Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Lidder »

mamy:

BSB znasz na poziomie budowania rozpiski. Wybierając generała przed grą musimy wskazać tego z najwyższym Ld, przy czym BSB nie może zostać generałem. Masz więc dwie opcje - nie masz generała, albo pomijasz BSB podczas wyboru. Se wybierz jak chcesz grac :mrgreen:

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Lidder pisze:mamy:

BSB znasz na poziomie budowania rozpiski. Wybierając generała przed grą musimy wskazać tego z najwyższym Ld, przy czym BSB nie może zostać generałem. Masz więc dwie opcje - nie masz generała, albo pomijasz BSB podczas wyboru. Se wybierz jak chcesz grac :mrgreen:
=D> =D> =D> to wyobraź sobie że według Twojego toku rozumowania biorę jednego bohatera i robię go BSB na etapie budowania rozpiski. No i według Ciebie wszystko jest na legalu tylko jakoś średnio można tym grać zgodnie z zasadami. Opcja wybierania przed bitwą dotyczy tylko sytuacji kiedy masz więcej bohaterów o takim samym najwyższym Ld, a nie w przypadku kiedy jest tylko jeden taki. Armia nie musi mieć BsB ale musi mieć generała no fakt ale tego nie ustala się na etapie robienia rozpiski tylko przed bitwą.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Lidder żartował.

BSB jest przy wybieraniu generała pomijany jak bękart przy wyborze króla…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Pewnie, że możesz zrobić taka rozpę. Jednak
Every army is led by a General
a jak wiemy na turnieju gra się armią a nie czymś dziwnym :D Nie masz generała - nie możesz grać.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Lidder pisze:Pewnie, że możesz zrobić taka rozpę. Jednak
Every army is led by a General
a jak wiemy na turnieju gra się armią a nie czymś dziwnym :D Nie masz generała - nie możesz grać.
Przeczysz sam sobie, jako sędzia dopuścisz rozpiskę bo na jej etapie budowania (wg. Ciebie a nie według RB str.134 wytłuszczony tekst akapitu The General) jest poprawna i dopuszczona ale przed bitwą jest nie dopuszczona jako nielegalna.
Wybór generała można olać kiedy masz kilku bohaterów o najwyższym Ld (RB 107) wtedy przed bitwą sobie możesz zdecydować ale jak jest tylko jeden to już nie masz wyboru on musi być generałem (RB 134 + RB107 + dowolny AB i jakby nie było już na etapie tworzenia rozpiski).
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ta dyskusja jest czysto akademicka, czy tez ma jakis ukryty sens?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jak pisalem w dziale lesnych - zasada "cannot be general" jest szczegolowa zasada modelu bsb, w zwiazku z tym ma pierwszenstwo przed podstawowa i ogolna zasada wyboru generala o najwyzszym LD. Analogicznie jak w przypadku spec hero posiadajacych zasade "cannot be general".

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Też tak uważam
Jeżeli ktoś (bsb slayer assasyn) nie może być generałem to generał automatycznie wybierany jest z pozostałych herosów

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Andrzej pisze:Ta dyskusja jest czysto akademicka, czy tez ma jakiś ukryty sens?
Ma ukryty sens bo może się okazać że masz nielegalną rozpiskę na turnieju.

Vallar a co powiesz w takim razie odnośnie zasady z RB 134 w kontekście wystawienia samego Snitcha czy bsb?
Ostatnio zmieniony 2 cze 2011, o 10:48 przez katerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@katarek wciąż się nie zorientowałeś, że chodzi mi o to, iż po prostu wybieramy generała i bsb jak tworzymy armie i nie wydziwiamy kto ma jakie Ld?

Edit: na 137 znalazłem tylko goblin wolf ridera :<

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ze musi byc przynajmniej 1 hero, ktory ma mozliwosc zostac generalem i musi miec najwyzsze ld z dostepnych. To chyba oczywiste ;)

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Lidder pisze:@katarek wciąż się nie zorientowałeś, że chodzi mi o to, iż po prostu wybieramy generała i bsb jak tworzymy armie i nie wydziwiamy kto ma jakie Ld?

Edit: na 137 znalazłem tylko goblin wolf ridera :<
Przepraszam mea culpa strony w pdfie to nie to samo co w RB :) str. 134 RB już poprawiam wyżej.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

OK - to na czym stanęło? Mogę mieć BSB z wyższym LD i gienka z niższym ??
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Raczej tak

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Możesz.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
Obrazek

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

szeszej pisze:Warp-Lightning Cannon u skavenów - kiedy strzelamy w MI kula armatnia zatrzymuje się jeśli nie zabije modelu. Czy w takim razie kula z WLC wybucha w mały template czy nie? W AB jest zapis, że wybucha na najdalszym zasięgu. Czy "najdalszy zasięg" znaczy, że wybucha najdalej gdzie zaleciała (model MI, na którym się zatrzymała) czy, że nie wybucha bo nie doleciała do punktu do którego miała dolecieć?

Jako gracz skavenów oczywiście twierdzę, że najdalszy zasięg znaczy tutaj tam gdzie zaleciała czyli model przeciwnika. Rozumiem, że duży stworek może powstrzymać kulę armatnią swoją masą, ale raczej nie wybuch ;).
Bump

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Podaj cały cytat z booka skavenów, bo tam najprawdopodobniej jest inny opis niż w canonie i będzie nadrzędny wobec canona z RB.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Like a cannon with the following exceptions: If a misfire is the result of the initial roll of the artillery dice, roll on the WL misfire chart below. The second dice rolls determines how far the warp lightning bounces and the strength of the warp lightning show. A roll of misfire on this second roll means that the energy dissipates and no hits at all are suffered. If a number is rolled (2.4.6.8.10) this is the distance travalled, centre the small round template at the furthest range, to represent the crackling and exploding ball of energy. All models touched by the template or in the path of warp lightning from where it hit the ground to where it explodes suffer a hit at the strength rolled.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Katarek-

Dawno nie widziałem takiego kombinowania, to jest poprostu szukanie dziury w całym :D . Masz dwóch herosów w armii, jednego z nich możesz mianować na BSB i wtedy nie może być generałem. W takiej sytuacji nie masz wyboru i robisz generałem tego z niższą liderką, bo ten z wyższą nie może już nim być.

Tak było od zawsze i ten zapis nie zmienił się od co najmniej 2 edycji i jesteś pierwszym w mojej 10 letniej historii grania który się tego czepił.

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

szybkie pytanko czy na feedback scroll jest ward albo regenka?
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Zablokowany