Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

Ten Zły pisze:Nie wiem czy to odpowiedni temat ale zaryzykuje :D
Mam pytanie . Jak wystawiacie oddziały np 30 hamców z królem czy 30 warriorów, 5 czy 7 w szeregu ?
ja osobiscie.
30 hammererow z tarczownikiem i BSB'kiem wystawiam po 6 w szeregu.
30 longow z BSB'kiem lub tarczownikiem wystawiam po 5 w szeregu.
40 longow/hammererow wystawiam w hordzie.

zaobserwowalem, ze nie oplaca sie wystawiac 30 w hordzie bo zanim sie nimi dojdzie to 8-9 z trzeciego szeregu juz nie ma (z magii czy tez ostrzalu) wiec ten dodatkowy atak z trzeciego szeregu jest slaba opcja. do tego mala liczba szeregow moze doprowadzic do przegrania walki.
natomiast 40 w hordzie to zupelnie inna bajka. do odstrzalu jest przeznaczonych 10 ludzikow :) dzieki temu dochodzac do zwarcia z przeciwnikiem mamy znacznie wieksza liczbe atakow :)
Remo pisze:
cahir pisze:To się zorientowałeś... :roll:
Co się zorientowałem?

Że dalej tego nie zmienili. Czy o coś innego Ci chodzi?
zyrek byl poprawiany we wczesniejszych erratach. to znaczy, ze mu sie przygladali. to zas oznacza, ze wcale nie maja zamiaru zmieniac mu templatki i od samego poczatku mialo byc tak jak jest.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Morsereg pisze: zyrek byl poprawiany we wczesniejszych erratach. to znaczy, ze mu sie przygladali. to zas oznacza, ze wcale nie maja zamiaru zmieniac mu templatki i od samego poczatku mialo byc tak jak jest.
No byłby to największy nonsens jaki słyszałem... "Ten rare unit za 140 pts. ma aż dwa ataki i lata! Nie możemy pozwolić żeby jeszcze trafiał templatką wszystkich z potężną siłą 3! Nie za tą cenę!"
Gdzie jakis facepalm? O! jest... #-o

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Poczekaj na nowego booka, dostaniemy zamiast zyrka, latajacą fortece z organkami x4 2 klopami 2 FC i z wardem na 2+ za jakieś 300 pkt :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Abaddon pisze:Poczekaj na nowego booka, dostaniemy zamiast zyrka, latajacą fortece z organkami x4 2 klopami 2 FC i z wardem na 2+ za jakieś 300 pkt :mrgreen:
Chyba ci na mózg padło...




Teraz takie monstery sa w cenie 235pts.
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

A hydra jeszcze tańsza...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Slayer Zabójców pisze:
Abaddon pisze:Poczekaj na nowego booka, dostaniemy zamiast zyrka, latajacą fortece z organkami x4 2 klopami 2 FC i z wardem na 2+ za jakieś 300 pkt :mrgreen:
Chyba ci na mózg padło...




Teraz takie monstery sa w cenie 235pts.
Ja w cuda nie wierze

Max to 200pkt. :D

A tak na poważnie to ciekawe czy nam runy potną :cry:

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Za 25 pts będzie można dokupic 2 żyrokoptery na pokładzie.

A co do tych run... jeżeli obetną te mocniejsze runy i w ich miejsce dadzą jakiś crap, to będzie niemiło...
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Panowie macie może army booka do Krasi w wersji polsiej i pdf ??

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Mam pytanie . Jak strzela się do kowadła w 8 edycji ? W podręczniku piszą że ataki są rozdzielane między krasie i że to maszyna. Rulebook natomiast przy strzelaniu do maszyn przewiduje że obsługa chowa się za maszyną :D

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

To jest maszyna z 5 ranami, 2 od strażników i 3 od lorda na kowadle .Asv używasz bodajze najlepszego ale głowy nie dam bo nie pamietam jak to z tym było :P
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

najlepszy save, ward na 4 (w CC na 6) i T10. zeby zranic lorda pierw trzeba sie pozbyc straznikow
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, o 09:51 przez sławny, łącznie zmieniany 2 razy.
KGB Kieł

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

sławny pisze:najlepszy save, ward 4+ i T10. zeby zranic lorda pierw trzeba sie pozbyc straznikow
Sugerujesz że strzelając do strażników używam najlepszego sava, który ma najczęściej Mistrz ? Trochę nie logiczne #-o

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

tak jest napisane w erracie
KGB Kieł

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Ten Zły pisze:
sławny pisze:najlepszy save, ward 4+ i T10. zeby zranic lorda pierw trzeba sie pozbyc straznikow
Sugerujesz że strzelając do strażników używam najlepszego sava, który ma najczęściej Mistrz ? Trochę nie logiczne #-o

nie strzelasz do strażników, strzelasz do kowadła jako maszyny, nie możesz obrać za cel dowolnego strażnika
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Ok, dzięki :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

BTW to wlasnie straznicy maja lepszego AS.
jesli wykupisz mistrzowi tarcze to maja takiego samego.
jesli zas wykupisz priestowi warda to straznicy tez go beda posiadali. :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Mam pytanie co się stało z Rune of Stoicism ( podwaja siłę jednostki) została usunięta z puli run w 8 ed ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Została usunięta bo pojęcie "unit strength" przestalo istnieć.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

lormak pisze:Mam pytanie co się stało z Rune of Stoicism ( podwaja siłę jednostki) została usunięta z puli run w 8 ed ?
przeczytaj errate tam wszystko jest
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

słuchajcie mam pytanie odnośnie lorda na tarczy w jednostce hammerow.

XX
CC
CC
C
X-lord
C-hammersi

I jak to wyglada przy konfrontacji ? Przy szarzy wyglada to tak, że atakujący może bić tylko po lordzie ? I w razie zranienia leci z żywotności lorda tak ?

ODPOWIEDZ