Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Deathall »

Jest tu też drugi paradoks bo jeśli tak to brać to Death Hag gdy jest sama ma 5 ataków (3 baza +1 ahw +1 frenzy) a gdy jest w kociołku nagle już nie może mieć dodatkowego ataku z ahw? strange...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale lipa :roll:

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

1. Czy jeżeli mag w pobliżu hoteka wyrzuci duble to ma tylko miscasta? czy także ifke? Jeżeli ma tylko miscasta, to czy czar wyszedł, jeżeli jest spełniony wymóg wartości (np. duża kula ognia, ktoś sobie wturlały na kostkach w sumie 20). Jeżeli czar wyszedł z miscastem, to czy przeciwnik można go zdispelować? Hipotetyczna, dziwna sytuacja. Własny mag znalazł się w zasięgu hoteka i wrzucił dublea.
2. Jak przebiega walka, jeżeli dwa oddziały mają na sobie asf z czego jeden ma równą lub wyższą I?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

1. Ma tylko miscasta. Bez ifki. Wszedł. Może. Nie aż tak dziwna :)

2. Biją jednocześnie, nikt nie ma przerzutów.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Dzięki.

Czy bohater na steedzie może dołączyć do cok/piechoty? i odwrotnie(hero na piechocie do kawy).

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

jarlaxle17 pisze:Dzięki.

Czy bohater na steedzie może dołączyć do cok/piechoty? i odwrotnie(hero na piechocie do kawy).
Hero na steedzie może dołączyć do COKów i piechoty, z tym, że oddział porusza sie o najmniejszy współczynnik move, dodatkowo w piechocie traci Look out sir'a. Co do drugiego nie jestem pewien, ale stawiam w ciemno, że nie może ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Why not? Może.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Co do save masz rację (podałem zły przykład) ale co do użycia "must" posiadanej broni przez model - nie... ale to tylko moje zdanie...
Ale w ósmej edycji nie ma czegoś takiego jak model załogi. Ludziki stojące przy maszynie to tylko countery ran-równie dobrze wystawiając działo możesz jako taki counter wystawić małpę, beczkę z grajcarami i wyciorami albo stos kul, a działo będzie walczyło w HtH tak samo. Zasady mówią wyraźnie-jeden atak za jedną ranę. Nie ma żadnej potrzeby tego klaryfikować.
Jest tu też drugi paradoks bo jeśli tak to brać to Death Hag gdy jest sama ma 5 ataków (3 baza +1 ahw +1 frenzy) a gdy jest w kociołku nagle już nie może mieć dodatkowego ataku z ahw? strange...
A ktoś Ci każe dokupywać do niej Kocioł? Nie wiem jak Tobie, ale mi się wydaje że warto poświęcić ten jeden atak dla bajerów które on daje.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Co do kotła to w domu i tak se będę grał, że mają 2 bronie, czemu mialbym im je odbierać :D
Odnośnie bohatera o innej podstawce niż oddział, traci on również zasadę make way.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Nie mam pod ręką Armybooka, ale czy to nie jest tak, że FAQ zmienia zapisy odnośnie zasad ze strony 51, a przedmioty, upgrady i pozostałe wyposażenie są opisane na końcu podręcznika w kompozycji armii(razem z kosztami punktowymi) postają takie same. FAQ juz tego nie opisuje, więc czy oddział nie zachowuje ahw? Tylko nietypowe wyposażenie (jak pistolety korsarzy) są opisywane przy tych "bliższych" zasadach.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ale to nie FAQ zmienił zasady dla maszyn tylko nowa edycja :roll:
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Krolik1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Krolik1 »

Obsługa maszyn (m.in. kowadło, kociołek, kaszkiet) może korzystać z posiadanej broni/pancerza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak.

Uzywa najlepszego save'a jaki ma (ma wplyw tylko przy kowadle bo tam runelord moze dokupic runiczna zbroje i jakis ward na strzelanie np.)

poza tym w walce normalnie korzysta w broni

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Hmmm... Jeśli w innych maszynkach używa się to dlaczego nie tutaj :D

A jeśli dopakuję dużą dziwkę bonusami to może np. płacić swoje plus jeszcze D3 z gift'a???
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

A czemu nie?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Ponieważ nie mam specjalnie czasu na przeglądanie całego tematu zapytam od razu:
1. Czy jeśli dagger nosi mała sucz, to czy może dodać kość do zaklęcia dużej?
2. Czy kość z daggera może powodować IF?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

1.Nie
2.Tak
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Dzięki. Trochę szkoda, bo nie wystawię dużej suczy tylko z czterema spellami.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Futhus99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Futhus99 »

Jesli chciałeś dać dużą czarkę z tome of furion to bezsens bo jak dednie stracisz 5 spelli :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Jeśli mała nie może dać kości z daggera dużej, to nawet jej nie wystawię. Wolę te punkty dopakować w oddziały.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Zablokowany