Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

Taki efekt najczęściej występuje na metalowych figsach. Najlepiej szybko skończyć malowanie i polakierować figsa.
Przy plastikach powodem tego zjawiska może być to że po nałożeniu podkładu ale przed skończeniem malowania dotykałeś ją spoconymi/brudnymi palcami. Tłuszcz z palców osiada na najbardziej wystających elementach które niestety są też najbardziej narażone na obtarcia podczas obracania figsy w palcach przy malowaniu.
Raczej nie jest to winą farb, chyba że używasz farb innych niż te z przeznaczeniem do figurek.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ja zauważyłem, że ten efekt jest spotykany głównie przy farbkach P3 i czasami Vallejo - przy GW nie zaobserwowałem takich rzeczy. W sumie to też może zależeć od podkładu. Arbiter ma racje - na wszystko co dzieje się już po pomalowaniu figurki receptą jest polakierowanie jej... zarówno farby nie blakną, nie wycierają się, o wiele trudniej się obijają (szczególnie to widać przy metalowych).
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Mam figurkę Balthasar-a Gelt-a, postać i fabularnie jak i modelowo bardzo mi się podoba w związku z tym chciałbym używać modelu jako zwykłego maga metalu na piechotę. Ma ktoś rozsądny pomysł jak przerobić nogi aby był pieszy?

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Używałem farbek GW, podobnie jak podkładu. Ale może faktycznie wybrudziłem figurki po nałożeniu podkładu. Zamoczę je w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń, może się poprawi.
Dzięki za pomoc.

jjs
Warzywo
Posty: 16

Post autor: jjs »

Witam, postanowiłem ostatnio zacząć zbierać WFB ,a dokładniej Lizaki. Myślę, że najpierw zakupię salamandrę, 1 box skinków i 1 skink priesta. Nie mam żadnych narzędzi modelarskich, farbek czy kleju, a chciałbym by za 100 - 150 zł mógł mieć farby oraz inne niezbędne rzeczy. W przyszłości mam zamiar jeszcze dokupić 1 box skinków i 1 box saurusów. Teraz prośba do was wytrawni malarze :D byście poradzili jakie farbki i wogóle co kupić by móc ładnie pomalować armię. Chodzi mi o pędzle, cążki i takie rzeczy. I chciałbym by te farbki starczyły na wszystkie te figurki i aby można je było późniejszej grze wykorzystać. Jaką paletę kolorów polecacie, sam zastanawiałem się nad fioletem i różem ale nie wiem czy to by ładnie wyglądało, np. różowy brzuch i żyły , a fioletowe łuski. No i jeszcze jakies farbki na broń czy inne duperele. Tyle z mojej strony, teraz liczę na was. ;)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Witamy,
Co do schematu malowania to ten link może ci odrobinę pomóc:
http://web.archive.org/web/200601130611 ... efault.htm

Oczywiście odcienie nie są identyczne jak w rzeczywistości, ale jakieś tam ogólne pojęcie daje. Trudno też poradzić konkretne farby jeśli sam nie masz pewności co do tego jaką kolorystykę będziesz Stosować. Ogólnie polecam ci poszperać w necie i pooglądać fotki lizaków, na pewno da ci to natchnienie. Masz też kilka linków na początek (zapewne znasz te strony, ale na wszelki wypadek wrzucę) :
http://www.coolminiornot.com/browse
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewforum ... d6b000fac2
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... a&section=
http://www.warseer.com/forums/forumdisplay.php?f=100
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=72

Co do przyborów to na pewno: nożyk (może być skalpel lub nożyk typowo modelarski), klej cyjanoakrylowy (np. kropelka) do klejenia zarówno metalu jak i plastiku, pilniczek/zestaw pilniczków do usuwania nadlewek z metalowych modeli (od biedy może być do paznokci, ale w marketach budowlanych za drobne pieniądze można kupić male pilniczki. Ofc możesz też kupić typowo modelarskie pilniczki), Wikol do piasku i trawki elektrostatycznej, pędzelki (dobrze jest zainwestować w dobre pędzelki już na początku, choć do testów i pierwszych przymiarek wystarczą Mag-Pole), podkład (najłatwiej dostać ten GW, jest on bardzo dobrej jakości niestety jest też dość drogi) I to jest takie niezbędne minimum. Warto też na koniec polakierować pomalowane figurki. O Lakierach, podkładach, klejach i pędzlach są oddzielne tematy na tym forum, warto je przejrzeć.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Płomyk świecy - jak maziać, odwrócony czyli jak? OSL z świecy, konkretnie na hełmie górnika. Przydałoby się jakoweś foto lub tut jak to robią zdolniachy. Pomocy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tu masz ogólny tutorial dotyczący malowania ognia:
http://hot-lead.org/advance/fire_theory.htm
A jeśli chodzi o OSL na hełmach i fotki odpicowanych górników to zajrzyj tu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=780
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Pięknie podziękował za ekspresową odpowiedź 8) , już sprawdzam.
Edit:Dokładnie o cuś takiego chodziło, jeszcze raz dzięki.

jjs
Warzywo
Posty: 16

Post autor: jjs »

Słyszałem o jakiejś plastelinie, którą uzupeełnaia się baki w większych modelach takich jak salamandra. Czy jest opłacalne czy nie przydatne? I jeszcze czy pytanie trochę nie na temat ale czy salamandra jest plastikowa czy metalowa?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Metalowa
jjs pisze:Słyszałem o jakiejś plastelinie, którą uzupeełnaia się baki w większych modelach takich jak salamandra. Czy jest opłacalne czy nie przydatne?
Green Stuff
Obrazek
Czasami się przydaje. Choć jeśli miałbyś go używać wyłącznie do wypełniania dziur to można kupić tańsze zamienniki, np: Milliput (też chemoutwardzalna masa modelarska)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

jjs
Warzywo
Posty: 16

Post autor: jjs »

Po przeliczeniu wychodzi mi, że zostaje mi 50 zł na farbki. Sam nie wiem jakie, ale możecie mi doradzić jakie ładnie wyglądają itd.

Podoba mi się kolor fioletowy i do tego , jakiś inny na łuski tylko nie wiem jaki , doradźcie coś.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

50zl na farbki kiedy zaczyna sie od zera to stanowczo za mało do kompletnego pomalowania figurki. (no może do skinka czy goblina starczy).
Co do tego jakie kolory ładnie wyglądają z fioletem to np. : kościany, brązowy, turkusowy.
Kościano-fioletowe lizaki mogłyby wyglądać fajnie i zarazem oryginalnie.
W takim przypadku zestaw farb (możliwie najmniej liczna paleta) potrzebnych do malowania skinka/saurusa to:
(skóra i łuski) Czarny, biały, liche purple, calthan brown
(metaliki jeśli srebrne) boltgun metal, chainmail, badab black wash
(przykladowe wykończenie podstawki) bestial brown i biel
Do tego przydałby się jakiś golden yellow do oczu.
To oczywiście tylko przykład.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

jjs
Warzywo
Posty: 16

Post autor: jjs »

Przeglądałem forum i wydjae mi się fajnym pomysłem, skinki / saurusy - różowe łuski i niebieska skora . Jakie farbki do tego trzeba kupić?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Najlepiej jakbyś zapodał przykładową fotę, bo jest wiele odcieni wchodzących w grę.
Ja bym to zrobił tak:
Róż: liche purple i rozjaśniać dodając bialego (wychodzi mocno kontrastowy i nie mdły róż)
Niebieski: Regal blue rozjaśniany do Enchanted Blue i finalne rozjaśnienie z Enchanted Blue + bialy
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

asertus
Plewa
Posty: 6

Post autor: asertus »

Witam,
chciałbym pomalować dwarfy ze skullpassa wzorując się na na tych zdjęciach:
http://www.miniwargaming.com/content/AiifL2mkwvU5
Czy, żeby osiągnąć podobny efekt wystarczy mi kupić:
1x mały pędzel
1x średni pędzel
1x dry brush
1x czarny podkład w sprayu
Regal Blue
Chainmail
Shining Gold
Dwarf Flesh
Skull White
codex grey
schorched brown
blazing orange
Gold Yellow
Gore Red(?)

?

jjs
Warzywo
Posty: 16

Post autor: jjs »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=100 Dokladniej na kroxie.
Sam nie wiem, a jak wygladają te fioletowo kościane?
Czy można tym niebiesko różowym czy fioletowo kościanym pomalować też ładnie salamandrę?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

@Asertus: raczej nie pomalujesz go w TEN SAM sposób, bo imo farbki, które posiadasz będziesz musiał mieszać. A wtedy trudno jest wbić się w schemat. Ja mam troszkę więcej pędzli i chyba tyle samo farbek, z czego parę jest kupionych w empiku (nie citadelki czy vallejo). Mieszam je i otrzymuję kolory, które w pewien sposób mnie satysfakcjonują, ale to nie jest to samo jak w momencie posiadania farb o danym kolorze (sknera ze mnie :P ). Farbki, które posiadasz pozwolą Ci na pomalowanie Kraśka na podobnym (ale nie identycznym) poziomie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

jjs pisze:http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=100 Dokladniej na kroxie.
Sam nie wiem, a jak wygladają te fioletowo kościane?
Czy można tym niebiesko różowym czy fioletowo kościanym pomalować też ładnie salamandrę?
To co jest na tym kroxie wygląda mi na liche purple rozjaśnione mieszanką białego z liche purple.
Niebieski to zapwene regal blue, enchanted blue, ice blue i ice blue z dodatkiem białego, do tego doszedł fioletowy wash, gdzieś pomiędzy enchanted blue, a ice blue.
Powiem jeszcze, że widziałem tę armię w rzeczywistości i prezentowała się naprawdę dobrze.

Jasne, że można ładnie pomalować w ten sposób salamandrę, to zależy od umiejętności malarza, jednak ja bym proponował do zwierzaków zastosować inne kolory, przykładowo pomarańczowy na salamandrach, dzięki temu armia będzie zróżnicowana kolorystycznie, dzięki wyróżniającym się jednostkom rzadkim czy specjalnym.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Też jestem zwolennikiem armii zróżnicowanych kolorystycznie, jednolicie pomalowane armie są albo bure, albo pstrokate - w zależności od zastosowanej kolorystyki, natomiast zróżnicowane kolorystycznie takie być nie muszą...

ODPOWIEDZ