Dark Elves 2600 [29.08]

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
f4n
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dark Elves 2600 [29.08]

Post autor: f4n »

Goglem pisze: Widzisz w jego rozpisce 30 warriorów ? Na koszt 30 warriorów o niskiej skuteczność bojowej i śmiecia musiałby poświęcić wiedźmy, korsarzy lub gwardię co nie jest najlepszym pomysłem.

Podwórkowe teksy o mistrzach dedukcji zostaw dla siebie, nie wszyscy chcą się zniżać do twojego poziomu wypowiedzi.
Znów twoja dociekliwość mnie powala. Te 30 warriorów pozwala jakoś sensownie zabezpieczyć jakąś 1/3 wartości bojowej tej armii tj. 2 magiczki. Nie wydaję mi się to słabym pomysłem.

Czasem trzeba komuś dosadnie coś uświadomić, irytują mnie ludzie, którzy nie mogą poświęcić 5 minut na zrozumienie słów, które komentują. Nie najlepsze miejsce na klepanie postów, oczywiście zwracam honor jeśli po prostu nie jesteś w stanie zrozumieć sensu prostego zdania.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

W tej edycji imo 15 warriorow to nie jest bezpieczny schowek na tylach tylko darmowe pkt dla przeciwnika ;)
Beda ci zchodzic z dozynania, dolicz do tego ze przeciwnik z przyjemnoscia strzeli/poczaruje po tym zeby zdjac ci look out'a ewentualnie rzuci na to cos mobilnego np pegazy i dzien dziecka sie konczy ;)
Imo 30 warriorow moze od biedy zboostowac albo zdebuffowac przeciwnika nikt mu nie kaze przeciez tym oddzialem pchac sie w pierwszym szeregu. Jakby mial smieci jakies to moglby chociaz odgiac czyms przeciwnika w kluczowym momencie. Zreszta co planujesz robic z maszynami bez smieci?
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Maszyny zdejmuje pegazem, i magią, co ostatnio sprawdziło mi się przy grze z imperium.
A co do warriorów, to rzadko mi się zdarza, że coś dostaje się do nich/panikuje ich, a nie chce wystawiać 30 kosztem kluczowych oddziałów, bo i tak maksymalnie zabije ich 5/6.

Aa... weszła mała zmiana - mała czarodziejka korzysta z Lore of Dark Magic.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Black Magić jest świetnym lorem, mam nadzieje ze bedzie Ci się sprawdzał
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

2x 10 Crossbowmen
FCG, Shield

15 warriors
FCG, Shield
Może tak lekko przyciąć koszty??? FCG na Kusznikach, starczy im muzyk, a warriorom zdejmij Shield i masz z całości 45 punktów dodatkowo (7 za 42 punkty dodasz), ewentualnie z dużych kloców nieco ujmij a spokojnie dojedziesz do 30+ bez osłabiania wartości bojowej armii, skoro już warriorzy muszą być :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Z kuszników nawet można, ale należy pamiętać że rozpa jest robiona na pre-silesian, a co za tym idzie, chciałem przygotować to na B&G
...Ale dzięki, coś pokombinuję. Myślę teraz na wrzuceniem jakiś harpii.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Milo pisze: A co do warriorów, to rzadko mi się zdarza, że coś dostaje się do nich/panikuje ich, a nie chce wystawiać 30 kosztem kluczowych oddziałów, bo i tak maksymalnie zabije ich 5/6.
I może mi powiesz ,że nikt Ci nie wpuścił w ten klocek nigdy dużego fireball-a :wink:
Apropo rozpiski uważam ,że bardzo ciężko gra się bez harpii i te 110pkt za 2x5 to i tak śmiechowe pkt jak na to co robią
I believe in Honour.!

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Ucinasz jedna dychę kuszoli i dopakowujesz wariorów + dodajesz harpie lub olewasz sobie sztylet i robisz podobnie jak pisał Eltharion (tj. cloak i wypierdzielasz wariorów). 15 wariorów jest do dupy bo wystarczy, że dostaniesz w ten klocek raz templatką (katapa lub coś) i masz ujebane prawie 600 pkt, pozatem licząc ze średnio co ture docinasz 2 wariorów to już po 4 turach masz ich 7 (byle gówno ci to rozwala), imo jak wariorzy to tylko 25+

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ok, dzięki, ale pojawia się problem nie wystarczającej ilości pkt. w corach... Ma ktos na to jakiś pomysł ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ok... Po przemyśleniu wszystkiego tego co mi zaproponowaliście, zmodyfikowałem rozpę na coś takiego...
Milo pisze:
Dreadlord Gen.
Pegasus, HA, shield, SDC, whip of agony, pendant, crown of command

Supreme sorceress 4lvl shadow
Darkstar Cloak, Seal of ghrond

Sorceress 2lvl Fire
Scroll

Kocioł BSB

13 Crossbowmen
FCG, Shield

12 Crossbowmen
FCG, Shield

30 Corsairs
FCG, Sea Serpent Standard

20 Black Guard
FCG, Banner of murder, ikona

30 Witch elves
FCG,

Hydra

2x5 Harpi

Total: 2600
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Hmmm... może pomyśl jeszcze, czy nie wywalić dodatkowej kostki do rzucania z dużej magiczki i wbić jej scroll, małej magiczki się pozbyć, a dodać 2 hydrant i będzie bardziej ofensywnie :D
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Na to raczej nie ma szans... U mnie 2 magiczki to mus :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ