Heroes VI

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Heroes VI

Post autor: Jasiuuu »

Jak wrażenia ? Ktoś gra w bete?
Obrazek
T

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

gówno. hańba. zdrada. zaorać.



:cry: :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Co? Gdzie? Jak? Ocb? Są hirołsi szóstka??
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

zamknięta beta. ale nie napalaj się za bardzo, za dużo błędów i przede wszystkim narzuconych mechanizmów, by dało się to odratować.

dla przykładu - ekrany miast zawsze były piękne i świetnie wykonane, prawda? no cóż - już nie:
http://cloud.steampowered.com/ugc/59468 ... 8FCC24877/

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

I te 4 surowce to wszystkie jakie mają być tak?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

4 surowce, zamki można przerobić na własną frakcję za jakieś grosze (bodaj 2000 złota, 5 drewna i kamienia) - w dodatku z zachowanymi budowlami, czary uzyskuje się lewelując bohatera a nie z gildii magii, pole bitwy jest żałośnie małe, jednostki 1 poziomu mają ~30 (!) życia, przez co nawet małe bitwy trwają nieznośnie długo.
to bedzie najgorsza kontynuacja od czasu failouta3, pewnie do czasu "nowego" "x-comu"

co za czasy :(

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No ja tak często nie przęglądam stronek o h6 ale jako wielki fan powiem tylko, że radzę poczekać.
To że jest możliwość przerobienia miasta uważam za plus. A to że za tyle kasy... hmm w miarę ok, mogłoby drożeć w zależności od poziomu miasta, ale tam...
na disciples 3 czekałem... czekałem, srogo się zawiodłem Mam nadzieję że h6 będzie lepsze.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Powiem tak puki co po 2 godzinach gry w bete zgadzam sie ze jest sporo niedociągnieć typu dlugie czasy ladowania gry plus wstrzymujace gre eventy ale nie zapominajmy ze jest to beta.
Agumenty na przeciw typu za mala ilosc surki wedlug mnie nie sa trafione puki co i nie ma co marudzic.
Zobaczymy co bedzie po zamknieciu bety. Tak czy inaczej ja po robocie siadam do kompa w domu i gram dalej :)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Paskudztwo... sława 3 części odchodzi jednak w zapomnienie z każdą kolejną odsłoną jest coraz gorzej :(

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kefas pisze:Paskudztwo... sława 3 części odchodzi jednak w zapomnienie z każdą kolejną odsłoną jest coraz gorzej :(
Nie do końca bo V była bardzo dobra. Ale fakt, majstersztyku III produkcji 3DO i New World Computing nie powtórzą nigdy.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no ja mam nadzieję, że miasta będą przynajmniej na poziomie tych z piątki, a teraz w becie testowane są 'inne aspekty'
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Też gram w betę i moim zdaniem ta część to porażka :( oprócz mechaniki, odrzuca mnie trochę grafika, bo 1. Jest słaba na dzisiejsze standardy, 2. Jest cukierkowa. Zanim wyszła beta przechodziłem od nowa Disciples 3 wraz z dodatkiem i mimo, że to też nie jest wybitna gra, wróciłem do niej z ulgą po wyłączeniu Heroes VI...
Zastanawia mnie dlaczego nowi Hirołsi są tak uproszczeni... Widok zamku, zarządzanie nim, budowanie to porażka. W 3 części wszystko było jak powinno- z każdą następną było coraz gorzej.
Głupio wyglądał też filmik na silniku gry przed prologiem bodajże- o ile można znieść umowność Herosów i uznać szturm 3 orków za dużą armię, to rozmawiający dwaj bohaterowie przy mieście mniejszym od ich samych...pozostawię to bez komentarza :)
Jakby ktoś nie wiedział, to zmniejszono także ilość dostępnych zamków, będzie bodajże 5.
Jako wielki fan całej serii Heroes, próbowałem sobie wmówić, że to dobra gra i będzie można c kumplami/narzeczoną pograć trochę na multi, ale chyba jednak zostaniemy przy H3.
Ale tej cukierkowej grafiki to im nie wybaczę... czemu to nie wygląda choć w połowie jak Disciples3?

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

@ Nehan. Ekrany miast będą dodane. Ubisoft coś pisał na swoim FB.

@ Loizok - ale takie są założenia bety, zobaczymy na ile zmieni się produkt finalny. Beta ma ukazac podstawowa mechanikę gry a nie produkt ostateczny. Ubi ostatnimi czasami upraszcza większość swoich gier - patrz "nowi" Settlersi, czy przykład z innej beczki Civ V.

Odbiorca się zmienia... kiedyś gracze to byli ludzie 20+ teraz 14+. Na przykładzie młota zobacz... ja gram od 1994, mało było wtedy takich gówniarzy jak ja :) (miałem 12 lat, a grałem bo ojciec jest/był modelarzem). Teraz 14-16 lat to bardzo duży procent graczy. Dlatego gry staja się mniej skomplikowane - czasy się zmianiaja itp...

Zaproszenie do bety dostałem (na gram.pl rozdawali, po wpisaniu komentarza). Nie uruchomiłem bo mi nie działała. Kupie 6 z sentymentu a nie z konieczności...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

MomoTheKiller pisze: Odbiorca się zmienia... kiedyś gracze to byli ludzie 20+ teraz 14+. Na przykładzie młota zobacz... ja gram od 1994, mało było wtedy takich gówniarzy jak ja :) (miałem 12 lat, a grałem bo ojciec jest/był modelarzem). Teraz 14-16 lat to bardzo duży procent graczy. Dlatego gry staja się mniej skomplikowane - czasy się zmianiaja itp...

Zaproszenie do bety dostałem (na gram.pl rozdawali, po wpisaniu komentarza). Nie uruchomiłem bo mi nie działała. Kupie 6 z sentymentu a nie z konieczności...
Zgadzam sie w zupelnosci :) Kazdy z nas pamieta tych herosow z przed kilku lat i ma do nich sentyment. Niestety czasy sie zmieniaja. Zobaczymy czy po zakonczeniu bety wszystkie postulaty zostana rozpatrzone.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Polecam Kings Bounty the Legend. Z tego co widziałem to samodzielny dodatek Armored Princess jest w nowym CDA.
Ot taka fajna wariacja na temat herosów. http://www.kings-bounty.com/eng/

"Właściwa zabawa przebiega w bardzo zbliżony do wspomnianej już serii HoM&M sposób. Gracz zajmuje się przede wszystkim eksploracją przygotowanego przez producentów świata. Istotną rolę odgrywają również toczone bardzo często bitwy, w których dowodzimy wieloma różnymi typami jednostek. Zabawa, generalnie, podzielona została na dwa różne tryby. Eksploracja świata ukazana została w czasie rzeczywistym. Bitwy z kolei odbywają się w klasycznym systemie turowym. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż dowódca armii nie bierze bezpośredniego udziału w kolejnych starciach. Zajmuje się on bowiem wyłącznie wydawaniem rozkazów. Walczące ze sobą strony wykonują ruchy na zmianę"

Grafika może okazać się cukierkowa ale momentami jest piękna. Bardzo szczegółowa itp. Może też okazać się dobrą odskocznią od narzekań na nowych herosów ;) lub może złagodzić bul* oczekiwania.

* drogie ABW napisałem BUL celowo:P
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

King's Bounty jest genialne i polecam każdemu :) Może trochę inny typ rozrywki niż w HOMM ale w tej grze jest wszystko : miodność, humor, dobra grafika, świetna muzyka i rewelacyjny klimat :)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Oj klimat w KB jest bajeczny :)

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Dla mnie najlepsza była dwójka, ale bardzo brakowało rozwiązań z trójki jak przenoszenie oddziałów.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

W dwójce też można było przenosić unity
Obrazek
T

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Dwójka bezapelacyjnie niszczy system.
Nie rozumiem podniecaniem się ludzi trójką, to fakt że była dobrą grą ale...
Mi zawsze na myśl przychodzi dwójka jak mowa o herosach ba dużo ciekawsza dla mnie byłą 5 niż trójka.
Obrazek

ODPOWIEDZ