Skład na ETC 2011

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na ETC 2011

Post autor: Voodoo »

Lazur pisze:co do tych gutterów to wystarczy, że ściągniesz z czegoś 4 modele i raczej cała 15 popłynie od paniki.
Nie trzeba ich wystawiać w scoucie, mogą sobie chłopaki wychodzić od drugiej tury w miejscach gdzie nie będzie dużego zagrożenia i salwą ściągać jakieś śmiecie lub maszynki. Ewentualnie trzymać punkty, jeżeli będzie trzeba grać na remis :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

SK na remis to świętokradztwo...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No i 30 strzałów z poisonem ma jednak potencjał.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wiem o tym bo jeszcze nigdy nie wystawiłem ich w scoucie :D ale wiem też, że dobry gracz nie zrobi gdzieś na polu bitwy miejsca gdzie gutterzy będą mogli sobie cisnąć nie zagrożeni. Gutterzy nie są problemem bo to świetny unit i chyba jest w każdej Skaveńskiej rozpie ale najbardziej optymalna wielkość oddziału to 5-6 dzie strata 90-100 pkt aż tak nie boli, przy unicie 10-15 to już loteria warta 12-180 pkt a skitrać taki duży unit też jest gorzej

@Laik chodziło raczej o ratowanie się przed maską kiedy już wybitnie nie idzie :D
Obrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

No i widzisz Lazur jak uważałeś za plewę moją kminę na 2*10 Gutterów ;) A tutaj to samo mają topowe teamy :D

Natomiast kompletnie nie widzę grania bez dzwona na takiej ilości szczurów. Przecież praktycznie nie ma szansy, by była wszędzie liderka. Chociaż prawdą jest, że dzwon dużo nie daje (poza liderką i 50% popychaczką).

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Dalej tak uważam :D W Polsce takie oddziały nie mają chyba racji bytu co innego poza granicami kraju gdzie rządzą klimatyczne rozpy ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Nie byłbym taki pewny.
To, że tego nikt u nas nie stosuje nie znaczy, że jest słabe i się nie sprawdzi...
Kwestia podejścia do tematu i testowania ciekawych rozwiązań.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

I dlatego taki Event jak ETC jest absolutnie ciekawym wydarzeniem. Smuci mnie osobiście bak ciekawych rozkmin OnG, ciekaw jestem jak się sprawdzą.. jest szansa na jakąś większa relacje podczas turnieju? (poza twittem liddera 8) ofc)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

bigpasiak pisze:Nie byłbym taki pewny.
To, że tego nikt u nas nie stosuje nie znaczy, że jest słabe i się nie sprawdzi...
Kwestia podejścia do tematu i testowania ciekawych rozwiązań.
Może komuś się to sprawdza ja nawet nie miałbym pomysłu na granie takim dużym unitem. Z reguły wystawiam gutterów gdzieś na tyłach wroga gdzie mogą postrzelać a potem zaszarżować maszynki a bardzo często na tyłach jest mało miejsca nawet na 5 a co dopiero 10-15 gutterów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Pamietam jak na masterze w Łodzi wystawilismy z Fischem 15 mengili + 2x10 wayów. 3 takie unity scoutów omiatały prawie wszystko co wchodziło na zasięg strzału, zwłaszcza krótki ;) Wystarczyło się dobrze ustawić. Podobnie wyobrażam sobie grę tymi gutterami. Właśnie niestandardowe wyjścia są czasem najlepsze, a kopiowanie schematów charakteryzuje ludzi o słabym pomyślunku. Oni zawsze będą krok za resztą, która te 'schematy' (a później kontry na nie) wymyśla.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ja bym się jednak wstrzymał od porównywania gutterów do Mengili :)
Pedros wystaw takie składy na następnym turnieju I dare you
Obrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Wystawię 2 * 9, bo na więcej nie mam punktów (chcę mieć jednak ten kloc plagusów bo on mi robi najwięcej punktów zawsze ;D), choć możliwe że skasuje dzwonek (bo na DMP bym miał grać z defensami a on tu przeszkadza tylko) to może wskoczą 2* 13.

Ja średnio natomiast rozumiem zafascynowanie weapon teamami wszystkich. Przecież to jest 1 wound z 4+ wardem za 65 punktów! Rozumiem że jak hitnie to jest super, bo zabija ~7 20tek albo ~6 25tek, ale są to stosunkowo łatwe punkty dla przeciwnika.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Nie wiem jak szwedzi radzili sobie na poprzednich ETC w battla (bo w wh40k to wiem że dobrze :D ) ale w tym roku mają bardzo dobre rozpy i najbardziej podobne do polskiego meta gamingu (ich lizaki też mają kmine na 3x10 chameleonów :D- wogóle bardzo podobne do Crusowych).
Duńczycy i niemcy mają rozpy w miare stabilne większość jest IMO dobrych ale jest i kilka ryzykownych pomysłów, które mogą się sprawdzić.
Włosi natomiast mają bardzo dziwne rozpy IMO choćby te demony na Bloodziu z S10 i klocu blood crusherów.

Mam nadzieje że Polacy zagrają ze wszystkim topowymi teamami i będziemy mogli przeczytać jak działają te dziwne kminy :D

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Cauliflower pisze: Czołgi są kontrowersyjne, ale zapytajcie Piotra o zdanie o nich ;) Niby pita ok, a jak wejdzie ten cholerny birona's timewarp to czołg nagle zasuwa nam na 30 cali ;)
Empire sporo na lighcie, co daje nam 2x birona's i 2x banishment. Najwiekszy jaki znalazłem to banishment s6 i banishment s7! ;)
Jasne, zapytajcie... :) Grając w 8 ed straciłem czołg od pitki raz (niektórzy częściej tracą wampirzych generałów). Dużo bardziej boję się metala i tego chorego czaru Nurgla...

Cały czas zastanawiam się, czy opłaca się inwestować w magię light, jak to robią niektórzy. Niby birona i banishment, fakt, ale combo obniżenie T z shadowa + moździerze jest lepsze. A do tego obniżenie S i WS jak jacyś twardziele dojadą do piechoty (zamiast boostować własną piechotę lightem warzywimy wroga shadowem). No i grając na lightcie nie mam bezcennego małego maga z lifem (+2 T to rewela, reszta czarów też przydatna + możliwość leczenia czołgu i ołtarza z lore attribute).

Mam szczerą nadzieję, że ETC udowodni, że Imperium na czołgu nie jest reliktem 7 ed... I wyjdzie na to, że to ja jestem niekompetentny, bo nie umiem nim wygrać żadnego większego turnieju... #-o

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Tyle szczurów bez dzwona jest pewnie podyktowane chęcią posiadania LoS - na dzwonie w unicie LoS'a jednak nie ma.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Myślę, że bardziej chęcią posiadania dwóch trzynastek...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

możliwe, ale trzeba do tego, aby dobrze powiały wiatry magii i dobrze Rogaty sypnął na początku tokenami :)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

tez, ale też mogą być takie szczury bez strachu parowane na armie z niszczarkami...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Myślałem nad taką koncepcją ale raczej się ona nie sprawdza. Nawet jak wyrzucisz na wiatrach magii te 11-12 kostek i rzucisz pierwszą 13tkę to i tak na drugą może zabraknąć kostek z powodu straty kości z efektu misscasta. No chyba, że pierwszą rzucisz bez IFki i przeciwnik nie zdispelluje ale to raczej rzadkie sytuacje
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

tu nie chodzi o to że mają Ci wejść 2 13 na turę, tu chodzi o to żeby weszła chociaż jedna (obu przeciwnik nie zdispelluje) poza tym daje to też możliwość rzucania drugim seerem czarów z małej ilości kości, ryzykownie, nawet jak nie osiągnie castinga to drugi poprawia 13, nie jest to głupia opcja chociaz ja i tak wole SK na piecu, dzwonie itp
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ODPOWIEDZ