Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Andrzej »

Wypowiadając swoje opinie kieruje sie głównie własnym doświadczeniem oraz doświadczeniem innych graczy z którymi mam kontakt. NIgdy nie grałem z coldami na ósmą a przekonanie o nich w kręgach graczy DE jest dość mierne. I być może taki kloc działa, tak samo jak działają też dobrze uzyci shadow warriorzy. Ale weź pod uwagę, że euro jest drużynówką, więc tam tacy coldzi być może maja racje bytu jako sajd na niektóre armie. Ale jako że pytający raczej nie będzie grał na ETC, jak też i jest początkującym graczem, po kiego grzyba mieszasz mu głowie, mówiac, że coldy są spoko? Bo nawet jeśli są, to tylko przy dość wysokim poziomie skilla, który nabywa się wraz z doświadczeniem, którego pytający na razie nie ma. Tak więc być może za parę lat sam do tego dojdzie, ale po co ma kupować teraz figsy, które nie będa mu przydatne?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wypowiadając swoje opinie kieruje sie głównie własnym doświadczeniem oraz doświadczeniem innych graczy z którymi mam kontakt. NIgdy nie grałem z coldami na ósmą a przekonanie o nich w kręgach graczy DE jest dość mierne.
Czyli w tym wypadku nie masz własnego doświadczenia, a opierasz się na plotkach. W dużej części rozpowszechnianych przez graczy, którzy sami też coldów nie wystawiali, a skopiowali rozpiskę Barbarossy, w której COK nie ma.
I jeszcze usiłujesz wmówić, że na zachodzie grać nie umieją i mają słabe rozpy (ew. rozpy na drużynówkę).
jak też i jest początkującym graczem, po kiego grzyba mieszasz mu głowie, mówiac, że coldy są spoko
Odwrócę pytanie - po cholerę mieszasz początkującym w głowie wypowiadając się na temat armii, którą nie grasz, powtarzając opinie "kręgów graczy DE" którzy więcej czasu spędzają na forum niż przy stole? Na ostatnim turnieju moi COK zmasakrowali kloc warriorów khorna, hordę korsarzy i dwie hydry, ani razu nie oddali punktów. I to nie za pomocą jakichś bardzo wyszukanych manewrów - zwyczajna szarża na ryj.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Obrazek

Ok, poddaje się, masz rację. Nie mam ani siły, ani ochoty do kłótni na temat zajebistości coldów na ósmą edycje :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie o to chodzi, żebyśmy się kłócili, czy COK sązajebiste, czy nie.
Zauważ,że te wszystkie porady na forach prowadzą do tego, że prawie każda rozpa w Polsce wygląda tak samo, bo podobno inne opcje są słabe, niegrywalne, nieopłacalne. A potem się okazuje, że na ETC będą rozpiski zupełnie inne, "warzywne" w opinii większości użytkowników BP. Mimo, że na ETC jadą generalnie najlepsi gracze ze swoich krajów z najmocniejszymi rozpiskami. Także z Włoch, Danii i Niemiec, których przecież reprezentacja Polski nie rozjeżdża, jak chce. Jest bardzo dużo ciężkiej kawalerii, w różnych armiach - widocznie wciąż jest ona grywalna, a po prostu w Polsce nikt nawet nie próbował jej testować. Na razie mocne jest to, czym Zbyszek wygrał mastera. Reszta jest podobno słaba.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

tak zwani teoryhammeryści dominują przy komentowaniu rozpisek różnych. A część boi się nowych rozwiązań kopiując co najlepsze , ale i tak jest lepiej niż w 7ed pod tym względem. Tam to w ogóle np: imperium było co rusz 2 czołgi i waraltar. Zresztą nawet w dziale rozpisek najbardziej komentowane są rozpiski najbardziej zbliżone do standardu. Te niespecjalnie standardowe chyba olewa się bo uważa się je za "słabe".
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Ponawiam pytanie, jak prezentuje sie mantikora w 8 ed? Warta swoich pkt czy zdecydowanie nie?
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Brak AS powoduje, że strasznie szybko schodzi od rzeczy typu łuki. Imo ma racje bytu tylko w monstertrucku (smok, 2 mantikory, 2 hydry)
Jedyna fajna rzecz, to to, że BSB na niej ma 18 cali zasięgu :)


@ Jankiel

Jak zobaczę kiedyś w top 10 na masterze DE na 15 coldach, stawiam Ci piwo :D

Poza tym, to jest ETC, więc tam może to działać na konkretne armie. Ale czy jest to uniwersalne? Wątpię.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

wg mnie manti może działać raczej na małe punkty tak do 1500 max wtedy noble na niej może się sprawdzić.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hmm, ale dalej Liz, WE, DE, krasie to dla niego instant kill
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Andrzej pisze:Jedyna fajna rzecz, to to, że BSB na niej ma 18 cali zasięgu :)
Gdzie to jest napisane?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

W RB. Potwierdzam. BSB jeśli jest na dużym mouncie(monster) to daje na 18 cali.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Inna sprawa, że tylko DE i Liz mają coś takiego :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tylko u DE opcja tylko Mantykory ;/ Trzeba tym ostrożnie grać.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

W moim rulebooku jest tylko napisane że generał będący dużym celem albo siedzacy na dużym celu daje na 18" Ld. Ale przy BSB jest tylko że daje na 12". Możecie podać stronę?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Szukajcie, a znajdziecie :D

A na serio, to nie mam booka przy sobie, ale poszukaj, to na pewno gdzieś tam jest. A jaką będziesz miał satysfakcje, jak sam znajdziesz :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

No trudno. Nie chce mi się ale przepiszę co jest w rulebooku.

"Hold your ground!

To represtent the battle standard's steadying presence, friendly models within 12" of the BSB re-roll failed Leadership tests of any kind including Panic tests, Break tests, Fear tests, Rally tests and so on. This ability cannot be used if the BSB is himself fleeing - no one takes heart from the sight of a coward. With this in mind, it's always best to attempt to rally your BSB before you rally take other Rally tests if you can."

Nie widzę tu nigdzie liczby 18

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To przeczytaj sobie co oznacza zasada Large Target. Drugi akapit. Str. 72.
Obrazek

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Ok macie rację. Ale to całe GW... Przy genku napiszą że daje na 18" a przy BSB już nie i trzeba szukać w zupełnie innych miejscach w księdze.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

O, poradziliście sobie. Bo wstałem i miałem grzebać przy RB... :mrgreen:

Malkaw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Malkaw »

Witam wszystkich :) Jestem nowy w świecie młotka chociaż nie taki zielony w świecie gier bitewnych (15lat temu ostro w warzona grałem )

I teram mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek

Zdecydowałem się grać DE

I obecnie posiadam
28 wojowników ze sperami
30 Korsarzy
5 colde one z jeźdzcami
16 Kuszników
i jedna czarodziejke

Zamierzam w pierwszej kolejności kupić tak jak wypisuje
Sierpien
Hydre
Dredlorda jakiegoś
wrzesien
Witche x10
Shady x8
itp :)

Co jeszcze warto zakupic

Jak wystawić korsarzy mam 30 w 3 rzędy po 10 czy podzielić na 2 armie 28 wojow i 16 kuszników ok czy z kuszników zrobi sperow czy odwrotnie mniej sperow więcej kuszników

Za wszystkie rady niezmiernie dziękuje

Zablokowany