rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Andrzej »

Heh, może kiedyś wezmę te biedne bolczyki na jakiegoś tura i sprawdzę jak teraz działają. Tylko, że to w cholerę pkt zżera :?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

seer staff działa w każdej bitwie jak chcesz.
O.O

Żebym ja to wiedział wcześniej!
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A czemu myślałeś że jest inaczej? :shock:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jakiś lokalny mędrzec mi tak powiedział.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, kocham lokalnych mędrców :D Najgorzej, jak wokól nie ma nikogo, kto zna się na zasadach i weź się potem kłóć z takim gościem :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Taaaa.
Choć kiedyś mi to wyszło na dobre, bo w 6 edycji byłem uczony, że HElfy tak jak w piątej strzelają z dwóch szeregów :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No, to byłoby dobre. Ale teraz łatwiej Ci się było przestawić na 8 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ojro
2400 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 360.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Book of Hoeth [100.0]

1 Mage @ 165.0 Pts
Magic Level 2; Lore of High Magic
Seerstaff of Saphery [30.0]

1 Noble @ 168.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard
Armour of Caledor [25.0]
Dawnstone [25.0]

30 Spear Elves @ 295.0 Pts FCG
30 Spear Elves @ 295.0 Pts FCG

12 Archers @ 137.0 Pts muzyk

6 Swordmasters @ 90.0 Pts
6 Swordmasters @ 90.0 Pts

29 White Lions @ 500.0 Pts
Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]
Guardian @ [17.0] Pts
Ironcurse Icon [5.0]

1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts
1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 119
Total Army Cost: 2400.0
Poskladane z tego, co mam lub bede mial do soboty. WL srodkiem, po bokach kloce SE, cal za WL ida luki/SM z herosami, bsb lotny, dlatego nie eco, w SE przydaja sie te 3a S6 lub do przyjmowania challenge w lukach jak cos spieprze. SM/luki obstawa bolcow i ogarnianie smietnika, orly/sm odginaczki/blokery. Magia sie sama tlumaczy chyba.
Wiecej WL nie bedzie, PG nie mam, poza tym roszady niemal dowolne jak ktos ma lepszy pomysl :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

poza standardowymi narzekaniami dotyczącymi BoH, spearmanów i RBT to całkiem zgrabnie złożone.
Shadow + BoH + Speary mogą się nieźle łączyć, ale to nie mój styl :P
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Nie lepiej Standard of Swiftness na Lionach i Amulet of Light?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

@Asassello
Na to polaczenie licze :P w ten sposob mam 2 turbokloce i 3 wsparty ewentualna miasma/witcheringiem tez ma szanse dac rade.

@Diuk
Amulet of light na ile armii sie przydaje? :P Juz predzej bym trickster sharda zerznal od robsona, ale poki co mam fatalne doswiadczenia z maszynkami przeciw sobie. Za 5 pkt moge oszczedzic kilkadziesiat z szostek na wardach.
Swifty sprawiaja, ze WL uciekaja oddzialowi z AMka i jakis tepy uj mi wskoczy w dziure by ubic AMke, a bannerek minimalizuje pecha jak bede musial blyskawicznie spierniczac herosami. Jak podepchne bsb do WLi, to stubborn na 10tce tez daje rade przy moich rzutach.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Vallarr pisze:Amulet of light na ile armii sie przydaje? :P
Nie wiem na ile, ale wiem, że jak go nie weźmiesz i dostaniesz VC to masz maskę w plecy :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

To jest na druzynowke na sobote, wiec mysle, ze jestem w stanie przebolec :P Jak sie trafia jakies VCty, to JJ mnie upchnie gdzie indziej. Chyba ;)
A jak reszta?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hmm, chyba w niedziele :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

O_o
Albo moj kalendarz mnie oklamuje, albo 28 V to sobota... hm... ;<

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Amulet of Light jak już wspomniał Andrzej - w jednej bitwie pamiętam Wraithy mi wykosiły 2 oddziały za darmo przez tą eteryczność - całe szczęścieże trzon miał magiczne ataki (29 lwów) jakby mi się w to wbiły i nie miałbym czym odpowiedzieć to by była maska na maksa.

Ward 6+ od maszyn jest fajny, ale nie tak fajny jak magiczne ataki. Jak Ci tak bardzo zależy to weź drugiego Championa :D Poza tym ja bym aż tak nie liczył na mega fuksa i 6+ warda. Raczejbym już chyba zmienił Lora na Life i wskrzeszał / zwiększał Tougha.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, o 21:20 przez diuk, łącznie zmieniany 2 razy.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ward 6+ jest o tyle fajny, że zawsze się spłaci :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wtedy odpada patent z brzytwa BoH na SE, a figsow na nic innego nie mam :) Przemysle ten amulet i pogadam z teamem, bo jak bardzo by nie chcieli vc, to twardo wezme na klate :P

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A co do Sztandaru:

Jak nie chcesz mieć luki między oddziałami to może np. zamiast 2 Bolców wciśnij jeden oddział Dragonów to będzie ci bronił oddziału z Arcym? No sam nie wiem, mi taka luka jakoś nie powstaje, bo tak dobrze kitram Arcego. :P Poza tym jakoś zawsze udaje mu się przeskoczyć z oddziału do oddziału zanim dojdzie do jakiegoś combata. Ostatnio na przykład siedział sobie w 29 Lewków które dostały szarżę od Smoka, ale turę wcześniej cofnąłem sobie do 15 łuków.

Z mojego doświadczenia, jak masz oddział 29 Lwów to często chcesz nim szybko dobiec do czegoś z czym się trzeba klepać -> np. Empire, Dwarfy, DE w sumie też, bo te Kusze robią z elfów straszną miazgę - > chociażby z twoich dwóch klocków Spearów. Z lizakami jeszcze nie grałem, ale domyślam się, że ich magia i strzelanie też robi miazgę, więc każdy cal któy przybliża cię do combatu jest na wagę złota. Szczególnie z Shadowem.

Jak się jednak tak ustawiasz na strzelanie (2 Bolce) to może by jednak włożyć trochę łuków do rozpy? Brzytwa działa na nich tak samo.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

W sumie masz sporo racji. Zagram jeszcze ze 2 gry do soboty i wyprobuje ten sztandar. Inwestowac wiecej do ochrony to przerost formy nad trescia juz bylby.
Brzytwa nie dziala tak samo, bo 21 atakow to troche wiecej niz 10 :P Sa sporo drozsi, bez save i tak dalej. 12stka + bolce powinny powystrzelac smieci, czego nie wystrzelaja, to zamiota smieciowi SM. Bez bolcow i popychaczek, ktorych nie mam, kowboje i large targety maja uzywanie, dlatego bolce zostaja. Zreszta to tylko 200 pkt, a strasza ladnie.

Zablokowany