Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szybkie pytania

Post autor: Aseoks »

jakim kolorem washowac biala tunike i jakim rozjasniac? do washowania myslalem o jasnym szarym mocno rozwodnionym
_______________________________

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ogółem może by tak ja ty napisałeś. Inną szkołą jest washowanie szatek rozwodnionym washem niebieski i potem wyciąganie białym.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

na czym polega to wyciaganie bialym i czy washuje sie inkiem?
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ink to coś podobnego do washa (którym to się zazwyczaj washuje). "Wyciąganie" to to samo co rozjaśnianie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

dobra a moglby mi ktos powiedziec jak tego ink uzywac? bo sprobowalem niebieskim na tej szacie i sie lekko niebieska zrobila :D
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

no chyba o to chodziło? Kladziesz rozwodnioną warstwę, później jeszcze jedną w zagłębieniach a na koniec malujesz wystające elementy czystą bielą.

Ale ogólnie polecam ci olać washe i drybrush i zacząć naukę layeringu. Szczególnie że na płaszczach dość łatwo się go nauczyć.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=10752
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

nie, nei chodzilo o to :d ja chce biala a nie niebeska szate :D dzieki za link
_______________________________

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

ja chce biala a nie niebeska szate
To tak samo jak poradnik ciut wyżej tylko, że podstawowym kolorem jest szary i przechodzisz do białego.
Imho ciężko się operuje białym.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Najtrudniejszymi kolorami do malowania w ogóle to są biały i czarny

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

aa no wlasnie nie wiedzialem jak to dziala z tym od szarego do bialego tak wiec dzieki wszystki za pomoc :)
_______________________________

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Mam pytanie, jako, że przymierzam się do kupna plastikardu i nie wiem jakieś grubości arkusze wybrać?

Będę chciał robić głównie broń. Może jakieś elementy pancerza.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

Witam ;) wie ktoś gdzie jest dostępna większość kolorów farbek P3 ? na cytaqdeli nie ma prawie nic czego potrzebuje :( proszę poradźcie mi gdzie zdobyć te farby [-o<

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Niestety ale cytadela jest oficjalnym dystrybutorem produktów Privateer Press (w tym farbek P3) na Polskę. Więc jeśli cytadela ich nie sprowadzi to będzie z tym problem. Jest jednak szansa że interesujące cię kolory nie zostały jeszcze wyprzedane z inny sklepów, sprawdź tutaj: http://mgla.pl/index.php?p=1&&id_k=315
Ew. możesz też sprowadzić farbki z jakichś dużych zagranicznych sklepów internetowych np:
http://www.maelstromgames.co.uk/
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

omg!! dzięki Arbiter :shock: dziękujmy bogom za takich ludzi jak ty =D> przyda się na pewno :)

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Ten sklep mgła, to jakiś porządny? Bo mają tam coś czego szukać po śmiesznie niskiej (podejrzanej) cenie....

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Zamawiałem tam ze 3 razy i nie miałem powodów do niezadowolenia :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Czy ktoś z Was bawi się w malowanie,kolekcjonowanie, granie w wargaming historyczny 28mm ??

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Masz na dole forum działy do tego.

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

Heja, jakie macie szczwane i w miarę estetyczne/dyskretne sposoby na dociążanie podstawek? :D
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Ja od spodu doklejam resztki z "wypraski" z metalowych figurek. Chowa się idealnie. Gorzej jak to ma być dużo większy model. Czasem też używam kamyków, robią za ozdobę na podstawce no i jako dociążenie.

ODPOWIEDZ