Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Pocisk »

Atrybut dużego waaagh działa na fists of gork?

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

oczywiście.

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Mam pytanie. Niestety nigdzie nie moge znalezc ( ale mozliwe ze chodzi o to ze jestem slepy ) . Czy SOBU moga wziasc magiczny banner? Bo chodzi mi o zapis z RB na stronie 104 przy Orc Boyz : "A unit of Big'Uns may carry a Magic Standard worth up to 50 points." W tej zasadzie nie ma nigdzie infa ze TYLKO Orc Boyz BU moga wziasc magiczna szmatke. Wiem ze u SO nie ma tego ungradeu ale podobnie jet z BSB nie ma przy kazdym Big Bossie / Warbossie infa ze moze on byc BSB tylko jest raz podana ta zasada i tyle. Pozdro.
Obrazek

Awatar użytkownika
:UGH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: :UGH »

SO Big'uns nie mogą brać magicznego sztandaru...... a szkoda.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Nawet bardzo szkoda

cinne
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: cinne »

Hej, witajcie. Jestem nowym graczem i mam małe pytanko a może nawet dwa.

Hipotetyczna sytuacja:

Jednostka z zasadą terror szarżuje na oddział NG -> NG nie zdają paniki i zwiewają -> jednostka szarżująca podejmuje pogoń i teraz moje pytanie:

Czy z uciekających oddziałów NG mogę wypuścić Fanatyków (teoretycznie oni są immune to psychology, jednak oddział NG nie jest)?

Jeżeli mogę to wypuszczam przed obliczeniem dystansu na jaki jednostka ucieka, czy po, bo może się zdarzyć, że jednostka goniąca nie wejdzie w 8 cali.

Bo dobrze rozumiem zasadę szarży, że jak jednostka zadeklaruje szarżę, a szarżowana zadeklaruje flee! lub nie zda paniki (terror) to szarżujący "stoi w miejscu" i może zadeklarować szarżę w inny oddział?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jeśli oddział NG nie zda paniki i nie wypuścił do tej pory fanatyków to oni (fanatycy) giną (ItP fanatyków nie jest brana pod uwagę bo nie ma ich na stole) i po ewentualnym zebraniu się oddziału NG (/lub wejściu w zasięg 8") nie mogą już wypuścić fanatyków. Masz to w zasadach Fanatyków.

Oddział który szarżował na oddział który dał flee! może po udanym teście Ld zmienić obiekt szarży - jeśli nie ma nic w zasięgu szarży lub nie zda testu Ld to szarżuje na pierwotny odział szarży.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

cinne
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: cinne »

Dzięki, jeszcze sprawdzę co mówisz w AB i RB, to nie wiem jak ja czytałem, że to przegapiłem :roll:

Awatar użytkownika
tomek-osw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: tomek-osw »

Witam!
Mam pytanie, może nie w samej kwestii zasad, ale nie wiem gdzie to wrzucić...
Mam wydrukowaną i wyciętą stopę Gorka lub Morka, ale wiem, że jest trochę za mała (kwesta nie całkowitego rozciągnięcia strony do wydruku ) Czy ktoś mógłby mi wymierzyć stopę, oraz tak mniej więcej orientacyjnie powiedzieć ile figsów 20mm i 25mm mieści się pod stopą ?

Dzięki z góry !
Pozdro
"Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy." Kagain


Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Jeśli oddział NG nie zda paniki i nie wypuścił do tej pory fanatyków to oni (fanatycy) giną (ItP fanatyków nie jest brana pod uwagę bo nie ma ich na stole) i po ewentualnym zebraniu się oddziału NG (/lub wejściu w zasięg 8") nie mogą już wypuścić fanatyków. Masz to w zasadach Fanatyków.
nie no, nie jest tak. jeżeli dasz ucieczkę na szarżę, wyjaśnili mi to Bless i pan Jacek na DMP

deeeeeeeeejm, czy ktoś gra na tym forum?
Obrazek

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

fanatycy zawsze wychodza w zasiegu 8 cali.
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

dzięki za Zn

nie jasno się wyraziłem, fanatycy nie giną od paniki.
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

cinne pytał co się dzieje z fanolami w przypadku kiedy atakuje jednostkę NG terrorysta. Wg zasad terroru (RB Run for your lives! zd. 2 i 3 p.78) jeśli zaszarżowana jednostka nie zda testu paniki daje flee!, a jak wiemy z AB (Hide in Units ost. zs. p. 53) po reakcji flee! fanatycy giną bo jednostka ukrywająca fanatyków staje się fleeing units.

Wracając do zasad terroru (ten sam akapit zd. 2) test paniki przeprowadza się "immediately" po deklaracji szarży, a wg zasad Charge (RB p. 16 i następne) ruch szarżujących jest po reakcji na szarżę więc nie ma szans wejścia w 8" zanim fanole nie zginą tak jak to przedstawiłem w 1 akapicie.

Więc giną od paniki. Chyba że Panowie na DMP doszliście do innych przemyśleń najlepiej podpartych jakimiś odniesieniami do RB.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

Zaznaczam, że nie gram na fanolach. AB mówi "if a concealing unit flees or is destroyed, any Fanatics yet to be released are lost". Str 53.

To rozwiązuje przypadek prostej reakcji na szarżę "flee". Fanole giną (pomijam, ze mogły we wcześniejszych turach zostać wypuszczone - wtedy są traktowane jak osobne unity).

RB mówi ze przy szarży oddziału z terrorem jest panic test. Str 78
RB mówi ze niezdany panic test powoduje flee. Str 63
Istotne jest tez to, ze najpierw się ucieka a dopiero potem goni. To oznacza, ze, za przeproszeniem, przed ucieczką nie dochodzi do zbliżenia.
Fanole giną.

Edit
Lucius sam się obronił.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

zaznacz że grasz na warzywnych rozpach

czytajcie dalej fluff, paper players
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

Strasznie jesteś srogi na tym forum. Szkoda że jak siadasz za stołem zamieniasz sie w placzliwą dzierlatkę...

bob.
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: bob. »

Potwierdzam. Widziałem jak Aron chowal sie za obeliskiem i broda mu drżała jakby miał zacząć beczeć.
Pain is temporary. Pride is forever.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Trudne pytanie:
oddział stoi idealnie przy krwędzi stołu(dotyka ją) i wbija się w ten oddział mangler squig. Kończy na nim ruch, ale jest zasada że musi stanąć cal za oddziałem tylko że tam nie mam miejsca. A mangler nie rozbija sie o krawędź tak jak fantyk. Teraz, czy staje na oddziale wywala 3d6 ataków zamast 2d6 i ginie? Bo nie widze za bardzo innej opcji.

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

Mam pytanie co do animozji(mam 8 edycyjny AB po angielsku i nie do końca rozumiem).
Co się dzieje kiedy rzuci się 2-5?(prosiłbym o dokładny opis)
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

ODPOWIEDZ