Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: ClownInsane »

http://www.youtube.com/watch?v=wENchP0GQGI Tu jest ten filmik, dlatego mnie to też ciekawi, jej farba jest po prostu zajefajna, nie zostawia smug, i idealnie pokrywa powierzchnię, ale też się nie rozpływa nawet przy najmniejszych szczegółach, też tak chcę :cry:

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

ale ona chyba to z kubka z woda bierze tej wody troche :D
_______________________________

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Obejrzałem filmik, co prawda nie dokładnie a tak z grubsza i z tego co widzę, to ona tylko farbek metalicznych używa bezpośrednio z pojemniczka, reszty nie widać dlatego myślę, że gdzies z poku ma palete, na której je miesz bądź rozwadnia :wink:

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Czyli uważacie, że najlepszym (i jedynym) sposobem na uzyskanie takiego efektu jest rozcieńczanie farbki wodą na palecie (najlepiej mokrej) :?: I jeszcze jedno, jaki jest najlepszy sposób na robienie mieszanek farby w proporcjach 1:1, 1:2, 1:3... itd.? Tak żeby proporcje były jak najbardziej równe?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zacznij malować, eksperymentuj. Tutaj nie ma żadnych sprawdzonych proporcji... Farba ma kłaść się gładko i nie robić zacieków.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ClownInsane pisze:Witam, poszukuję poradników/tutoriali odnośnie malowania High Elfów. Mile widziane poradniki polskie :P
http://cytadela.pl/modules.php?name=New ... e&sid=1450
http://cytadela.pl/modules.php?name=New ... e&sid=1477
http://stahlyspaintstation.blogspot.com ... guard.html
To takie przykłady na szybko, myślę że jest tego więcej w necie tylko trzeba poszukać.
ClownInsane pisze:Czyli uważacie, że najlepszym (i jedynym) sposobem na uzyskanie takiego efektu jest rozcieńczanie farbki wodą na palecie (najlepiej mokrej) :?:
Tak. Dobry pędzel i Mokra paleta to najlepsi przyjaciele malarza :)
Sporo malarzy rozcieńcza też farbki zaraz po zakupie dodając do słoiczka wodę ale to jest rozwiązanie raczej tylko dla doświadczonych painterów bo łatwo można sobie popsuć farbkę. No i oczywiście wtedy mokra paleta też obowiązuje :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

farba lich purple lepiej malowac na czarnym czy bilamym podkladzie?
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Raczej czarny ale jak chcesz używać liche purple jako bazy to tak czy siak ze dwie warstwy się przydadzą bo dość słabo kryje ta farbka.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

planowałem HE malowac fioletowo brazowych ze zlotymi zbrojami xD wiec chyba na czarno ich walne ew. te zbroje to jakis tin biz czy dwarf bronz raczej bedzie
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kolorystyka fajna tylko będziesz musiał uważać żeby nie przypominali zbytnio DE
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

postaram sie :D jakis jasniejszy sprobuje zrobica pytanko w jakim wtedy kolorze ostrza robic? na mieczach itp.?
_______________________________

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

srebrne :D?
boltgun + mithril?

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

no tez tak mysle wlasnie :)
_______________________________

Awatar użytkownika
nog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: nog »

jakich farb byście użyli do uzyskania takiego koloru,potrzebuje uzyskać jasny brąz dla konia.
Obrazek

Awatar użytkownika
SouTee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: SouTee »

Osobiście zrobiłbym tak: Podstawa Snakebite leather + Bestial Brown. Kolor uśredniony to Snakebite leather. Rozjaśnienia za pomocą Elf flesh + snakebite, w najjaśniejszych miejscach z odrobiną białego.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Też snakebite leather bym użył :)

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Chciałbym wykombinować jakieś zacne podstawki pod High Elfy, możecie poradzić odnośnie posypki, trawki itp? Bo jak na razie mam tylko statyczną trawkę, a raczej z nią nie wypali, chciałbym robić jakieś naprawdę fajne podstawki.

Awatar użytkownika
SouTee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: SouTee »

Na podstawkę do HE fajnie pasowałoby coś na kształt bruku według mnie.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Nie dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło, może ktoś by się bardziej rozpisał? :) Doradził dokładny typ trawki/piasku/kamyczków? Będę wdzięczny :!:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Jeżeli chodzi o bruk, to raczej masa modelarska i samemu rzeźbić.
A jeśli zwykły piasek, to zależy od tego jaki chcesz mieć kolor tej ziemi. GW ma kilka kolorów piasku, jest też zestaw do robienia podstawek. Musisz pokombinować :wink:
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ