Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agrelm
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Agrelm »

Gdybym grał przeciwko skavenom to bardziej sprawdzą się FG niż WL, czy SM, prawda?
"Dobrze posłużył nam ten mit o Chrystusie" - papież Leon X
Obrazek

Awatar użytkownika
Agrelm
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Agrelm »

Doczytałem domeny magii i teraz zastanawiam się czy zamiast High nie wziąć life'a na 2 lev. maga z silver wand na turniej. Przecież Life dodaje tak upragnione 2 Tafa (4 po ulepszeniu), a resztę czarów nie ma wcale słabych.
Gdybym rzucił na mój klocek 35 WL +4 do T, to atakowali by pierwsi najpewniej trafiając na 3+ i zabijając na 2+, a przeciwnik musiałby ich trafić na 6+, zranić na 6+, a następnie zostaje jeszcze moja ochrona pancerza na 5+ (i ewentualnie czar rzucony z life, który daje regenerację na 4+). Taki klocek byłby niezniszczalny. Nie lepiej czarodziej 2lev z Life, Silver Wand (+ jeden czar), oraz Różdżką Jasnowidza (wybiera sobie czary)
"Dobrze posłużył nam ten mit o Chrystusie" - papież Leon X
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Po pierwsze i najważniejsze nie możesz mieć dwóch Arkanów...
Po drugie jeśli wezmiesz Wanda to musisz je najpierw wylosować...
A po trzecie jeśli masz tylko dwa czary to łatwo je zdispellować...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Grałem tak jeszcze przed euro magly mag z seerem life, duzy z shadow i boh. Na małym brałem dwelersów i zwykle + do tafa. Dwellersów ciskasz z 6 kostek zawsze - duza szansa ze wejdzie, sprawdzało mi się bardzo dobrze :D

Awatar użytkownika
Agrelm
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Agrelm »

Zawsze można wziąć arcymaga i wtedy silver wand nie jest potrzebny, a arcymaga zawsze można jeszcze podrasować.
Gdybym z tej rozpiski:
-Mag
-Ring of Fury
-Silver Wand
-2lev
185
-BsB
-Great Weapon
-Armour of Caledor
-Dawnstone
-Ironcurse Icon
154
-20xArcher
-BoEF
-Chorąży
-Muzyk
245
-10xArcher
-Muzyk
115
-2xEagle
100
-35xWL
-FCG
-d3 PP
605
total ok. 1400
Zrobił:
Zamiast maga i siedmiu WL wstawiłbym arcy z Jasnowidzem oraz tym płaszczem co go można zranić tylko magicznymi atakami wyszłoby mi idealnie. (arcymag kosztem maga i 7 WL)
To rozpiska mogłaby grać na Life. Zostawić taką jaka jest, czy wstawić arcymaga?
Ostatnio zmieniony 28 cze 2011, o 22:26 przez Agrelm, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dobrze posłużył nam ten mit o Chrystusie" - papież Leon X
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Agrelm pisze: 185
-BsB
-Great Weapon
-Armour of Caledor
-Dawnstone
-Ironcurse Icon

O jeden magic item za dużo max. do 50pkt. (w AB dając opcje BSB da się więcej ale po to by wziąść sztandary)
Może lepiej byłoby wziąść 2 małych jednego zrobic na ofens magiczny drugiego na defens dając zniszczarke lub ann(u)ala :wink:
No takie pytania co do rozpy to najlepiej w dziale rozpiski:P
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Agrelm
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Agrelm »

Dawnsotne-25
Armour-25
Ironcurse Icon-5
Great Weapon-niemagiczne
Sztandar-25, ale to jest zwykły sztandar, więc chyba się nie liczy.
Za magicznych przedmiotów razem jest 55 (rzeczywiście, pomyliło mi się, myślałem, że dawnstone kosztuje 20)
Teram kolejne pytanie, co to jest mag grający na zniszczarce? I ponawiam pytanie, czy arcy to nie jest lepsza opcja od zwykłego maga, bo do dwóch nie jestem przekonany, chyba, że podasz dobry argument.
"Dobrze posłużył nam ten mit o Chrystusie" - papież Leon X
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Agrelm pisze:co to jest mag grający na zniszczarce? I ponawiam pytanie, czy arcy to nie jest lepsza opcja od zwykłego maga, bo do dwóch nie jestem przekonany, chyba, że podasz dobry argument
Niszczarka to inaczej Sigil of Asuryan, dispel scroll który oprócz tego niszczy czar na 4+.To chyba oczywiste ze Arcy jest lepszy od zwyklaka...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Argumentów nie mam za specjalnie mocnych. Plusy to, że możesz miec 2 domeny i więcej przedmiotów (arcane) oraz trochę większe szanse na channeling minusy, że żaden nie będzie znał dobrze domeny jak arcy i nikt nie będzie tak mocno czarował jak on.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Dwie domeny, rozproszone punkty i caly slot lordow na star dragona :P

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Vallarr pisze:Dwie domeny, rozproszone punkty i caly slot lordow na star dragona :P
Obrazek

VS

Obrazek


Stardragon jest fajny o ile dojdzie do walki, do której chce dojść ^_^. Mój partner od kostek niestety ma ostatnio mocne "argumenty" po swojej stronie stołu, które zniechęcają mnie do wystawiania poczwary, dlatego niedługo zapewne przetestuję ciemną stronę mocnej antymagii na magikach.

Niemniej jednak po wielu testach stwierdzam, że jeżeli nie posiadasz arcy, to optimum dla maluchów i smoka wygląda następująco:

lvl 2 High Magic (agent):
Seerstaff
Vaul's Unmaking
Flames of the Phoenix

lvl 1 (kosmetyczka) - wybierz czas z sygnatury, który Ci pasuje, bo i tak nie wylosujesz tego co chcesz albo casting value będzie nieosiągalny
Ring of Corin lub Niszczarka, zależnie od przeciwnika.

Vaul / Ring of Corin potrzebny jest na eliminację przedmiotu, który zapewni popularność Gwiazdorowi popularność na pudelku.
Flames do niszczenia hordy fanów, którzy potencjalnie mogą przetrzymać Gwiazdora przez pół gry sępiąc autografy.

Gwiazdor mój po wielu starciach z Paparazzi zgodził się wystosować mały komentarz:

"Jeżeli widzę na scenie coś co przypomina gwiazdę to wiem, że mój agent wraz z kosmetyczką zadbają o lepszy wizerunek mojej osoby. Cytując klasyka - "Nie ma Lipy" - pozycja moja jest pewna i "Tanio skóry nie sprzedam". Gorzej jeżeli na scenę wkraczają "miłośnicy ognisk miłośników Harry'ego Pottera". Siedzi taki na 4 literach i turla przez dwa, może trzy wykony. Wtedy nie ma jak oczarować publiczności, trzeba brać się do roboty nie patrząc na uciekające grupy fanów, w bezpośredniej konfrontacji nie było jeszcze mola książkowego, który dałby radę iść ze mną na solo, wszak głos trenuję nie od dziś, taki to tylko w książkach siedzi..."

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Jak złożyć arcymaga nie z BoH? Dzięki za rady
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Anuin rezygnujesz z bsb dla maga? O_o
Przy starze, 2 magach i bsb, 600 pkt w core - mam dramatycznie malo pkt na cokolwiek. Owszem, mag z flamesami i vaulsem jest imba, ale nie wiem czy wart rezygnacji np z 5 DP...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

wertex pisze:Jak złożyć arcymaga nie z BoH? Dzięki za rady
Silver Wand.
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4748
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

dokladnie, masz taniego maga ktory zna wlasciwie caly lore :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Vallarr pisze:Anuin rezygnujesz z bsb dla maga? O_o
Przy starze, 2 magach i bsb, 600 pkt w core - mam dramatycznie malo pkt na cokolwiek. Owszem, mag z flamesami i vaulsem jest imba, ale nie wiem czy wart rezygnacji np z 5 DP...
To zależy z kim się gra zapewne. Punktów faktycznie jest drastycznie mało na cokolwiek.

Ostatnio jak grałem miałem z VC, miałem o ile pamięć mnie nie myli:

3 orły

7ke DP z amulet of light i flame bannerem
+ bsb z world dragonem ( który w zasadzie do niczego się nie przydał )

2x 6 SM
2x30 Spear Elfów
i jakieś małe łuki

Plan założony został w zasadzie wykonany

Mali magowie mieli high magic. Czary które przeszły podczas gry to "sygnatura" z High oraz Vaul z ring of corin.

Ogólnie liczyłem, że rozjadę szarżą DP wraithy ale coś nie wyszło :oops:

Black coach przeturlał się po jednym oddziale SM i spearach.

Lord na smoku pojechał zważywionego wampira.

Jakby nie przeszedł Vaul z Ring of Corin to miałbym masakrę w 3 turze, a tak posypały się trupie wojska.

W sierpniu postaram się pograć na arcy.

edit:

Ta sama rozpiska dostała później masakrę od imperium.

RolandGaros
Warzywo
Posty: 13

Post autor: RolandGaros »

Witam , mam pytanie jak złożyć sensownie hero na orzełku tak aby był jak najbardziej przeżywalny i potrwafił coś zrobić, z góry dzięki. Samemu myślałem tak:
Noble + lance + shield 91p
Orzełek 50p
Armour of Destiny 50p

razem 191p za mobilnego hero z sejwem 3+/4+ oraz niezłą szarżą
co myślicie? , da się to jakoś ulepszyć? i czy ewentualnie mogę używać Great Weapon razem z tarczą?

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jak noble, to bsb od razu, bo szkoda pkt na drugiego. Helm of fortune + sword of might na eteryki daje save 2+ z rerollem i wygar takze poza szarza.

RolandGaros
Warzywo
Posty: 13

Post autor: RolandGaros »

Teoretycznie tak ale wystarczy czar no armour save i go nie ma, po za tym np armata siła 10 i nici z armour save. Jeśli już bsb to jaki?

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Teoretycznie, ale oprócz Imp i DF masz sporo innych armii :wink: Niestety, nie mamy możliwości złożenia kowboja jak DE, ale taki sejw starcza:) BSB taki poprostu, że do tego co masz wykupiasz za 25pkt. opcję że Twój John Wayne jest standardowym armii, lata pozwala przerzucać kości innym, a sam ma +1 CR jak walczy za sztandar :D Pełny serwis :D
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Zablokowany