Figurki Ignis & Rakso - 23.08.16

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Figurki Ignis & Rakso-11.09.2011

Post autor: ^Karpiu^ »

Szary pisze:Może nie jest tak do końca. Czasami można zrobić postępy w bardzo krótkim czasie, jeśli tylko masz dobry coaching. Kiedyś zwróciłem się o pomoc do Banshee (Alfonso Giraldes). Poza tym, że to sympatyczny facet, to też znalazł czas, by mi pomóc. I ponieważ wskazówki "na żywo" były niemożliwe ze względu na odległość, to kilka korekt wprost na zdjęciach oraz jego komentarze okazały się bardzo pomocne, a nawet z odrobiną szczęścia moja praca zdobyła jakąś tam nagrodę w Warszawie.
Działaj, działaj. Wszystko przed Tobą ;)
DObry plan trzeba wykozystywac obecna technologie :)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Bardzo... hmmm... apetycznie wyglądająca praca 8) Świetna robota.
Jak rozumiem, figurki do Konfrontacji nie są już produkowane?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

LoudLord pisze:Bardzo... hmmm... apetycznie wyglądająca praca 8) Świetna robota.
Jak rozumiem, figurki do Konfrontacji nie są już produkowane?
Dwa modele zostały w żywicy ostatnio wydane.

Firma Rackham upadła, a ceny ebayowe są różne, od 30%-1000% ceny bazowej.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dzięki za oświecenie. Kurczę, ładne te figsy... Kuszą, a portfel piszczy :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Flameon
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Flameon »

ainuin pisze:ad. Konkursy, oceny.
-
Niestety świat dochodzi do punktu, gdzie wyrobiona marka ma większe znaczenie niż poziom "produktu". Figurki są prześwietlanie jak obrazy Leonardo pod kątem "płaskości", brakuje chyba jeszcze pomiaru grubości warstwy farby i ich ilości.
Hmmm... mógłbyś to jakoś szerzej wyjaśnić? Bo zaciekawił mnie ten podpunkt ale w zasadzie w ogóle nie zrozumiałem co zarzucasz ocenianiu modeli na konkursach.

Ignis przyjedź, przyjedź, zarówno na ,jak i po konkursie będzie sporo czasu na wymianę poglądów i pomysłów względem malowania modeli, na pewno wyniesiesz coś wartościowego z eventu. Poza tym nie możesz tak od razu spisywać swoich szans na straty ;)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Dzięki :) Mamy taki zamiar, powinno się udać.
Obrazek Obrazek Obrazek

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Szacunek mam dla Ciebie za to jak trzymasz reke i za to jak przy tym oddychasz. Jest kilku na tym forum ktorych prace szanuje jak Twoje. Ale to co robisz jest pierwszej klasy. Trzymaj fason i pracuj w swoim stylu. Jebistne kontrasy? Jeden je kocha inny nienawidzi (chyba z zazdrosci). Ja je kocham. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Bardzo mi miło :) od razu jeszcze więcej chęci do malowania
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

O taka pani, złoto do przemalowania będzie szło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

B.ładna pani, z jakiej firmy to model?
Przypomina czarkę od DE.
Czy płomień na książce już był czy dorobiłaś go z gsu?

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Figurka firmy raging heroes.
http://www.ragingheroes.com/

Płomień już był.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Całość ekstra, szczególnie płaszcz mi się podoba;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Technicznie zajebiście (ups...) =D> =D> =D> , ale jest jedna rzecz. Nie umiem tego dobrze wyrazić, ale przez te niesłychanie mocne kontrasty na figsie właściwie nie ma "spokojniejszych" w odbiorze powierzchni, przez co model jest "rozedrgany" #-o , kurcze, nie wiem jak to wyrazić... Wszystkie elementy oparte są na silnym kontraście. Przydałby się jakis element łagodzący całość. Np właśnie suknia albo zbroja - obydwa elementy razem ostro skontrastowane u mnie wywołują misz masz w odbiorze tego figsa. Może byłoby inaczej, gdyby oba te elementy były w innych kolorach... Nie wiem czy ktokolwiek coś z tego zrozumiał #-o :oops: . Jeśli Rakso lubi rocka , to zrozumie o co chodzi - przypomina mi to solówki gitarowe Yngwie Malmsteena - technicznie perfekcyjne, ale jakoś nigdy nie kupiłem jego płyty...

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Moje zgłoszenia hussarowe:

Single fantasy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Diorama (a w sumie same modele z dioramy ;) ) - zdobyły wyróżnienie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Jak zwykle klasa! =D> Gratulacje

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystkie figsy pomalowane fantastycznie =D> =D> =D> . Jedna uwaga do podstawki solisty - kolorystycznie myślę niezbyt szczęśliwie pasują ze sobą tutaj czerwień i błękit. Gdyby nie dodawać czerwieni i jej odcieni w ogóle, bazując na odcieniach: niebieski - błekitny do białego myślę, że całość wyglądałaby znacznie lepiej. Generalnie mam wrażenie, że podstawki mocno odstają od jakości malowania figsów, która jest na długo jeszcze niedostępnym dla mnie poziomie :( :wink: .

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wybacz ale singiel do mnie nie przemawia, nie jest to naturalnie zła praca po prostu jej nie czuję. Dioramka, no tu jest zdecydowanie lepiej. Szkoda że prezentujesz same modele, na szczęście znalezienie całości niestanowi większego problemu. Babeczka na środku bardzo przyjemna, moją uwagę jednak przykuły latające z włóczniami cusie. Bardzo podobają mi się zbroje, świetny kolorek :D . Skrzydła szczególnie udane, pierwszy raz widzę zabieg OSL na tej części modelu, nadają im eterycznego klimatu, świetny pomysł i wykonanie =D> .

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Bardzo fajne prace. Bardzo fajne prace. Dioramka w szczególności.Dioramka w szczególności.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wszystko na standardowym zajebistym poziomie =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Bardzo żałuję, że na chusarze nie było dobrego światła i nie można było przyjrzeć się tym dziełom sztuki z bliska. Teraz kiedy wszystko lepiej widzę stwierdzam iż podoba mi się jeszcze bardziej.
Intensywność kolorów i jest niemal oczojebna. Świetne prace. Mam wrażenie, że doskonale czujesz się w ciepłych kolorach.
PS. Miło było znowu Was spotkać.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

ODPOWIEDZ