Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Re: Szybkie pytania

Post autor: LoudLord »

Jak babeczki itp, to proponuję dla spejsmarinsów schemat czekolada/wanilia :) Słowem ciemny, ciepły brąz i kolor kremowy... a wszelkie duperelki w ciemnym złocie.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Poradzi ktoś jakimi kolorami pomalować smoka WE?

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... prod800862

Jakich farb GW urzyć? Bo goblin green na łuski wydaje się za jasny. Jaki jest ciemniejszy odcień? Jakiego washa użyć? Jest jakiś specjalny do zielonych kolorów?

Jaki kolor polecacie na brzuch żeby osiągnąć taki jasny zielony?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dark Angel Green wyciągasz do Goblin Green. Brzuch to coś pokroju Skull White + Goblin Green wyciągane do białego. Żeby uzyskać dany kolor najczęściej miesza się inne, sama paleta nie wystarcza...

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Pytanie dośc głupie - czemu ma służyć rozwadnianie farby?
I po czym poznać na zdjęciach, że nie rozwodniona?
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Rozwodniona farba pozostawia gładszą powierzchnię. Mokrą farbą łatwiej tez robić płynne przejścia.

Gdy malujesz gęstą farbą mogą powstać grudy, zacieki i ślady po pędzlu, co widać na zdjęciach.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Poza tym - a może przede wszystkim - nierozwodnioną farbą kładziesz bardzo grubą warstwę, co skutkuje zalewaniem drobnych elementów tak, ze wręcz ich nie widać. Grube warstwy farby wyglądają obrzydliwie [-X .

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Moze mi ktos poradzic jak pomalowac skore, zeby przypominala taka jak jest na zdjeciach (jaki podklad, kolejnosc farb, washy):

1) http://www.kerlin.de/chronopia/armeen/sok_001.php

2) http://www.kerlin.de/chronopia/armeen/sok_011.php (nie tylko zielen ale i kolor brzucha)

Z cielistych posiadam dwarf skin (VGC) i elf flesh (GW)+ jezli mozna wogole zaliczyc to w poczet tych kolorow bone white(VGC). Natomiast z zieleni sick green (VGC) i goblin green (gw).
Washe mam prawie wszystkie oprocz sepii i zielonego.... Jezeli bedzie trzeba cos dokupc to sie dokupi.

Pozdrawiam i z gory dziekuje mistrzom pedzla ochoczo udzielajacym pomocy.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić drewniane frezowane podstawki pod figsy do wstawienia do gabloty. Poszukuję takiej podstawki do figsa 54 mm Andrea Miniatures. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Jakich najlepiej używać farb do terenów? Szkoda mi cytadelek, na tereny to jednak dużo farby zejdzie :|
Takie akryle do malowania ścian się nadadzą?

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

3 pytania zadnej odpowiedzi #-o
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

smiejagreg pisze:Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić drewniane frezowane podstawki pod figsy do wstawienia do gabloty. Poszukuję takiej podstawki do figsa 54 mm Andrea Miniatures. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

w jamie można coś kupić, ale polecam przejść się do najbliższego sklepu drzewnego. Dostaniesz czego tylko sobie zażyczysz. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

czaros357 pisze:3 pytania zadnej odpowiedzi #-o
Na chest of colors był odpowiedni tutorial, ale w tej chwili trwa tam remanent. Kiedyś gdzieś widziałem odpowiedni tutorial, chyba nawet na forum, ale teraz nie mogę go znaleźć. Jak znajdę, to wrzucę.
EDIT:
Jest jeden: http://www.coolminiornot.com/articles/1757.
Odcień się mniej więcej zgadza.

Co do zielonych: zielony zrobiłbym przy pomocy ciemnej zieleni z domieszką niebieskiego i rozjaśniłbym stopniowo dodając koloru kości słoniowej. Tamten drugi kolor jak w tutorialu powyżej, albo tanned flesh (GW) rozjaśniany do elf flesh.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

The WariaX pisze:Jakich najlepiej używać farb do terenów? Szkoda mi cytadelek, na tereny to jednak dużo farby zejdzie :|
Takie akryle do malowania ścian się nadadzą?
Tych do ścian nie próbowałem. Używam za to farbek Amsterdam all acrylick standard series. Generalnie służą do malowania obrazów. Tubka 120 ml kosztuje około 15 zł. Są gęste i zrobiłem podkład na podstawkach (identyczny kolor jak schorced brown) dla około 150 figurek zużywając niewielką jej ilość (czyli jest wydajna). Do kupienia w sklepach plastycznych. Widziałem też w empiku.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Te do ścian myślę, że powinny zadziałać. Tapety sobie tym pomalowałem i jest ok. Wystarczy dodać trochę barwnika o masz farby do oporu.
@Thrawn, co się stało z Grand Admiralem :D ?
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Klafuti pisze: @Thrawn, co się stało z Grand Admiralem :D ?
Właśnie sprawdziłem użytkowników. Chyba nieświadomie dokonałem plagiatu na Grand Admirale. Jeśli będziemy myleni, to będę musiał się przepoczwarzyć w jakiegoś innego wielkiego admirała. Zresztą lepiej być Kowalskim, a nie admirałem Kowalskim - tacy zazwyczaj kończą ze sztyletem w piersi :)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

smiejagreg pisze:Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić drewniane frezowane podstawki pod figsy do wstawienia do gabloty. Poszukuję takiej podstawki do figsa 54 mm Andrea Miniatures. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
A muszą być drewniane? Zerknij na to:

http://www.mojehobby.pl/MiniArt-Podstaw ... 41666.html

Tak przy okazji- admirał Kowalski to jednak chyba brzmi lepiej niż zwykły Kowalski, a już na pewno lepiej niż admirał Uszakow :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

chce swoich łuczników pomalowac mniej-wiecej tak ale zamiast niebiesko ma byc zielony http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... 45x319.jpg i moje pytanie brzmi jaki kolor łuku byl by odpowiedni?
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Desert Yellow i rozjaśnienia z Desert Yellow + biała.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

dobra dzieki a ten zielony to byl by pewnie snot green to jak go rozjasniac itp.?
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

raczej zacznij od dark angels greena, później DAG + snot 1:1 -> czysty snot green -> snot z odrobiną bialej farby. Powinno dać zadowalający efekt. Oczywiście możesz robić więcej przejść między DAG a Snotem. Jeśli efekt będzie za ciemny to możesz też zacząć od SG i dodawać stopniowo białej farby, choć wtedy będzie to wyblakło- mleczna zieleń.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ