Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: Rozpiski WE

Post autor: katerek »

Vallarr pisze:Ale spelniajacy warunki - inaczej doszloby do takich absurdow, ze twierdzilbys, ze generalem armii szczurow z seerem musi byc abomka, bo ma wyzszy LD. Abomka byc genkiem nie moze, bo nie jest herosem, bsb byc genkiem nie moze, bo ma taka zasade.
Dla przykladu - armia skavow ze specem Deathmaster Snikch (ld8), ktory nie moze byc generalem ma w szeregach jednoczesnie seera (ld7). Twierdzilbys, ze by wystawic tego speca musisz miec verminlorda (ld8), bo warlord i seer odpadaja? Bez jaj.
Zasada szczegolowa modelu bsb "nie moze byc generalem" ma pierwszenstwo przed generalna zasada wyboru generala z najwyzszym LD.

Imho ;)
To nie temat na tą dyskusję, ale jak sam wspomniałeś DS ma napisane że nie może być gienkiem więc nie wymyślaj absurdów, tak samo abomka która nie jest bohaterem.
Z mojej strony koniec zaśmiecania tego tematu tą sprawą tutaj.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

BsB tez ma w zasadach, ze nie moze byc genkiem - dokladnie tak samo jak Snitch. Czym sie roznia te dwie zasady? ;)
A offtopem sie nie przejmuje, mod musi jakos zarobic na chleb i wode :twisted:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Tutaj jest to offtop. TYm bardziej, ze kwestie maglujecie juz na forum zasad:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 97#p757797
i trzymajmy sie tego, ze tamto forum jest wlasciwie do rozstrzygania tego typu kwestii. Tu konczymy dyskusje na temat generala.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No to poprawione moje 1500 pkt. (pól paruffki :)) Mam nadzieję, że czytelne. Jutro sprawdzę z OnG :mrgreen:

1500 Pts - Wood Elves Army

1 Spellsinger @ 175.0 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Athel Loren;
Feedback Scroll [50.0]

1 Noble @ 130.0 Pts
Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

18 Glade Guard @ 262.0 Pts FCG + BoEF

2 x 10 Glade Guard @ 264.0 Pts [Muzyk+Champion]

3 x 8 Dryads @ 288.0 Pts

5 Wardancers @ 129.0 Pts [Muzyk+Champion]

2 x Great Eagle @ 100.0 Pts

5 Waywatchers @ 152.0 Pts

Zastanawiałem się nad Treemanem zamiast orłów i wayów lecz chyba w takiej sytuacji lepiej mi się sprawdzą te 3 oddziały niż brokuł.

Macie jakiś sposób na Savage Orkasy ? I może jakaś podpowiedź w temacie strategii ? Jak gracie ? Na co zwrócić uwagę i czym do czego walić ? Zawsze to podpowiedź na przyszłość dla innych początkujących leśnych :)
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Heptun pisze:Macie jakiś sposób na Savage Orkasy ? I może jakaś podpowiedź w temacie strategii ? Jak gracie ? Na co zwrócić uwagę i czym do czego walić ? Zawsze to podpowiedź na przyszłość dla innych początkujących leśnych :)
niestety ale orasy to rasa panów, walczyć z nimi nie sie nieda. ale można próbowac. np usiąść kurą na manglerze, zabic maga ze słoikiem, i takie takie :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:Zastanawiałem się nad Treemanem zamiast orłów i wayów lecz chyba w takiej sytuacji lepiej mi się sprawdzą te 3 oddziały niż brokuł.
Jak dla mnie to rozpiska musi mieć zawsze brokuła :mrgreen:

Bez niego się nie ruszam.
Waye potrafią nic nie ugrać i się nie spłacą. - Ja wayami grać nie potrafię, za szybko ich tracę (dla mnie to oddział Kamikaze) .... może kiedyś dam im drugą szansę.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Niestety Waye tacy są :) Dobrze rozstawieni potrafią coś ustrzelić, a potem zaszarżować. Mówię o maszynach lub ewentualnie jakiejś słabej kawalerii lub innych skautach.

Brokuł jest duży i w pojedynkę jakoś go nie widzę na tak małe punkty :)
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:Brokuł jest duży i w pojedynkę jakoś go nie widzę na tak małe punkty :)
Nikt go nie widzi i to jest jego siła :D - niespodziewane wystawienie brokuła :P
Sam potrafi też wiele zdziałać....

Zdaj relację jak poszło ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Co myślicie o czymś takim na 1635 ptk? Czekam na opnie ewentualnie jakieś sugestie zmian. Nie biorę banner of eternal flame bo nie ma ani skavenów ani DE


1 Spellweaver @ 305.0 Pts
Magic Level 4; Longbow
Wand of Wych Elm [55.0]

1 Noble @ 130.0 Pts
Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

8 Dryads @ 96.0 Pts

8 Dryads @ 96.0 Pts

11 Glade Guard @ 162.0 Pts
Longbow; Standard ,champion

10 Glade Guard @ 120.0 Pts
Longbow

1 Treeman @ 285.0 Pts

6 Treekin @ 390.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Total Army Cost: 1634.0

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

wyrzuc sztandar na łukach i dołóż jednego łucznika i badzie git

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Maga na life? ja nie widzę jakoś beast ale może lora WE?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

pograj z każdą domeną to będziesz wiedział która najbardziej pasuje do koncepcji.

co do drzewa na małe punkty - jest świetne i zawsze bym na nim grał.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Zająłem 2 miejsce rozpiska spisała się bardzo dobrze. Niestety nie posłuchałem mądrej rady i nie wsadziłem baneru przez co podczas bitwy z innymi WE cierpiałem strzelając do Drewniaków.

kras
Plewa
Posty: 5

Post autor: kras »

Rozpiska na 2000 pkt tak pod remis żeby nią coś ugrać . Z ograniczeniami Euro . :P
1 Spellweaver @ 345.0 Pts
General; Lore of Beasts; Magic Level 4;
Talisman of Preservation [45.0]
Dispel Scroll [25.0]
Resplendence of Luminescents [25.0]

1 Spellsinger @ 175.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren;
Feedback Scroll [50.0]
1 Noble @ 132.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

19 Glade Guard @ 264.0 Pts
FCG

13 Glade Guard @ 202.0 Pts
FCG, Banner of Eternal Flame [10.0]

3 x9 + 1 Dryads @ 396.0 Pts

9 +1Wardancers @ 194.0 Pts

5 Waywatchers @ 120.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

3 Warhawk Riders @ 120.0 Pts

Models in Army: 76

Total Army Cost: 1998.0

Teraz proszę o komentarze raczej te a miłe nie będą.

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Nie lubisz drewna ? może jakieś tree kiny albo brokuł? Ja widzę bardziej Branchwraith zamiast małej czarodziejki. No i ja jestem fanem brokuła, ale to już jak kto woli ;).

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

runepriest pisze:highborn
green dragon
wyrmhelm
stone of crystal mere
potion of speed
sword of strafe
Co to jest "wyrmhelm"
kurde nie moge tego znalezc ;/
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

mógłbyś spokojnie odchudzić lorda o tego spajta i warda... Jak ma spłynac to i tak spłynie.
19 gg, trochę za dużo, jak masz się zmieścić w euro to wymaksuj gg, spójrz na innych rozpiski.
Reszta, no cóż, masz tylko tancerzy do walki, przemyśl to... U Ciebie ani jakiejś power magii, ani maks strzelania, ani nic konkretnego...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wyrmhelm = dragonhelm

co do warda - idea jest taka żeby nic się do niego nie dobrało ale jest to jakaś ochrona przed snajperkami (z deathem jest spory problem w rozpisce) i małym gównem.

Spite - na eteryki i inne WE jest ok.


Liczba łuczników jest ok - jedyne co bym zrobił to rozbił na 3 oddziały - mniejsza kumulacja punktów=mniejsza potencjalna strata(wiadomo że LOS jest krócej ale jest to już kwestia wyboru)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Przetestowałem moją nową rozpiskę (połówka 1500 na turniej parowy) z OnG.

W sumie sprawdziła się w całości - poza bohaterami :? Ale po kolei ....

Kumpel wystawił na 1500 pkt. takie coś:

klocek Savage Orków x 25 chyba, do tego wstawił szamana orków, BSB NG oraz swojego generała.
2 x po 6 Trolli do jednych trolli wrzucił jeszcze szamana NG z małym waaagh !
2 x 5 goblinów na wilkach
2 x Mangler Squig
2 x Doom Diver


No i zaczęło się - wylosowałem Treesinging i Regenerację na magiczce, daje ostrzał z Flamingów na trolle i schodzą 2, potem ostrzał do manglera - dostaje 2 rany, i ostrzał goblinów na wilkach (z Wayów) - spadają 3, idę/ lecę do przodu - 2 orły i driady. Acha Waye wystawienie za laskiem 12 " od wilków i machiny z prawej flanki (już szły driady i orzeł do pomocy). Tura fajnie zakończona - jego tura i szarża na mojego orła - wilkami - uciekam (to był błąd - pierwszy z serii głupich) i ..... zostaje zjedzony :(
Przez drugiego orła przetacza się mangler i nic z niego nie zostaje :( Potem magia i z pocisku z małego waaagh schodzi mi pół oddziału łuczników.
II runda - wycinam do jednego wilki, ruszam dalej driadami do przodu w stronę maszyn, ostrzelam trolle - zostają już tylko 2 :), wycinam manglera, szarża na drugie wilki wayami. Magia i podczas rzucania regeneracji wchodzi IFka i czarodziejka gienek dostaje 1 ranę. Jego runda - podchodzi trollami - SO na szczęście mają animozję i nic nie robią :), magia - znowu pocisk w moich WD i spada 3 (ja rzucam feedback scrolla i szmana NG dostaje ranę), potem dobija mi resztę machin razem z BSB :(, dodatkowo dostają z ostrzału drudzy łucznicy - zostają społowieni.
III-IV runda - tutaj już driadami szarżuje i wycinam Trolle, drugie trolle - zapomniałem ostrzelać z flamingów oraz nie przesunąłem by mieli zasięg (bład numer 2 - kosztował to, że drugich trolli połówka przetrwała), wybijam drugiego manglera, wilki (drugie wilki uciekają za stół), oraz szarżuje na doom divera.
V-VI runda - próby wycięcia czegoś jeszcze - jego SO znowu nic nie robią przy Animozji, ja dobijam driadami drugą machinę - zostaje mu klocek SO z bohaterami + 1 Troll, ja na swoje nieszczęście zostawiam waye na pastwę szarży Savage orków (błąd nr 3 - kosztował mnie stratę 152 pkt).

Niestety te 3 błędy pozbawiły mnie wygranej na własne życzenie - przegrałem 11:9 :( Remis lub wygrana była do osiągnięcia.

Mam teraz takie przemyślenia - Feedback scroll - no cóż jedną ranę zadał czyli na małym szamanie się nie spłacił (chyba lepszy na większe punkty). Za cienkiego mam generała - czarodziejka bez żadnych WSv to kicha. Waye są świetni i zastanawiam się na drugim oddziałem.

Teraz pytanie - czy jak wezmę Calaingor`s Stave to mam ile razy chcę rzucanie Treesinging ? Oczywiście jako przesuwanie i jako pocisk bez limitu zasięgu ???
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

jak weźmiesz stave'a to możesz to rzucać ile razy chcesz, nie ma ograniczenia.
No cóż, każdy uczy się na swoich błedach. Nastepnym razem ich nie popełnisz ;)

Zablokowany