Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

Styrodur najczęściej się po prostu wycina i można to zrobić tak by wyglądał jak skałka. Można go też po uformowaniu posypać piaskiem tworząc nierówności podłoża.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Na styreks/styrodur naklejamy fragmenty gazety za pomocą wikolu, wszelkie niepożądane nierówności powinny zniknąć. Na papier posypki+farba.

Namiary na modele historyczne w skali 1/50 lub najbardziej zbliżone, ładnie poproszę 8) .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Styrodur bez problemu modelujesz nożykiem. Jest bardziej wdzięczny niżeli styropian.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

jakim klejem kleicie piny w metalowych modelach? chodzi mi o to czy kropelka zamiast poxipolu sprawdzi sie dobrze?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kropelka też powinna trzymać. Ja metale kleję kropelką.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Wie ktoś może czy produkuje ktoś w ogóle białą (albo bardzo jasną) trawkę statyczną, taką na ok 1cm długości? Albo jakiś zamiennik?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1cm to dużo jak na trawkę statyczną. Włosie pędzla do malowania ścian będzie za ciemne do twoich potrzeb?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Pytanie do właścicieli tom kingsów: czy bronie od Sepulchar Stalkers pasują wielkością do Ushabti? o brakuje mi 2 broni dla Ushabti i jestem ciekaw czy te by pasowały.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

trurl37
Plankton
Posty: 2

Post autor: trurl37 »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak uzyskać taki kolor? (farbki gw)
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... turku.jpg/

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Podobny kolor: klik

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

to jeszcze ja! chodzi mi o kolor piaskowy - cos jak to (tutaj glownie kask i elementy zbroi): http://www.terazgry.pl/galerie/n/neuros ... _14372.jpg

trurl37
Plankton
Posty: 2

Post autor: trurl37 »

Ok dzięki.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

slouch pisze:to jeszcze ja! chodzi mi o kolor piaskowy - cos jak to (tutaj glownie kask i elementy zbroi): http://www.terazgry.pl/galerie/n/neuros ... _14372.jpg
Coś ala to: klik

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a cos w stylu desert yellow rozjasnione bubonic brown? czy jedna kommando khaki + ... bedzie lepszy?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Desert yellow odpada, tym bardziej bubonic brown. Mają za dużo zółtego.
Najlepiej Graveyard Earth -> Kommando Khaki. Albo Khemri brown + wash i rozjaśnienia też będzie bardzo ok.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

wielkie dzieki :D

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

jaki znacie najlepszy sposób na sklejenie malych metalowych elementów których nie da sie spinować? jak narazie robie kulke z green stafu + superglue. moze znacie coś co trzyma lepiej?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Najlepiej podaj konkretny przykład z czym masz problem. W młotku nie ma zbyt wielu aż tak uciążliwych modeli (co innego w Warmachinie :? ). Metoda na GS jest niestety dość kiepska bo ten szajs kiepsko się klei a dodatkowo skoro mowa o tak drobnych elementach to nie wygląda też estetycznie. Ogólnie ten problem często występuje gdy musimy przykleić drzewiec broni do dłoni, wtedy wiercimy pięść i używamy drzewca jako pina. W niektórych przypadkach można też zwiększyć ilość punktów klejenia, przez takie ustawienie figurki by kłopotliwa część przylegała do innej lub podstawki. Np. jeśli mamy problem ze sklejeniem rąk z włócznia to wystarczy ustawić je tak by drzewiec zahaczał o podstawkę i wtedy kleimy/pinujemy to miejsce. Pamiętaj też że bez problemu można kupić wiertło 0,5mm które rozwiązuje większość problemów z małymi pinami :) .
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

do przyklejenia piaseczku do figurki używa się wikolu. ale czy na czymś innym będzie się dobrze trzymał? bo akurat gdzieś cała tuba mi się zgubiła i nie mam jak kupić, a posypkę chcę skończyć dziś...

czy np. kropelka się nada?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

slouch pisze:do przyklejenia piaseczku do figurki używa się wikolu. ale czy na czymś innym będzie się dobrze trzymał? bo akurat gdzieś cała tuba mi się zgubiła i nie mam jak kupić, a posypkę chcę skończyć dziś...

czy np. kropelka się nada?
Nie nada kompletnie.. piasek ją wchłonie i powstanie piaskowa kupa, która wygląda okropnie.

ODPOWIEDZ