Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeszcze mi nic nie odpadło. ośmiorniczka też kleję magnesy. Ogółem dobry klej ;)


Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Sorki za post po poście. Ciąg dalszy blachy do podstawek. Czy ktoś mógłby zapodać, czy blacha stalowa płaska ocynkowana 0,5 mm posiadajaca powłokę poliestrową się nadaje, tzn. czy magnesy się tego trzymają?
I druga blacha - aluminiowa. Czy magnesy neodymowe się trzymają się takiej blachy? Czy nie jest za miękka?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

smiejagreg pisze:Czy ktoś mógłby zapodać, czy blacha stalowa płaska ocynkowana 0,5 mm posiadajaca powłokę poliestrową się nadaje, tzn. czy magnesy się tego trzymają?
I druga blacha - aluminiowa. Czy magnesy neodymowe się trzymają się takiej blachy?
nie istotne czym jest pokryta blacha tylko z czego jest zrobiona. Stal jest przyciągana przez magnes (jak mocno oczywiście zależy od konkretnego stopu) aluminium nie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Przy klejeniu czegokolwiek do blachy bardzo ważne dla trwałości spoiny jest odtłuszczenie powierzchni metalu, np. przez przetarcie rozpuszczalnikiem.

Zamiast "Ośmiorniczki" można z powodzeniem użyć budowlanego kleju montażowego (są różne ich rodzaje, z elastycznymi włącznie).
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Arbiter Elegancji pisze:
smiejagreg pisze:Czy ktoś mógłby zapodać, czy blacha stalowa płaska ocynkowana 0,5 mm posiadajaca powłokę poliestrową się nadaje, tzn. czy magnesy się tego trzymają?
I druga blacha - aluminiowa. Czy magnesy neodymowe się trzymają się takiej blachy?
nie istotne czym jest pokryta blacha tylko z czego jest zrobiona. Stal jest przyciągana przez magnes (jak mocno oczywiście zależy od konkretnego stopu) aluminium nie.
o ile mi wiadomo to magnesy przywierają tylko do stali. Blacha ocynk. jest wykonana ze stali wiec powinna się nadać. na aluminium bym nie stawiał.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Może mi ktoś powiedzieć który kolor z cytadelek imituje miedz?? i jak ją dobrze robić
Pozdrawiam
Wotan

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

miedziany kolor ma farba dwarf bronze. podkład z dwarf bronze mieszanego z tin bitz a potem przez czysty dwarf bronze rozjaśniane do mithril silver z odrobiną dwarf bronze. Obrazek

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

DZIĘKI :D

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam,

Mam pytanie dotyczące podstawek. Jak zrobić skałki z korka? Po prostu go wyrywać z arkusza czy jakoś specjalnie nacinać? Gdzie można taki arkusz dostać?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja robię skałki ze starych podstawek pod garnki :D. Maja grubość ok 1,5 cm i są prawie gładkie. Zatem gładź idzie na spód, a wielkość głazu koryguję odrywaniem kawałków korka. Nic się nie stanie, jeśli pomożesz sobie nożykiem. Po prostu trza korek uformować w jakiś w miarę naturalny kształt i tyle. Myślę, że w sklepach budowlanych jakiś korek powinni mieć...

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

mam kilka pytan odnośnie malowania Skavenow :)
1. Jakimi kolorami po kolei malować ogon?
2. Jakimi kolorami po kolei malować skóre/sierść?
3. Jak malować spaczeń na broniach itp.?
4. Jakimi kolorami rozjaśniać Tin Bitz?

z góry dzieki :)
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zadajesz strasznie ogóle pytania, prawie każdy malarz maluje wszystkie wymienione przez ciebie elementy inaczej. Co więcej każdemu podobają się inne kolory/odcienie więc zaproponowane przez innych użytkowników sposoby malowania mogą ci nie przypaść do gustu. Ale żeby nie bylo że nie pomagam to kilka tutków w mocno "codexowej" kolorystyce:
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... eMode=true
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... eMode=true
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... ue&start=7
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Witam.
Jaki mech, posypkę albo może coś jeszcze innego polecacie do zrobienia koron drzew?
Może ktoś orientuję się z czego korona została wykonana w pracy treewoman:
http://www.coolminiornot.com/206402?browseid=503551

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

to coś na fotce to zwykła gąbeczka do terenokreacji. W sklepach dla modelarzy kolejkowych jest tego od groma. chociażby tu:
http://www.jadarhobby.pl/heki-1564-list ... 22129.html
jest też to samo w formie siatki (dużo łatwiej się z tym pracuje).

Można też użyć zielonego chrobotka (mech) ale IMO gąbka lepiej wygląda.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

może mi ktoś powiedzieć w takim razie jak rozjaśnic tin bitz? chodzi o np. na broni i zeby to najprosciej rozjasnic ale glownym kolorem ma byc tin bitz
_______________________________

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

polecam Shining Goldem
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

dzieki
_______________________________

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Można jeszcze z powodzeniem stosować chainmail i dwarf bronze, wszystko zależy od odcienia, jaki chce się uzyskać.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ