Bretońscy Grail Knights - ich ''czempionowanie''

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: Bretońscy Grail Knights - ich ''czempionowanie''

Post autor: X.Maciek »

A jakie niby słówko by padło? Powinno paść słówko "can refuse". Na zdrowy chłopski rozum to gral który się shańbi powinien tracić blessa. Ale wg czystego RAWu nic na ten temat nie ma, tak samo jak na temat odmawiania.

Twój argument dotyczący poruszania się grali jest z dupy wzięty i nieprawdziwy. Najpierw otwórz sobie erraty i tam powinno być że gral jest jednostką kawalerii, potem rulebooka tam masz napisane że kawaleria porusza się ruchem konia, potem swojego armybooka tam masz profil konia, a potem znowu rulebooka i tam znajdziesz taki duży rozdział "Ruch". Możesz sobie tam poczytać dokładnie w jaki sposób Twoi grale mogą się poruszać.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

X.Maciek pisze:A jakie niby słówko by padło? Powinno paść słówko "can refuse". Na zdrowy chłopski rozum to gral który się shańbi powinien tracić blessa. Ale wg czystego RAWu nic na ten temat nie ma, tak samo jak na temat odmawiania.
Przyznam, że też mi się tak wydaje, że gral który odmawia pojedynku się hańbi i powinien tracić blessing. Ale z drugiej strony - uważam, że "can accept" oznacza także "can refuse" na zdrowy chłopski rozum. Bo skoro może przyjąć a nie MUSI to też może odmówić jeśli tylko tego chce. A wg mnie, jeśli jest napisane, że może wyzywać i przyjmować pojedynki TAK JAKBY BYŁ CZEMPIONEM to tak w tym momencie tak powinno się ich traktować. Wiadomo, że to nie jest oddział czempionów tak jak klocek giant slayersów ale nie uciekałbym od tej definicji w przypadku pojedynków.

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

W zasadzie Living Saints "Every model in a unit of Grail Knights can issue and accept challenges as if they were a Champion" wyraźnie napisano, że Grail Knight mogą wydawać i przyjować pojedynki tak jak byliby championem. Oznacza to, że sami championami nie są, a mogą tylko wyjątkowo działać tak jak championi. Tym samym oddział Grali za odmowę przyjęcia pojedynku nie straci Blessinga, ponieważ AB na stronie 45 stanowi "A unit or character loses the Blessing for the following reasons - the Bretonnian player refuses to meet a challenge in a fight where a Knightly character (or the Champion of a unit of Knights) could have accepted. Mowa tu wyraźnie o championach, a jak wyjaśniłem Grale championami nie są, a jedynie poprzez fikcję (rodzaj odesłania), przyznaje im się takie uprawnienia jak ma champion.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Przeciez to jest proste jak drut.
"Every model in a unit of Grail Knights can issue and accept challenges" - przecież aż bije w oczy że nie musi...

Ale dla porównania zeby było jasne odwołajmy sie do innych przykładów dla porównania :
AB Woch:
Eye of the Gods :"Chaos models that can issue challenges must do so whenever they are able.Furthemore...Chaos characters may not refuse challenges"

AB do VC:
Blood Knights "...Kastellan must always issue a challenge when possible and must answer any challenge issued by the enemy."

To powinno wyjaśnić sprawę.Chyba tyle w tym temacie.
Pozdro
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

dziękuje, zamykam.

Zablokowany