Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

ClownInsane pisze:Aj, jednak mam jeszcze pytania.

... Nie chodzi mi o takie lekcje w sklepach z figurkami, gdzie uczą cię malować na podstawowe kolory tylko o coś bardziej zaawansowanego. Bo wiadomo - samemu potrwa to dłużej, a mi bardzo zależy na dobrym malowaniu bo sprawia mi to dużą frajdę ;)
Jeśli opanowałeś dokładne malowanie podstawowymi kolorami ( co nie całkiem jest takie superproste :wink: ), to warto przewertować różne tutoriale i samemu popróbować - zwłaszcza, że jak sam piszesz,malowanie sprawia Ci frajdę. Proponuję zacząć od prób layeringu , drybrush (najprostsza technika) pozostaw jedynie na niektóre elementy... A jak się trafi okazja to podpatruj, oczywista. Myślę, że we Wrocku z pewnością są organizowane imprezy battlowe z nauką/pokazami malowania włącznie. Cieszę się, że połknąłeś malarskiego bakcyla - samodzielne malowanie daje mi osobiście najwięcej frajdy z całego battlowego hobby :D .Powodzenia.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

smiejagreg pisze:... Cieszę się, że połknąłeś malarskiego bakcyla - samodzielne malowanie daje mi osobiście najwięcej frajdy z całego battlowego hobby :D .Powodzenia.
Właśnie mi też najbardziej podoba się malowanie, dopiero na drugiej pozycji gra, choć też sprawia dużą frajdę, ale podwaja się ona jak twoje modele są ładnie pomalowane :) Odnośnie technik malarskich to podstawowe kolory i drybrush mam opanowane dobrze, teraz właśnie kombinuję z Layeringiem. Prócz tego jak już zacznę malować swoich HElfów chcę spróbować użyć blendingu do ostrzy i może do zbrojek :D Wyczaiłem już też miejsce gdzie ktoś mnie podszkoli więc jest dobrze.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Mam jeszcze takie pytanko: Chcę kupić jakąś drobną trawkę do podstawek, jaka waszym zdaniem jest najlepsza pod HE? Do wyboru mam te: http://www.bard.pl/35,kategoria,trawa-p ... mienie.htm

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Zależy w jakim klimacie chcesz robić podstawkę. Jak chcesz zieleń, to zwykła zielona z Games Workshop. Możesz nakleić vikolem trochę piasku, pomalowac go na czarno, zdrybrushować codex greyem i na to kępki trawy army painter, np. swamp tuft. Te trawki na paskach nie nadają się do pokrywania podstawek w całości, służą raczej do ich wykańczania.
A tak w ogóle, to o podstawkach jest osobny temat.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Hmm to jest kwestia indywidualna która Ci się najbardziej podoba albo jaki masz zamysł na ich podstawki czy będzie to zielona równina, czy może piaszczysty step. mi osobiście do HE pasuje jakaś bardzo 'żywa zieleń' trawki :)

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Właśnie o to mi chodzi, żywy, mocny kolor trawki, ale nie chcę takiej dużej tylko tę najmniejszą "wersję" tylko mam problem z jej znalezieniem tutaj: http://www.bard.pl/35,kategoria,trawa-p ... mienie.htm bo nie ma zdjęć jak to wygląda w praktyce i się gubię :? Może ktoś poda mi nazwę takiej trawki z tej listy do której linka podałem? Będę wdzięczny :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mam trawę glade grass firmy Citadel, ma jasny kolor, do elfów będzie pasować. W pojemniku jest jej przy tym tyle, że starczy na sporo podstawek.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

witam,
mam ptytanie, kupował ktoś figurki gamzezone ze strony http://www.firestormgames.co.uk?? jak tak to bym prosil o kontakt na pw albo gg: 2031822 z góry dzięki
_______________________________

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Wie ktoś może jak w zgrabny sposób uzyskać śniedź na miedzianej armacie? może jakiś poranik albo przepis? :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Mam pytanie, jakie są najlepsze i najdokładniejsze sposoby na mieszanie farb w danych proporcjach? Np. Dwarf flesh i Skull white 2:1?

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Hmm no możesz spróbować kupić w aptece tzw. 'pipetke' i tam masz podziałke na ml i wtedy uzyskasz idealne 2:1 ale z reguły robi sie to na oko. Ja po prostu nakładam na palete dwie kropki farby i skoro ma być np. 2:1 to jedna jest dwa razy większa od drugiej. :wink:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

ClownInsane pisze:Mam pytanie, jakie są najlepsze i najdokładniejsze sposoby na mieszanie farb w danych proporcjach? Np. Dwarf flesh i Skull white 2:1?
Mieszanie farb nie musi być jakieś super dokładne. Wystarczy jak dwa razy zrobisz kropkę jednego koloru i raz drugiego. Z pipetą jest za dużo zabawy, jak już chcesz bawić się w przybory to lepiej weź zwykłą słomkę, zaznacz podziałkę, zanurz w farbie, zatkaj palcem wolny otwór w słomce, przenieś na paletę i wypuść farbę. Potem weź drugą słomkę i zrób to samo, tyle że z większą podziałką. Jeżeli potrzebujesz dużo jakiegoś koloru przygotuj sobie słoiczek i w nim trzymaj wymieszaną farbę, wtedy będziesz miał pewność, że za każdym razem używasz tego samego koloru.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

A zakraplacz nie byłby dobrym pomysłem :)?

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Panowie jeśli chcecie aby na modelu kilka części było "świecących" a kilka matowych to jak lakierujecie?
Najpierw np. półmatem tam gdzie lekki połysk a później miejscowo matem?
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Albo na odwrót. Najlepiej tak lakierować pędzlem i nie ma problemu.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

czy ktoś mógłby powiedzieć z jakiego zestawu są figurki imperium, tacy krzyczący, przestraszeni i uciekający ziomkowie których ludzie uzywają na dioramach?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

W pudełku z gigantem jest jeden.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

potrzebuje pomocy przy pomalowaniu płomienia mniej więcej tak jak w tym link(chodzi o ten ogień nad szmatą)
http://www.google.pl/imgres?q=phoenix+g ... 29,r:7,s:0

jakimi kolorami farbek to maznąć?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Biały podkład, zaczynasz od golden yellow a później stopniowo dodajesz blood red aż do czystego koloru, na koniec na samych wierzchołkach malujesz smugi z blood red + chaos black.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ