Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: dexterzg »

jest ktoś w stanie polecić sklep we wrocławiu gdzie moge kupić fajne i tanie okrągłe pilniki?

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Dzieki wielkie

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

Witam posiadam parę farbek GW i cytadelki które kupiłem jakieś 4 lata temu , i zaczęły się już lekko psoć , tzn. zaczęły się robić grody i gęstnieć jak myślicie czy jak wyciągnę te grudki dodam troszkę wody ze by rozwodnic bardziej itd. to czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na malowanie nimi?czy farba nie będzie zostawiać jakiegoś syfu na figurce? proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jak będziesz dodawał czystą wodę po trochu i porządnie wymieszasz przed dodaniem kolejnej porcji (aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji) to powinno im pomóc. Jak dodasz od razu dużo wody to może ci się ładnie nie wymieszać.
Koniec końców jak nic z nimi nie zrobisz to i tak są do wyrzucenia więc niczym nie ryzykujesz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Ja zauważyłem taki efekt: przez dolanie wody do pojemniczka z farbą i wymieszaniu do odpowiedniej konsystencji przez jakiś czas jest ok. Niestety ta woda tak czy siak jakoś paruje co sprawia, że ilość farbki drastycznie maleje. W ten sposób bardzo szybko pozbyłem się białej farbki #-o specjalnie jej nie używając. No chyba, że ktoś cichcem mi podkradał, ale to raczej nie możliwe :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Każdemu woda paruje...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Niektórzy odwracają słoiczki do góry nogami gdy ich nie używają żeby zminimalizować wysychanie farb. Można też po prostu co jakiś czas dodać trochę wody i też jest ok.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Macie może jakiś namiar na sklep netowy co by zawierał mech modelarski, a za przesyłkę nie żądał bajońskich sum?
Ewentualnie gdzie na śląsku (np gdzie w Katowicach) znajdę sklep z czymś takim?

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Hej, mam pytanie (jeśli było to poproszę odsyłacz):

Jak namalować kamień szlachetny? Zaznaczam, że nie chodzi o byle jaki kamień malowany 3 odcianiemi czerwonego z białą kropką i maźnięty odblaskiem żeby się świecił.

Chodzi mi właściwie o wykonanie zbroi z ametystyu.

Ma być ona na wpół przezroczysta, na wpół fioletowa, z wieloma odcieniami.

Zdjęcie poglądowe:

Obrazek

No i tutaj pytanie do was: czy wiecei jak to zrobić? Jakimi farbkami? Czy ktoś robił już coś pododbnego (może są jakieś zdjęcia.?) itp.

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

Pzdr.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Up. :)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Witam wszystkich
Zamierzam zrobić filer do oddziału. To co ma być charakterystyczne w nim to Obelisk z czaszkami. Problem w tym że mam problemy w jego wykonaniu. Moglibyście doradzić jak wykonać szkielet konstrukcji??

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@diuk
po pierwsze nie widzę powodów do stosowania Up'ów w tym temacie (a już na pewno jeśli ma to podbić posta wyslanego tego samego dnia) [-X

A odpowiadając na twoje pytanie to Ańa z Chest of Colors na swoim blogu przedstawila tutorial który może cię zainteresować:
http://paintingmum.blogspot.com/2011/03 ... ctors.html
Kahen pisze:Problem w tym że mam problemy w jego wykonaniu. Moglibyście doradzić jak wykonać szkielet konstrukcji??
Problemem jest sam obelisk? Wydaje mi się że najlepszym materiałem będzie styrodur. Ew. styropian. Ogólnie o tworzeniu obelisków i dużych formacji skalnych jest mnóstwo tutoriali w sieci. linki na szybko:
http://hakostwo.blogspot.com/2010/07/wz ... -town.html
http://www.thenode.pl/artykuly/modelars ... rwiskiem-1
http://www.thenode.pl/artykuly/modelars ... ienny-krag
http://www.terragenesis.co.uk/

poszukaj też na stronach/forach poświęconych modelarstwu skalowemu i kolejowemu. Są tego naprawdę dziesiątki :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Co kupić, żeby móc zrobić liście na drzewie? W internecie wygrzebałem coś o Heki-flor, ale jak się to nakłada i jaki odcień najlepiej wybrać?

Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, o 17:25 przez Krzyżu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Tutaj masz fajny tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=my3HMIypAko

Sam osobiście też szukam materiałów do listowia.... :|

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

zna ktoś jakiś fajny tutorial, albo ma jakieś pojęcie na temat tego jak ugryźć takie malowanie : Obrazek
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

stosowne szablony do aerografii oraz talent ;)
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

yyy....

chyba nie nie myślisz że po przeczytaniu jakiegoś tutka zaczniesz tak malować :-s
Ziomuś, żeby odwalić taki pojazd trzeba lat ćwiczeń i opanowania masy technik bo oprócz FH trzeba też umieć robić Weathering, battle damage, layering i zapewne też aerograf.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

ziomuś :D jak nie będę wiedział jak to nawet za milion lat do tego nie dojdę :)
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jak to jak. Zacznij ćwiczyć. Autor tego landka jakoś do tego doszedł, a nawet jak się na czymś wzorował to ktoś musiał zrobić pierwowzór :wink:

Ucz się pojedynczych technik a nie wszystko na raz. zacznij od weatheringu/aero/NMM
do wszystkich tych technik znaleźć tutki to nie problem. A wszystkich tych technik będziesz potrzebował do pomalowania czegoś takiego.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Będę będę. Na razie mam cholerny problem z wyborem schematu kolorów dla moich Space Marines -.- Może Wy macie jakieś pomysły ? Zakon nazwę Soul Hunters i w większości będzie pokryty grafikami - gołe babeczki, smoki, aniołki duperelki
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ