Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: Szybkie pytania

Post autor: szeszej »

Jak rozcieńczać farbę? Mogę po prostu do słoiczka GW wlać trochę wody/rozpuszczalnika i będzie gut?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Możesz, chociaż bezpieczniej będzie dodawać wodę do farby na palecie, lub stosować mokrą paletę (jest w tym dziale wątek jak takową stworzyć). Jeśli wlejesz za dużo wody do słoiczka z farbą może okazać się że będziesz musiał czekać aż część wody odparuje.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

LuciusII pisze:może okazać się że będziesz musiał czekać aż część wody odparuje.
Odparuje razem z farbą... w ten sposób bardzo szybko pozbyłem się pewnych kolorów.. W sumie nie radzę nic wlewać do słoiczka, no chyba, że farba zaczyna za bardzo twardnieć.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Lepiej zrobić mokrą paletę albo rozcieńczać farbę na zwykłej palecie. Możesz jeszcze wsadzać mokry pędzel do tej jakby półeczki, która jest na wieczku słoiczka z farbą.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Polecam mokrą paletę, zrobienie jej to minuta i masz świetne narzędzie pracy, nakładasz tyle farby ile chcesz i rozcieńczasz do woli. Nie wlewaj nic do pojemników z farbą - to bez sensu imho.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A moja mokra paleta zawodzi. Muszę skombinować lepszy papier śniadaniowy, gdyż mój szybko się przeciera i wtedy woda mi ucieka... Polecacie może jakiś konkretny papier śniadaniowy? ;D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja przez długi czas stosowałem "Jana niezbędnego" i bylem z niego zadowolony, w sumie mogę go polecić.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Potrzebuje linku do jakiegoś poradnika, dotyczącego malowania prostych freehand'ów na sztandarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Proszę bardzo:
http://thebrushbrothers.blogspot.com/20 ... -step.html
Malowanie z użyciem szablonów, możesz też użyć papieru samoprzylepnego:
http://thebrushbrothers.blogspot.com/20 ... terns.html
Metoda "kropkowa", dobra do wszystkiego:
http://massivevoodoo.blogspot.com/2011/ ... nting.html
I jeszcze to:
http://www.paintrix-miniatures.com/arti ... =11&page=4.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Wie ktoś gdzie można kupić łańcuszek, który wielkością ogniw pasował do skali 28mm. Bo już szukam go chwilę i nie mogę znaleźć. Dodatkowo mam pytanie, gdzieś na jakimś blogu czytałem, że łańcuszkowi odpowiednio potraktowanemu klejem można na stałe uformować kształt. Czy ktoś wie jak to zrobić?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Taki łańcuszek kupisz tanio na stoisku ze śmiecianą biżuterią w każdej galerii handlowej. Do wyboru do koloru.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Dużo różnych łańcuszków znalazłem w: Brico marche (czy jak to się pisze), praktiker, castorama.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

da radę gdzieś w stolicy kupić masę Procreat od ręki? U Faberów i w Wargemerze na razie sprawdzałem i lipa :/
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

obawiam się że nie bardzo. Sam szukałem i... nic :(
jedyne co znalazłem to to:
http://bitspudlo.com/t/category/133-modelling-masses - to przecież również W-wa. Można się umówić na odbiur u Fabera albo jakoś tak.
Gdybyś znalazł gdzieś indziej to daj znać.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

czy ktos wie, gdzie można w Warszawie kupić styrodur (taki w płytach - najlepiej o grubosci 1 - 2 cm)?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Od wymienionych cieńszy - w modelarskim na Bitwy Warszawskiej, grubszy - w Castoramie.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

dzięki - sprawdzę ten sklep na bitwy. Byłem w castoramie (przy al. Jerozolimskich) - i był jedynie styropian :(

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

W marketach budowlanych można kupić go w dziale z panelami. Używany jest jako podkład pod panele. Najczęściej sprzedawany jest w rolkach. W Modelarni (na Bitwy) wychodzi jakieś 3 razy drożej.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Na Bitwy to już chyba nie ma tego sklepu modelarskiego. Jak ostatnio przechodziłem to wydawało mi się, że zniknął [=

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

jest jest :)
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

ODPOWIEDZ