Lato - podwyżek czas...

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato - podwyżek czas...

Post autor: Tomash »

Orliński już chyba trzy razy przepraszał za pomyłkę wokół Sasina. I?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Gudek
Plewa
Posty: 6

Post autor: Gudek »

Orliński już chyba trzy razy przepraszał za pomyłkę wokół Sasina. I?
PS. Notka, jak widać, uległa radykalnej modyfikacji. Przepraszam obu Jacków Sasinów za pomyłkę. Sam nie wiem, któremu z nich mogłoby być bardziej przykro (mam nadzieję, że żaden nie czyta mojego bloga:-)).
ot sztuką jest przepraszając jeszcze splunąć na przepraszanego
gorszego wzoru riserczu ( czy jak to się pisze) niż u Orlińskiego znaleźć nie można
z resztą w tekście Orliński prezentuje styl myślenia gorszy od tych stereotypowych prawicowców ( którzy w rzeczywistości tak się nie zachowują), których sam krytykuje
ot cóż znaczy hipokryzja

Wracając do tematu:
to kiedy mają być te podwyżki?
wiem, nie to forum, ale nowych grey knightów też podniosą? Toć to by była zbrodnia już..

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Gudek pisze:gorszego wzoru riserczu ( czy jak to się pisze) niż u Orlińskiego znaleźć nie można
Gówno prawda. Orliński zrobił takiego babola raz i za niego przeprosił jak tylko wyszło na jaw. Ziemkiewicz przeprasza tylko kiedy nakaże mu to wyrok sądowy, a za swój gówniany risercz tam gdzie nikogo nie obraził nie przeprosił nigdy.

Nie bronię na siłę Orlińskiego, bo sam czasem uprawia risercz ziemkiewiczowski (jego teksty o Androidzie czy Windows 7). Ale akurat porównywanie go do Rafała Aleksandra pod względem jakości przygotowania jest mocno krzywdzące.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Tomash - nie filozuj, tylko załatw w koncu te podstawki na bits-pudle :mrgreen:
Bo wydaje mi sie że ostro zeszlismy wszyscy z tematu ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Too big to fail...

http://plasticlegions.blogspot.com/2011 ... model.html

A tak w ogóle, ten lament mnie drażni. I tak większość poleci z wywieszonym jęzorem wydać kasę na produkty GW, jesli tylko ze statów będą się dobrze uśmiechać, tak więc nie jęczcie.
Nie podobają się ceny - nie kupujcie. Zawsze mozna grać w coś innego, a do wielu systemów można się nieźle zaopatrzeć w grywalną rozpiskę za cenę 10 plastików, które wystarczą Wam na jeden szerego oddziału...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Problem jest taki że plastiki GW są po prostu najfajniejsze z dostępnych bitewniaków. Skirmishe nie dają takich emocji, a figurkom Mantica jeszcze sporo brakuje w ofercie i urodzie żeby były realną i kompletną alternatywą.

Znaczy zgoda, i tak wszyscy będą kupować GW ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Moim zdaniem chodzi raczej o świat Warhammera. Kiedyś figurki był po prostu tragiczne a mimo to ludzie wciągnęli się w to hobby.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

opinia Shawna z Blue Table Painting, który w wolnych chwilach zajmuje się ekonomią

http://www.youtube.com/user/bluetablepa ... Zuk6oO4J0s
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Super filmik, polecam wszystkim. Autor przejżyście pokazał, dlaczego tak trudno przejść na inny system - uwzględnił inwestycję w nauczenie się zasad - o której wcześniej nie myślałem. I pokazał odpowiedzialność środowiska fanowskiego za kształtowanie rynku.

Ale tak się zastanawiam, czy sklepy w Polsce biorące towar od GW nie podpisują jakiejś klauzuli na niesprzedawanie innego towaru. Jakiś czas temu chciałem kupić w Wawie - w sklepie stacjonarnym - cążki Army painter - i wogóle nie dało rady!

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

gervaz pisze: Ale tak się zastanawiam, czy sklepy w Polsce biorące towar od GW nie podpisują jakiejś klauzuli na niesprzedawanie innego towaru. Jakiś czas temu chciałem kupić w Wawie - w sklepie stacjonarnym - cążki Army painter - i wogóle nie dało rady!
Jak to dobrze ze żyjemy w dobie internetu, nieprawdaż ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

i dużych sklepów budowlanych :)

Ale sam fakt, że nie można kupić sprżetu innej firmy w sklepie stacjonarnym daje do myślenia...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

gervaz pisze:Ale tak się zastanawiam, czy sklepy w Polsce biorące towar od GW nie podpisują jakiejś klauzuli na niesprzedawanie innego towaru.
Oczywiście że nie, wymuszanie wyłączności jest niezgodne z prawem handlowym unijnym, a zatem też polskim.

(tzn. generalnie odmowa sprzedaży też podpada pod jakieś paragrafy, nie wiem czy nie dałoby na tej podstawie chwycić GW za jaja w temacie "zabronienia" sprzedaży poza Unię -- może nie w UK, gdzie się ociągają z dostosowywaniem prawa do unijnego, ale w Polsce? koledzy prawnicy i ekonomiści?)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

czy sklepy w Polsce biorące towar od GW nie podpisują jakiejś klauzuli na niesprzedawanie innego towaru. Jakiś czas temu chciałem kupić w Wawie - w sklepie stacjonarnym - cążki Army painter - i wogóle nie dało rady!
Chyba nie. W Bardzie jest prawie wszystko z army paintera, a za to nie ma z Vallejo. Poza tym, żaden sklep nie ma obowiązku sprzedawać towarów każdego chętnego producenta.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

tez mi sie nie poobaja ciagle podwyzki i przepakowywanie figurek w mniejsze pudelka, ale nie uwazam ze to ma usprawiedliwiac lamanie praw autorskich.
Poprostu kupuje modele innych firm, robie samorobki z GS, kupuje na allegro,
nowki w sklepach tez ale jest to dla mnie tylko jedna z opcji a nie koniecznosc

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Tomash pisze:
gervaz pisze:Ale tak się zastanawiam, czy sklepy w Polsce biorące towar od GW nie podpisują jakiejś klauzuli na niesprzedawanie innego towaru.
Oczywiście że nie, wymuszanie wyłączności jest niezgodne z prawem handlowym unijnym, a zatem też polskim.

(tzn. generalnie odmowa sprzedaży też podpada pod jakieś paragrafy, nie wiem czy nie dałoby na tej podstawie chwycić GW za jaja w temacie "zabronienia" sprzedaży poza Unię -- może nie w UK, gdzie się ociągają z dostosowywaniem prawa do unijnego, ale w Polsce? koledzy prawnicy i ekonomiści?)
To jest wykroczenie ścigane z powództwa cywilnego, tak jak chowanie towaru przed kimś <mam na myśli obsługę>. Ale to tyczy się raczej sprzedaży bezpośredniej bo jest mowa o towarze wystawionym na widok publiczny <chyba> także jeżeli oferują coś w sklepie internetowym to chwytanie ich za jaja odpada < ja bym nawet nie próbował można co najwyżej upaprać sobie rękę czyimś kutem>.


sarlok pisze:tez mi sie nie poobaja ciagle podwyzki i przepakowywanie figurek w mniejsze pudelka, ale nie uwazam ze to ma usprawiedliwiac lamanie praw autorskich.
Poprostu kupuje modele innych firm, robie samorobki z GS, kupuje na allegro,
nowki w sklepach tez ale jest to dla mnie tylko jedna z opcji a nie koniecznosc

Wiesz nikt tu niemów wprost że będzie to robił przecież możesz sobie odlać własny wzór ,są zasady figurki można zrobić samemu .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Odmowa sprzedaży towaru lub jego ukrycie w przypadku sprzedawcy detalicznego jest penalizowane prze Kodek wykroczeń,a co do umowy "wyłączności" o jakiem pisaliście to jest teoretycznie możliwa pomiędzy przedsiębiorcami ale kto przy zdrowych zmysłach chciałby się w ten sposób ograniczać. No chyba, że będzie miał z tego niezły zysk.
Tomaszu sam pokazywałeś mi jakiś czas temu warunki sprzedaży by GW, jeśli nić się od tego czasu radykalnie nie zmieniło to sprawa jest jasna.
A, i jeszcze jedno, wydaje mi się, że zapominacie, iż angole i hamburgery mają "nieco" inny system prawny niż stricte europejski, więc przekładanie sytuacji pomiędzy GW i sklepami z us jest mało miarodajne na warunki starego kontynentu :wink:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Finecast jest genialny!! Trzy razy lżejszy od metalu, nie potrzebuje pinnów i ponoć bardzo trwale łączy się za pomocą klejów na bazie cyjanoakrylu.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

genialny to jest.. zabieg marketingowy:P

ODPOWIEDZ