Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Re: Rozpiski WE

Post autor: Heptun »

@Piotras - wersja druga moim zdaniem lepsza tylko temu BSB trzeba dać Asyendi's Bane oraz jakieś strzały np.: Arcane Bodkins. Nie wiem ja u Ciebie, ale ostatnie dwie bitwy zagrałem Warhawkami i lepiej mi się spisują na park maszynowy i straszako-odginacze niż Waye. Mała czarodziejka to jest niestety bolączka w naszej armii i ja w sumie biorę ją dla DS-a oraz Treesinging jak nie mam Treemana. Inne czary z naszego Lore`a niestety z zasięgiem 18" w pierwszych fazach bitwy są mało skuteczne i losowe. Wildzi to jednostka, którą muszę się nauczyć grać więc nie mogę ci doradzić w tej kwestii. Ja bym dodał jeszcze czempionów na GG - to jednak podstawa teraz jak wystawiasz Gladów - sztandar nie jest tak potrzebny, ale 1xBS5 oraz możliwość challenge`a są nieocenione w bitwie.

Oto moje wypociny:

2400 Pts - Wood Elves Army

1 Spellweaver @ 310.0 Pts
General; Lore of Life; Magic Level 4; Longbow; Miscast Table
Wand of Wych Elm [55.0]
Ironcurse Icon [5.0]

18+1 Glade Guard @ 262.0 Pts
Musician+Champion
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 * Alter Highborn @ 289.0 Pts
Alter; Great Weapon; Longbow; Shield
Bow of Loren [35.0]
Arcane Bodkins [25.0]
Armour of Fortune [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]

8 Dryads @ 96.0 Pts
8 Dryads @ 96.0 Pts

10+1 Glade Guard @ 144.0 Pts
10+1 Glade Guard @ 144.0 Pts
Musician+Champion

1 Noble @ 137.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Luckstone [5.0]

1 Spellsinger @ 165.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren;
Dispel Scroll [25.0]
Opal Amulet [15.0]

6+1 Wardancers @ 147.0 Pts
Musician

6 Treekin @ 390.0 Pts

3 Warhawk Riders @ 120.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 69
Total Army Cost: 2400.0

Założenia: Alter biega w 3" od driad (pewnie puszczę wtedy dwa oddziały z jednej flanki), orły i warhawki (Vanguard) z jednej strony lecą na park maszynowy - ewentualnie jakieś inne dokuczliwe oddziały wroga. Treekiny+GG z płonącymi (w niej duża magiczka) oraz tancerze z BSB stanowią środek armii - czekający na przyjęcie jakiś klocków, trolii, abominacji i innego badziewia :) Po bokach ostrzał 2xGG z jedną małą czarką w tle. Zastanawiam się ewentualnie nad Treemanem zamiast Altera, ale wszystko wyjdzie w praniu (ostatnio z Treemanem to mam pecha - albo zejdzie szybko albo go tak kitram, że do końca bitwy nic nie robi :evil: )

@r0m - teraz 23 lipca jest chyba coś w Poznaniu i zastanawiam się nad przyjazdem by przetestować moje wypociny :mrgreen: Możemy wtedy skonfrontować jakieś wizje :twisted:
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jak pisałem, wpadajcie na DMW, już jest 6 drużyn, a im więcej tym lepiej :)

Po części zgodzę się z Tobą, ale np. mi Twoja wizja średnio pasuje... Na pewno nie będę tyle punktów ładował w wielki kloc GG, na dodatek dokładał tam maga lorda - za duża pokusa dla przeciwnika, żeby to szybko zdjąć. Championi na gg - do przemyślenia.
Bsb z strzałami? Proszę Cię... Toż to jeden strzał z siła 3 xD Szkoda punktów :)
No i nie mam figurek treekinów, może kiedyś się dorobię to przetestuje. Warhawki, obok 2x wildów do przemyślenia...
Nikt więcej nie oceni?

Edit; Czy Bless może podklejony temat zmienić -> dodać najnowszą erratę?

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

http://forum.strefazero.net/viewtopic.php?t=2045
Tu się powinienem wybrać. Na DMW nie dam rady, bo mam za dużo sobót w pracy.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Piotras pisze:Później wrzucę poprawioną rozpiskę, a do tego co piszę Luc, BSB z hodą to dla mnie taki przeżytek, że już rzygam tym... Dlatego szukam czegoś innego. A taki lord wcale nie jest miękki, wręcz przeciwnie, lepiej sobie radzi od tancerza. Fakt, nie ma tańców, ale 6stki w challengu, 3+ ward, 6 siły z GW, osłona z tancerzy i tak jest, dlatego uważam, że ten Pan jest spoko. A BoL + AB jakoś mi nie podchodzi, po co mi lord łucznik.
Skoro traktujesz go jako przeżytek i nuda to zmienia postać rzeczy :)
W takiej sytuacji może pokusiłbym się o inną wersję BSB (może puścić go na koniu w oddziale GR/WD ?)
Albo dać Twojemu BSB sztandar +1LD i trzymać go w łukach.
10 LD z przerzutem też robi swoje.

Co do Lorda to dalej zostanę przy stwierdzeniu, że jest miękki ;) - 3+ WARD "wyczerpywalny" sprawdził mi się narazie tylko w 2 grach (jednego dnia miałem szczęście w kościach i broniłem jak opętany rany na Lordzie i Smoku i spaliłem w 5 turze dopiero 8) ) ...
Lord z łukiem z możliwością odpalenia 4 strzał bez AS - mina przeciwników grających z ciężkimi celami ... bezcenne 8)

DMW - z chęcią też bym się zjawił i reprezentował WE, ale chwilowo muszę zrezygnować. Więc może next time.
Heptun pisze:@r0m - teraz 23 lipca jest chyba coś w Poznaniu i zastanawiam się nad przyjazdem by przetestować moje wypociny Możemy wtedy skonfrontować jakieś wizje
Widzę, że zapowiada się ciekawy turniej jeśli chodzi o WE :)
Heptun pisze:Zastanawiam się ewentualnie nad Treemanem zamiast Altera
Zdecydowanie :mrgreen:
Duży, twardy, groźny no i ten thunderstomp :mrgreen:
Heptun pisze:Ja bym dodał jeszcze czempionów na GG - to jednak podstawa teraz jak wystawiasz Gladów - sztandar nie jest tak potrzebny, ale 1xBS5 oraz możliwość challenge`a są nieocenione w bitwie.
Wyjaśnijcie mi proszę sens championa na oddziale łuków.... ja wychodzę z założenia, że jeśli GG idą do CC "wiedz, że coś się dzieje"....niedobrego
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Luc pisze:Wyjaśnijcie mi proszę sens championa na oddziale łuków.... ja wychodzę z założenia, że jeśli GG idą do CC "wiedz, że coś się dzieje"....niedobrego
Pojedynek z jakimś uber lordem, czy innym kowbojem i schodzi czempion, a reszta stoi na stedfaście. I kontra, czym tam masz. Po to ja biorę np. :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Luc pisze:
Piotras pisze:Później wrzucę poprawioną rozpiskę, a do tego co piszę Luc, BSB z hodą to dla mnie taki przeżytek, że już rzygam tym... Dlatego szukam czegoś innego. A taki lord wcale nie jest miękki, wręcz przeciwnie, lepiej sobie radzi od tancerza. Fakt, nie ma tańców, ale 6stki w challengu, 3+ ward, 6 siły z GW, osłona z tancerzy i tak jest, dlatego uważam, że ten Pan jest spoko. A BoL + AB jakoś mi nie podchodzi, po co mi lord łucznik.
Skoro traktujesz go jako przeżytek i nuda to zmienia postać rzeczy :)
W takiej sytuacji może pokusiłbym się o inną wersję BSB (może puścić go na koniu w oddziale GR/WD ?)
Albo dać Twojemu BSB sztandar +1LD i trzymać go w łukach.
10 LD z przerzutem też robi swoje.
IMO jedyna alternatywa jest gość na orle, którym trzeba umiejetnie grać ot co.

Poza tym podobne rozpiski do mojej - top 20 spokojnie jest nią do wyrwania na dowolnym masterze, chociaż moja ostatnio ewoluowała, znacznie ; )
Ostatnio zmieniony 2 lip 2011, o 17:19 przez Gremlin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Kurde właśnie o gościu na orle myślałem, ale figurkę mam niesklejoną i niepomalowaną, a nie lubię tak grać :(

I po prostu chodzi o to Gremlin, że nie lubię grać tym co wszyscy, a akurat tak złożonym bsb gra PRAWIE każdy.. Co mnie osobiście smuci, bo mam mega dużo pomysłów na złożenie bsbka, ale no kurde, właśnie... Nie wiem, który wybrac ;)

I nie potrzebne mi 10 LD na GG... Po co? Żeby dostać w nich coś mocarnego i żeby to stracić? Nieee....

@ Gremlin: co do moich umiejętności, coś tam wiem / umiem, ale geniuszem nie jestem, ale jak to się mówi, dopóki się nie sparzysz, to się nie nauczysz ;)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ciężko o geniusza w tej grze ~~ kiedy, większość, niestety zależy od rzutów. Ja BSB na orle słomka+socm zanihilowałem 15Black Knightów, z pomocom treemana od przodu. Wystarczyło że systematycznie zabijał championka w chellengu dawał mi bok i szmate. Fakt, że takie ułożenie nie robi z niego jakiegoś mega koXa, ale jest fajny. Co prawda można go inaczej złozyć, a nawet trzeba. Mam kilka pomysłów nie testowanych, z racji tego że mało gram ostatnio ; ). Poza tym do mojego nowego stulu piechotny bsb jest najlepszy.

Tak na marginesie, to WR jednak powinni miec sztandar w tej edycji. +1do CR`a jest ważne.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Hmm uwzględnię te szmaty na wr i championów w gg :)
Wieczorem pewnie wbiję z gotową w miarę wersją ostateczną. Mi by pasował lord alter, ale no nie bardzo da radę on teraz...
I ja na bsb mam dużo pomysłów, na piecho właśnie z słomką i socm, a wtedy broszkę lordowi i tak dalej, rozkmię to...

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Piotras pisze:Hmm uwzględnię te szmaty na wr i championów w gg :)
Wieczorem pewnie wbiję z gotową w miarę wersją ostateczną. Mi by pasował lord alter, ale no nie bardzo da radę on teraz...
I ja na bsb mam dużo pomysłów, na piecho właśnie z słomką i socm, a wtedy broszkę lordowi i tak dalej, rozkmię to...
Alter bardzo ładnie daje radę, biega sobie razem z treemanem, i sieje postrach ^^ a w zasadzie to sieją

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

hmm no tak, szczerze to w tej edycji nie grałem jeszcze na alterze żadnym. Jak takiego złożyć? Standardowy challenger jak w 7 ed, czy właśnie z BoL + AB?

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Co wy na to?

Wood Elves Army

Highborn @ 561.0 Pts
Light Armour; Shield
Sword of Might [20.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Dragonhelm [10.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]

GREEN DRAGON

BSB @ 130.0 Pts
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

Spellsinger @ 150.0 Pts
Magic Level 2
Divination Orb [25.0]

Spellsinger @ 150.0 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]

7+1 Dryads @ 108.0 Pts
7+1 Dryads @ 108.0 Pts
7+1 Dryads @ 108.0 Pts

11+1 Glade Guard @ 178.0 Pts
Banner of Eternal Flame

10+1 Glade Guard @ 144.0 Pts
10+1 Glade Guard @ 144.0 Pts

9+1 Wardancers @ 194.0 Pts
9+1 Wardancers @ 194.0 Pts

4+1 Waywatchers @ 128.0 Pts

Great Eagle @ 50.0 Pts
Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 74


Total Army Cost: 2397.0




Rady proszę o rady

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

duuuzo lepiej.
mimo wszystko zainwestowalbym w wiekszy oddzial wayow kosztem np. championow w tancerzach, ew 1-2 tancerek, zredukowal 1-2 lucznikow.
po co Ci wiecej wayow, ciezej spanikowac, mniej boisz sie POKa ktory miesza jak lapie smoka, proponuje zebys potestowal opcje z 2 magami i bsb w wayach, ciezko taki unit zlapac.
i pamietaj, lasek w deployu! lapiesz klocek driadami i wpierdalasz sie smokiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No wygląda ładnie, choć dla mnie smok to abstrakcja, ale spoko :D

Oooook! Po mega burzliwej dyskusji, nie będę się wdawać w szczegóły, w głowie urodziło mi się takie coś, proszę oceniać ;)
Highborn @ 247.0 Pts
General; Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Annoyance of Netlings
Crown of Command
Stone of the Crystal Mere


Noble @ 130.0 Pts
Battle Standard
Asyendi's Bane
Hail of Doom Arrow


Spellweaver @ 305.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 4; Longbow
Wand of Wych Elm


7+1 Dryads @ 108.0 Pts
Champion

7+1 Dryads @ 108.0 Pts
Champion

7+1 Dryads @ 108.0 Pts
Champion

12+1 Glade Guard @ 190.0 Pts
Standard; Musician; Champion
Banner of Eternal Flame


9+1 Glade Guard @ 132.0 Pts
Longbow; Musician; Champion

10 Glade Guard @ 126.0 Pts
Musician

11+1 Wardancers @ 237.0 Pts
Musician; Champion

3 Warhawk Riders @ 120.0 Pts

7+1 Waywatchers @ 200.0 Pts

Champion;

1 Treeman @ 285.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts


Models in Army: 73
Total Army Cost: 2396.0

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Grałem na czyms podobnym, z lordem alterem, wieksza ilości łuków - mniejsza WW, oraz WR zamiast WH :) spisywało się dobrze. Powodzenia w testowaniu!

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Po testuje, napisze jak poszło :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie wiem skąd na mania na czempionów wszędzie
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Myślę Laik, że to na wszechobecnych lordów, kowbojów itp, żeby ustać tą turę na steadfaście :)

A możesz rozwinąć bardziej swój komentarz?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

eee steadfast w skirmishu?
A GG... jak to jest cel dla takiego kowboja to chyba serdecznie zaprszamy...
Czempion na tancerzach tylko przeszkadza w wypłaceniu takiemu kowbojowi soczystego killing blowa.

Ja w Wochu nawet z nich rezygnuje, są tak drodzy, że za ich zdjęcie mam kilka modeli więcej...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

taka moda w wawie :)) co poradzisz?

Zablokowany