i*pi) = -1 :shock:
To jest tak piękne, że aż nieprawdopodobne

Zresztą - wszyscy się kiedyś przekonamy kto miał rację. Nawet jeśli zdążą przed naszą śmiercią wynaleźć jakieś przedłużacze życia, spisywanie mózgu do komputera czy inne bajery, to i tak kiedyś zginiemy. Najwyżej razem z wszechświatem.

Wracając do tematu: Na Korwina nigdy nie głosowałem i głosować nie będę ;). Uważam go za oszołoma, który sam jeszcze nie zdążył nic nakraść jak reszta i pcha się do żłoba.

No to ruszy ( mam nadzieję ) lawina obelg i oskarżeń. Przynajmniej będą na temat :wink:

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

No wlasnie historycy nie potwierdzaja istnienia Jezusa jako postaci historycznej jak np Mahomet. Co do samych narodzin czy zycia masz mase niescislosci
Polecam "Uwazam rze", nr wielkanocny i tekst "sledztwo w sprawie zmartwychwstania". I podobne, jest ich sporo. W wolnej chwili poszukam tego numeru. Z pamieci - pisma Tacyta i Swetoniusza.
Swoja droga - fajny tekst wygooglalem:
http://www.czytelnia.chrzescijanin.pl pisze:Zastanawiacie się może, skąd mamy pewność, że teksty Nowego Testamentu, które dziś mamy w ręku, są wiernymi kopiami oryginału. Odpowiadam na to, że możemy mieć zdecydowanie większą pewność autentyczności tych tekstów, niż dzieł wszystkich autorów starożytnych. Istnieje ponad pięć tysięcy dawnych manuskryptów Nowego Testamentu, z których wiele jest kompletnych. Większość z nich pochodzi z początków naszej ery. Jest za to na całym świecie tylko dziewięć czy dziesięć manuskryptów pism Juliusza Cezara, z których najstarsze powstały dziewięćdziesiąt lat po jego śmierci. Nikt jednak nie myśli o podaniu w wątpliwość historyczności osoby Juliusza Cezara, lub pism które nam pozostawił. Dlaczego więc nie chcemy uznać autentyczności pism Nowego Testamentu? Pomyśleć tylko, że są tacy, którzy mówią, iż Jezus Chrystus nigdy nie istniał! Taka postawa jest dowodem pożałowania godnej nieznajomości faktów, albo ciasnoty umysłu.
No wlasnie srednio raczej, skoro zalozenie ze Bog to stworzyl daje ci mase kolejnych pytan, na ktore poslugujac sie metodami naukowymi nie odpowiesz Aczkolwiek ciekaw jestem kto z np laureatow nagrody nobla w naukach scislych czy przyrodniczych stwierdzil, ze go w strone boga kieruja odkrycia wspolczesnej nauki?
Co do laureatow - musialbym pogrzebac, ale nie watpie, ze znakomita wiekszosc z nich wierzy w jakiegos Boga. Ty watpisz? ;)
Co ma piernik do wiatraka? Zalozenie, ze Bog stworzyl nie oznacza umycia rak, tylko chec poznania od strony naukowej.

@ps2 - yhy.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Akadera pisze:No wlasnie historycy nie potwierdzaja istnienia Jezusa jako postaci historycznej jak np Mahomet.
Od wielu już lat nie spotkałem się z taką tezą w żadnym poważnym opracowaniu. Nie znaczy to oczywiście, że nikt tak nie twierdzi (od wielu już lat zdecydowanie zbyt mało czytam na temat historii starożytnej) - co najmniej znacząca jednak liczba historyków by się z Tobą nie zgodziła.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Akadera pisze:No wlasnie historycy nie potwierdzaja istnienia Jezusa jako postaci historycznej jak np Mahomet.
Chętnie dowiem się, co za "historycy" nie uznają bytu Jezusa. :wink:
Linki, tytułu opracowań, cokolwiek.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

The Old Samurai pisze:Sam jestem nietzschejanistą ... :D Tak jestem aktywnym ateistą jak już tak chcecie stawiać sprawę :D :D :D ostatni chrześcijanin umarł na krzyżu, tyle

tylko, ze wg niektórych, któzy badają życie Nietzschego on był chrześcijaninem :shock:
jakby to ując, ukrytym ale i zarazem chrześcijaninem nowej generacji ;) która dopiero ma kiedyś tam nastąpić...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Korwiniści? Nie wierzę że w 2011 ludzie wciąż potrafią brać tę partię nieudaczników poważnie.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Taaak....gdzież im tam do sukcesów jakie poodnosiły ostatnimi laty kolejne rządy....

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Goscie od 18 lat nie potrafia przekroczyc progu wyborczego. Generalnie zbior zyciowych pierdol.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Palikot w rok zebral wiecej poparcia niz upr w kilkanascie lat, a to jest bardzo kiepski polityk.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Hmm, bo Korwin nie jest w żaden sposób "wyjątkowy". Ci co go kochają i by go na tron wynieśli nie pamiętają ,że był już posłem na sejm RP na początku lat 90 i niczym się nie wyróżniał. W swoich gadkach przypominał Kaczora. Oczywiście elokwencją bije go na głowę, ale generalnie chodzi o to samo :
- http://www.youtube.com/watch?v=Vscr0YC8vCU
- http://www.youtube.com/watch?v=foAhCqD_ ... re=related
BTW. Czy to co w 0:38 do ust Maciarewicz podnosi to jest cygaro ?

W naszym kraju brakuje partii umiarkowanie liberalnej. Korwin jest skrajny, a dodatkowo jego ostatnie mariaże z narodowcami, czy głupie teksty nie przysporzą mu elektoratu. Jest zbyt kontrowersyjny, aczkolwiek życzę mu jak najlepiej. Bo IMHO jest o wiele lepszy od ... tzw. bandy czworga :D

A może chciałby ktoś reaktywować Polską Partię Przyjaciół Piwa ? http://www.youtube.com/watch?v=2ErDG4-WgD4

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

hahahaha ... ponieważ wierzącym lektura widocznie szkodzi, to zacznij od filmów jak : The Root of All Evil, Religulous i Bóg którego nie było. Potem polecam przeczytać Biblię, później np Bohatera Raglana. Historycy mówią, że w tamtym czasie było kilkunastu ludzi którzy urodzili się z dziewicy, przyszło 3 króli, cała ta gama co Jezus i żaden z nich nie nazywał się Jezus :) Widzisz, ja wiem więcej od 90 procent wierzących w Jezusa od nich samych, w tym od Ciebie. Może zainteresuj się dogłębnie czymś, co uważasz za pewnik :)

PS. Obejrzyj te filmy, na prawdę, tam masz uczonych właśnie którzy potwierdzają zdrowe poglądy :D Nie znajdziesz żadnego opracowania przez rzetelnego i powszechnie szanowanego historyka który twierdzi, że Jezus żył. Najwięksi intelektualiści jakich nosi obecnie ziemia są ateistami. Bóg urojony - dobra lektura, polecam dla zagorzałym katoli którzy w życiu pisma świętego do ręki nie wzięli :P
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, o 22:15 przez RotARaven, łącznie zmieniany 1 raz.
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Jeśli Twoim celem było znalezienie się w czyimś podpisie, to Ci się udało. A teraz wracaj do Trollsylvanii :twisted:

//O, zedytowałeś. Niestety musisz bardziej się postarać żeby przebić booka do demonów w cyrylicy.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, o 22:28 przez Kervyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Queek.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Widzisz, ja wiem więcej od 90 procent wierzących w Jezusa od nich samych
Ja sprawdziłeś te 90%? Chodziłeś po kościołach z ankietą?

Zablokowany