Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Majestic »

A czy mogę w ten sposób chronić mojego Generała i BSB którzy są w tym oddziale, czy odbijanie na sam oddział działa? Bo sam czas nie jest na oddział, a na model i nie wiem jak wygląda próba snajpowania takiego Tyranta który jest tylko dołączony do oddziału z runemawem. Jeśli można, to Gnoblary jeszcze bardziej posmutniały :(.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

jeżeli Hero jest w oddziale podlega ochronie runemawa , gdyż jest w "unicie". Co za gięty item 8)

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ty się śmiej, ale gdyby dać taki sztandar do armii bez przegiętych cen punktowych, to euro by to to zbanowało :].

Tak dla pewności, hexy też mogę odbijać? I inna sytuacja, przeciwnik puścił chain lightning w kloc ironów, odbiłem w gnoblary, piorun przeskoczył znów na Ironów i tu pojawia się problem, czy taki piorun też można przekierować? Mój przeciwnik uznał że jak najbardziej, ja pewny nie byłem ale się zgodziłem, więc Gnoblary oberwały raz jeszcze ;). Po tym czar wygasł po poza ironami nie było niczego w 6' od Gnoblarów, a nie CL nie może przeskoczyć na oddział raz zadeklarowany jako cel odbicia.

Strasznie gmatwa zasady ten banner, ale cóż ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Zasada jest imho dość prosta- gdy przeciwnik rzuca czar który wymaga celu (hex,direct itp) i celuje w runemawa ( czyli jest nominowanym "targetem") =Zoink! redirect. natomiast jeżeli np. chain lub plaga targetowały gnoby i potem czar przeskoczył na runmawa, no cóż, nie działa już wtedy.

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

Dwa pytania
1) Czy runemaw działa na pitkę
2) a jeżeli tak to czy jeżeli powiedzmy przerzuciłem pitke na inny oddział i zniosło z powrotem na pierwszy to czy mogę znowu przerzucić?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

oj!!!!!
A czytałeś wcześniejszy post!!!!!!!!
Ludzie proszę....... :roll: :evil: :cry: [-X

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

to jak jest z punktem 2
Ps
to wszystko zależy od tego kto jak interpretuje erratę? bo wcześniej nie można było przerzucać pitki

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Naprawdę chopy.. co tu jest nie zrozumiałego? przecież jeżeli pite zniesie scatterem to przecież oddział nie jest "targetowany" ( czyli atakowany intencjonalnie) i nie można tego przerzucać...

Renemaw.działa. tylko. gdy.czar.jest.castowany.i.mag.jako.cel.wybiera.oddział.z.bannerem.

savi?

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Czy ograniczenie ilości Traperów dalej obowiązuje?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

0-1 normalnie , +1 za każdego huntera o ile się orientuje.

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

Czy runemaw banner przerzuca także nasze ripy jeżeli rzuciliśmy je na oddział z tym bannerem?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie, w opisie banneru jest napisane, że przerzuca czary przeciwnika.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

szybkie pytanie, bo nie mam AB, ani abuildera przy sobie. Czy BSB może używać Great Weapona jeśli nie ma magicznego sztandaru?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Nie, bsb używa cluba albo magicznych broni.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Afro pisze:Czy BSB może używać Great Weapona jeśli nie ma magicznego sztandaru?
Może, nawet jak ma magiczny sztandar.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

hmm, no to muszę sam sprawdzić w domu, bo nie wiem komu zaufać ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Urwa, przepiszę kawałek podręcznika:
Pięściarz niosący Sztandar Armii nie może wybrać dodatkowych broni, ani używać żelaznej pięści. Może jedynie wybrać Gnoblar-Uwagę za +5 punktów.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

A czy errata tego nie zmienia?

Page 69 – Heroes, *Army Battle Standard
Ignore the second and third sentences in the first paragraph.
Change the second paragraph to “ The Battle Standard Bearer
can have any magic banner (no points limit). A model who
carries a magic banner cannot have any other magic items.


Nie pamiętam czego dokładnie dotyczy ten 1 paragraf.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Jeśli taka errata istnieje, to BSB może być też generałem armii :? .
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

a wrzucisz tutaj ten paragraf?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany