Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Pedros
Oszukista
Posty: 856

Re: Początkujący generał

Post autor: Pedros »

Jakie wielkości slavów, sztormów, clanratów do dzwona oraz plagusów wam się najlepiej sprawdzają?

Aktualnie w rozpie mam 3* 35 slavów, 35 clanratów i 30 sztormów i plagusów.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Slavów wrzucam zawsze 40 z muzykiem, niby ten champion powinien coś pomóc, ale mi się nie przydaje. Do pchania dzwonu też staram się wrzucić 40 szczurów, czy to clanratów, czy stormów, kilka razy wbrew pozorom mi już ich wybili do nogi. A mnichów 30, jeśli w hordzie z plague bannerem, jeśli z piecem, to zmieniam banner i, jeśli trzeba, zmniejszam ilość o 5.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

hmm ass może mieć tarczę/magiczną zbroję?

a i talizman dający 3warda jednorazowo daje nam zasadę stupidity na następną turę czy że jakby gość JEST głupi i już nie testuje tylko tak jakby nie zdał testu z automatu w kolejnej turze?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

vocal pisze:a i talizman dający 3warda jednorazowo daje nam zasadę stupidity na następną turę czy że jakby gość JEST głupi i już nie testuje tylko tak jakby nie zdał testu z automatu w kolejnej turze?
My nie mamy takiego talizmanu :) Jeśli chodzi ci o ten od VC to koleś ma po prostu stupidity i testuje normalnie co turę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

mysi arcane - Scrying Stone;]

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

:)
w takim razie odpowiedź:
po zdanym wardzie
vocal pisze: jednorazowo daje nam zasadę stupidity na następną turę
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

PS.
@Zaklinacz Kostek - 3. to jest obsługant jezzaila a nie żaden monk...

a z bannerem horneda to w btb musi być żeby zmusić wroga do rerola udanego testu więc mała szansa na przeżycie:P
jak już gośc sobie dał wpaść z boku WL to powinny się tam znaleźć ogry albo monki a nie slavy;] i wytłuc do zera to nie trzeba inwestować 150p w bsb z bannerem. choć samo obniżanie może się przydawać, chaos ma niskie ld często, elfy też ne będą spod bsb uciekać, a może jakaś panika się uda.. wiele stworów ma ld niewysokie ale stubborn czy coś.. na pewno banner jest jakąś opcją ale turniejowo chyba za mało uniwersalny by był (wampy/demony).

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Pytanie kadzidło jak jest w challengu i bohater skv zabił przykładowo czempiona oddziału.
Czy ataki kadzidła (antyleryjka) idzie w tedy w odział czy przepada ?
Imo przepada ponieważ wszystkie ataki muszą iść w challenge.
Zdaniem mojego kolegi który gra skv nie gdyż w booku piszę że "pod koniec walki odział stykający się z frontową podstawką dostaje antyleryjkę z 5S>
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Zaraz zaraz, a czy furmanka w ogóle może byc w chellengu ? Wychodzi, że ostatnio gracz dwarficki mnie wałował mówiąc, że furmanka nie może się bic w chellengu.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Jak wchodzi koleś z góry to dół też musi wejść to jest tak samo jak w przypadku smoka
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Za niedługo gram z skavenami ale rozpę poznam przed minutkę bitwą. Czego należy się obawiać w konfrontacji z doom wheelem?
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

kolo musi ruszać sie tylko po linii prostej więc łatwo je przyblokowac żeby szło w konkretną stronę. wali piorunami w najblizszy model więc też łatwo sie przed tym obronić, trzymac duze modele z dala i bedzie ok.. a poza tym to plewa:D i jeszcze może sie sam piorunem trafic, co chwilę rzuca czy nie zwariuje, warto przeczytac do niego zasady;]

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Jednym słowem skaveńska technologia w najlepszym wydaniu :D

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

ale koło ma impacty, thunderstompa, pioruny i jest twarde jak na 150 pkt.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Thunderstompa? A ono przypadkiem nie jest unique, a nie monster?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Jest unique i nie ma Thunderstompa.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

Gnatozuj pisze:Jest unique i nie ma Thunderstompa.
Było by super gdyby Koło mialo Thunderstompa :twisted:

Fajnie pomarzyć :D

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

A z dzwonkiem w kombacie jak jest ?? normalnei sobie deklaruje w co chce uderzyć ? czy w dzwonek , szaraka lub oddział ?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dokładnie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Czy w kółku może jeździć heros?
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

ODPOWIEDZ