Trolle

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Trolle

Post autor: Murmandamus »

Mamy nowe trolle. Funkcjonalne za punktów 40. 3 ataki sila 5 regenka... i rzygnięcie. Podobają mi się stare figsy , nowe już mniej. Ale sprawnosc bojowa sądze ze dobra tylko trzeba niańczyć generałam, chyba że jakoś oddelegować orka big bossa do nich. Ale nowość możemy wystawiać 1+ czyli samotny troll też jest opcją. Jakkolwiek chyba wole klasyczne 4. za 160.

Ale mamy i ulepszenia w rzeczne czy kamienne. tyle ze to drogie za 20pnkt kazdy. Rzecznemu w sumie nie tak wiele robi to -1. A kamienny dostaje sava zwyklego i resistance na magię co jest milsze. Niemniej jednak o ile w 6 river trolle miały dominację w tej pewnie będą zwyczajne.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Najlepsze są gołe 4 trolle, albo 1 goły, znaczy zwykłe :wink: . Common trolle najlepsze bo są tanie, a robi tyle samo co rzeczne i kamienne. Nieopłaca się pchać połowe więcej za model, żeby dostać -1 do hita, albo 5+sv i MR(2). Mamy 4t i regenerke i to starcza :D .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

ahhhh trolle moja ulubiona jednostka. juz w zeszlej edycji goscily one u mnie w prawie kazdej rozpisce-najczesciej 3.
teraz gdy sa tansze i jest zasada maksymilizacji to oczywiscie 4. Moim zdaniem trolle sa duzo lepsze od giganta i do tego tansze-wole "wydac" slot rare na nie niz na bezmuzgiego grubasa.
Ogólnie w nowej edycji mam problem ze slotem rare-tyle fajnego :D o ile kiedys podobaly mi sie tylko trolle to teraz mamy swietną glebe łaa glebe, 2 wagoniki na slot, jest w czym wybierac.

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

ja poki co testowalem w ilosci 1 albo 2, niby ok, ale wkurza to ze musza byc blisko generala, tam i tak na maxa ciasno, bossa im nie kupie
wkurzylo mnie tylko to, ze jak 1 raz nie zdadza, to juz pozniej lipa, bo general nie bedzie mi na 1 trolla czekac;/

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Mnie też trolle lepiej działają od giganta.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Niedawno kupiłem 4 troliska, ale się zastanawiam jak się sprawdzą, bo nie testowałem :). O ile do czegoś dojdą, to będzie fajnie... Gorzej jak zaczną mi się ślinić i pełzać przed siebie np. prosto pod kopyta kawalerii czy czegoś równie przemiłego. Zastanawiam się,czy nie wrzucić im bosa na dziku. Opłaca się? W sumie chyba wole go mieć w orkach, zeby była większa opcja na parcie do przodu po krzyknieciu waaagh :)

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Zastanawiam się,czy nie wrzucić im bosa na dziku. Opłaca się?
Opłaca się. Dajesz pancernego czarnego big bossa z powiedzmy z enchanted shieldem i SOMem, żeby jeszcze jakoś przywalić umiał. Tylko gorzej z defensami, bo taki długo niepożyje :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ja ostatnio gram na pojedynczym trollu, co prawda cały czas oblewa głupotę i generalnie się nie sprawdza, ale go lubię. :)
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Od czsu jak zwykły troll kosztuje 40 pktów, na stałe zagosciły w mojej armii :)
Wystawiam albo 4 ( ostatni zjadły całą flanke krasnali) albo jednego do odginania szarz i ogolnie jako pojedynczą plewe :D

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

W moim przypadku trolle w liczbie 4 z bsb w akompaniamencie(który to koks nic absolutnie nie zrobił) przemieliły dwa kloce bruiserów,podeszły do butchera i zaczęły go klepać,po czym trzymały się przez 2 tury klepiąc wszystko co je zaatakowało.Wielce przydatne.... :twisted:

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Mogli bym im jeszcze tylko potanić upgrade, to bym sie nad nim zastanowił. Bo 20 pktów to lekkie przegięcie :(

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Ja jeszcze ani razu trolli nie probowalem (brak figsow)
Ale przy boskim doom diverze, cudnych pump wagonach, zawodnym ale niekiedy pprzydatnym gigancie - trolle to rzecz ktorej braku nie odczuwam w zadnym razie. Moze kiedys sie uda ich dopasc, to poprobujemy. : )

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Jak na razie grałem tylko na gigancie. I powiem szczerze - jest naprawdę dobry. Jak się umie nim dojść, to dalej z górki i w większości bitew spłacał się dwukrotnie. A trolli nie próbowałem i nie mam zamiaru, chyba że pojedyńczego za 40p ale jakoś mi się nie widzi jakaś jego konkretna rola. :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

TruePunk pisze:Ja jeszcze ani razu trolli nie probowalem (brak figsow)
Ale przy boskim doom diverze, cudnych pump wagonach, zawodnym ale niekiedy pprzydatnym gigancie - trolle to rzecz ktorej braku nie odczuwam w zadnym razie. Moze kiedys sie uda ich dopasc, to poprobujemy. : )
jak nie odczuwasz braku Trolii w zadnym razie to czemu za moje chciales dac po 55 ziko za sztuke na allegro??;] chyba ze zbieznosc ksywek przypadkowa
pozdr

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Podejrzewam, że jest to przypadłość większości graczy O&G, czyli kupowanie jak największej ilości orków i goblinów nie koniecznie dlatego, że są potrzebne. Ja mam w końcu armię na 7k, a nigdy nie wystawiłem więcej niż 2,5k. Ot takie skrzywienie zawodowe. :wink:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hehe, to prawda co Bartek mówi. Gracze O&G mają chyba w podświadomości zakodowane, że grają hordą = nie mogą się powstrzymać od kupowania wciąż nowych figurek. U mnie też już się zebrało niezłe złomowisko, ale grałem wszystkimi figsami jakie mam (oczywiście nie na raz :D )

A wracając do trolli, niestety odkąd wymagana jest ilość 5 modeli w szeregu, mój oddział 7 trolli z BSB wrócił na półkę.
W 7 edycji jeszcze nie grałem za bardzo trollami, ale mam to w planach. Oczywiście wypróbuję też niedługo duży unit - 9 zwykłych trolli z warbossem i BSB (waagh bannerem pewnie). W sumie koszt oddziału podobny do dużego regimentu BO, ale jaki fun :D No i miny przeciwników gdy wystawiałem taki kloc - bezcenne :lol:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ta tylko jak go rozpracować do tego. Tu jest problem. KAwaleria nieee Bo trolle przeżyją i rzygną. Piechota nie bo trolle przezyją i rozpracuja atakami. Chyba katapulta tu sie nada na to ale i tak sporo trolli wyregeneruje sie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

ciekawy oddzial i na niektore armiena pewno mocny, ale chaos to zje podejrzewam, armie defensywne tez pewnie dzadza rade, no i trzeba dobrej ochrony antymagicznej bo czarow z ogniem chyba niemalo jest...
w klocu z 4T tez chlopaki utkna, szkoda, ze trollom 2rakow kupic nie mozna;] zawsze zazdroszcze armiom co moga sobie wystawic trujke koksow z solidna sila
a co do chomikowania nadmieru figsow to sie oduczylem sporo kupuje, choc juz raczej okazyjnie, ale jak nie uzywam to sprzedaje, przez moje rece juz sie w zyciu kilkanascie trolli przewinelo, te co na allegro wlasnie sprzedaje to na nich zarobie ladnych pare groszy nawet;]
moje drugie hobby to gory i wspin, a to tez kasozerne jest
pozdr

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

badyl pisze:
TruePunk pisze:Ja jeszcze ani razu trolli nie probowalem (brak figsow)
Ale przy boskim doom diverze, cudnych pump wagonach, zawodnym ale niekiedy pprzydatnym gigancie - trolle to rzecz ktorej braku nie odczuwam w zadnym razie. Moze kiedys sie uda ich dopasc, to poprobujemy. : )
jak nie odczuwasz braku Trolii w zadnym razie to czemu za moje chciales dac po 55 ziko za sztuke na allegro??;] chyba ze zbieznosc ksywek przypadkowa
pozdr
W chwili obecnej moja horda zbliza sie do ok 5k.. a sloty hero mam tylko 3 (giant, 2 pumpy, doom diverek) - grzechem smierdzi : P
A to ze nie odczuwam braku trolli, nie znaczy ze nie mam ochoty ich potestowac. A nie pojde na turniej z kartonikami wycietymi, bo beda sie zemnie nabijac do konca studiow : P

4 trolle musza byc. Chocby na poleczke.
Tak samo kupilem ostatnio goblinski rydwan (kolekcjonersko czysto - chociaz wizja gobasa z tym weaponkiem -3AS i kasowaniem wardow nie jest zla.. bretonskie lance w pojedynke powinien lamac).


I taka prawda, zle sie czuje jak w miesiacu przynajmniej paru gobasow nie dokupie.. a tak mam chociaz komfort psychiczny, ze robiac rozpiske na te 2999pkt moge w spokoju klac na niski limit punktow i ogrom jednostek ktore stoja na polce, a nie mieszcza sie w rozpisce : P

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

W chwili obecnej moja horda zbliza sie do ok 5k.. a sloty hero mam tylko 3 (giant, 2 pumpy, doom diverek) - grzechem smierdzi : P
Chyba rare :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

ODPOWIEDZ