Wiedźmin 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Wiedźmin 2

Post autor: Barbarossa »

Tomash pisze:http://www.pl.thewitcher.com/community/entry/35/
Studio CD Projekt RED informuje o wydaniu patcha 1.1, który wprowadza istotne ulepszenia do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Najważniejszą zmianą jest usunięcie zabezpieczeń DRM ze wszystkich wersji gry. Usunięcie zabezpieczeń rozwiązuje wiele problemów jak np. limit aktywacji do pięciu komputerów jednocześnie.
No nareszcie do nich dociera. Żeby tak jeszcze wywalili debilnego SecuROMa, który nie jest żadnym zabezpieczeniem, a wielu uczciwym klientom mocno utrudnił instalację gry, oraz pozwolili wymienić płyty na takie bez tej przeszkadzajki.
Jak W3 wydadzą bez tego całego shitu, to może kupię. Po zakupie W1 (też miałem problemy z jakimś gównanym DRMem) bojkotuję ich do momentu, kiedy pozbędą się "udogodnień", ew. wykorzystają steam, który daje radę. Krakują te DRMy dokładnie w 30 minut po premierze, ma to tyleż sensu co kondom z papieru. Nie będę tolerował sytuacji, kiedy po zapłaceniu 100+ zeta muszę się p#$dolić godzinami z drajwerami i łatami, podczas gdy kumpel zapuścił torrenta i mi pisze na GG, że w sumie OK, choć bez rewelki.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przecież możesz kupić w GOGu wersję bez żadnych DRMów.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sugerujesz, że mogę sobie kupić W1 po raz drugi?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie, W2.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Halooo, Haloooo... w pierwszym paczu zdjęli DRM-a ze wszystkich wersji, NIE MA GO 8)

pzdr,
Ż.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Żaba pisze:Halooo, Haloooo... w pierwszym paczu zdjęli DRM-a ze wszystkich wersji, NIE MA GO 8)
Z samej gry pewnie tak, ale z płyt (co nie pozwala ich skopiować bądź w ogóle odczytać na wielu napędach) nie, a to jest najbardziej upierdliwe.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ok, wiem, że już trochę po herbacie, ale kupiłem sobie parę dni temu W2 i kompletnie nie rozumiem o co wam chodziło. Gra mi się podoba, jest mocno filmowa i nie uważam, żeby była za krótka czy coś (gram na średnim, na trudnym może jak będę przechodził znowu, żeby obejrzeć pozostałe zakończenia, szalony poziom natomiast chyba sobie podaruję, to dobre dla Japończyków). Gra działa mi płynnie na nieco podrasowanych średnich ustawieniach, mimo, że zaleca najniższe. Tylko shader czasem szwankuje, bo nie mam odpowiedniej karty graficznej. Jedyny problem jaki napotkałem, był przy aktywacji, ponieważ launcher nie wyłączał się automatycznie i trzeba było skorzystać z menadżera zadań.
Są niezłe, soczyste teksty, czasem bardziej w stylu "Psów" niż Wiedźmina, a rysunkowe wstawki przypominają mi Kill Billa (pamiętacie przedstawienie O-Ren?) i 300. No i oczywiście słowiański klimat. Ja tam jestem zadowolony, zwłaszcza, że te gry stanowią rozwinięcie jednego z moich ulubionych uniwersów fantasy. No i można wesprzeć polski przemysł, a tym bardziej gra spodobała się na świecie, poprawiając wizerunek naszego kraju.
Aha, jeszcze jedno: jak widać, lepiej kupić grę gdy zostanie dopracowana, niż od razu brać po premierze. W dodatku taniej to wychodzi. No, i byłbym zapomniał o materiałach bonusowych, płyta ze ścieżką dźwiękową to to, czego potrzebowałem.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Generalnie zgadzam się z Klafutim, ja nie miałem żadnych problemów, oprócz odczytania nośników, ale to już była raczej wina mojego sprzętu, który nie spełniał standardów. Mi też gra wykrywa najniższy poziom ustawień, a na własnych, sporo wyższych ustawieniach chodzi znakomicie.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

No bo nie graliście przed pierwszym patchem. Ja walke ze smokiem męczyłem prawie 1.5h zanim go zatłukłem. Po patchu z ciekowosci odpaliłem walkę jeszcze raz i stłukłem go w 5 min bo gra chodziła o wiele płynniej i łatwiej było do niego podejsc. Tak samo zresztą było przy Wieśku I tylko tam problemem było doczytywanie lokacji- głupia klitka wczytywała się tyle, że można było sobie iśc zaparzyc herbate i wrócic. No ale niestety taka już jest ostatnio tendencja, że gracze którzy kupują grę od razu po premierze dostają produkt, który nie powinien jeszcze opuścic fazy beta testów.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Naviedzony pisze:Generalnie zgadzam się z Klafutim, ja nie miałem żadnych problemów, oprócz odczytania nośników, ale to już była raczej wina mojego sprzętu, który nie spełniał standardów.
Nieźle wyprany mózg.
Ustalmy coś: jeśli Twój (czy mój) sprzęt czyta niemasakrowane DRMem płyty, to znaczy że spełnia wszystkie konieczne standardy. Jeśli DRM powoduje że płyta jest w danym napędzie nie do odczytania, to jest to kijowość DRMu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Znawca się odezwał.
Jeżeli ktoś ma jakiegoś starocia, albo kupił sobie czytnik na bazarku za 10zł, to to jest wina dvd, że płyty nie czyta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Dziesięć minut temu skończyłem grę po raz drugi. I, jak się okazało, za drugim razem grało się ZUPEŁNIE INACZEJ niźli za pierwszym.
I tak prawdę mówiąc, Wiedźmin 2 zniszczył całą współczesną erpegową konkurencję. System walki, questy, fabuła, dialogi, postacie i cała reszta jest po prostu idealna. Po najnowszym paczu nawet wymagania jakoś mniej straszą. Zostają tylko problemy ze stabilnością (czasami gra wywalała do pulpitu kilka(naśnie) razy dziennie), no i ostatni akt jest troszkę na odwal się, ale poza tym super.

Ps. A Królobójca jest prawdopodobnie jednym z najfajniejszych czarnych charakterów w grach evah.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Chomikozo pisze:Ps. A Królobójca jest prawdopodobnie jednym z najfajniejszych czarnych charakterów w grach evah.
W sumie on nie jest do końca czarnym charakterem (jak wszystkie postacie w tej grze), ja go np. wypuściłem, bo prawdę mówiąc największymi badassami byli w tej grze królowie. No, a teksty i odniesienia są po prostu ekstra.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Ja nosiłem się z zamiarem żeby go usiec, ale gdy na końcu gry odkrył karty i na domiar złego poczęstował wódką, już nie miałem serca :) Z resztą faktycznie, największymi łajzami są królowie ( z wyjątkiem Foltesta, którego autentycznie lubiłem) i czarodziejki.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Czarodziejki są złe, bo chciały własne państwo utworzyć!

Malagor
Mudżahedin
Posty: 203

Post autor: Malagor »


Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Przeszedlem jakis czas temu po linii Iorwetha, teraz chcialbym raz jeszcze po linii Roche'a, ale w angielskiej wersji jezykowej. Czy ktos orientuje sie moze jak to zmienic?

Gra bardzo fajna, wszystko mi sie podobalo.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Grałem trochę na kompie syna - ten to ma sprzęta, wszystko chodzi płynnie na max. detalach, ale w końcu po to mu go kupowałem :D . Gierka wygląda świetnie i takoż się gra. Ale ja nie o tym. Strasznie wkurza mnie ilość sejwów - autozapisy i takie tam. Jak kilka osób ma własne gry, to potem ciężko się połapać, gdzie mój sejw się znajduje. Poza tym nie znalazłem sposobu, aby szybko te sejwy kasować ani by wyłączyć autosave. Napierdala dalej sejwy, a nie wiem gdzie je przechowuje. Kogoś też to wk...wia?

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

sejwy trzyma w moje dokumenty/witcher 2/ gamesaves

sejwów jest bardzo dużo, a biorąc pod uwagę ze na początku ważą po ok 5mb a pod koniec gry nawet po 15mb wiec po przejściu gry nazbierało mi się 1,5gb sejwów :/

co gorsza sejwy nie są opisane tak jak w grze wiec chcąc sobie zostawić tylko wybrane trzeba dochodzić po godzinie stworzenia pliku który jest który...


ODPOWIEDZ