rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Asassello »

Relosu pisze:bo zle do tego podchodzicie. Zamiast grac "wejdzie wygram, nie wejdzie lose" grajcie "wejdzie bedzie super, nie wejdzie tragedii nie ma".
bez sensu - marnuje cały potencjał BoH + shadow (no i mnóstwo punktów).
Jak mam grac asekuracyjnie to już lepiej wystawić bolce i grać na High Magic/Fire.
Wtedy mogę sobie pozwolić by przyjąć na klatę społowione przez magię/strzelanie oddziały przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

podstawowym problemem BoH jest to że wtedy nie mieści sie smok 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja tam nie wiem jakim to sposobem można na turnieju jakieś dobre miejsce zająć grając smokiem. Ale co ja tam wiem.... :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Normalnie. Smok jest zajebisty na większość armii, dopóki nie trafi się na działa (mniejsza z klopami)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Właściwie, to do czego ten smok służy? Da się nim zrobić coś poza zwalczaniem śmietnika i flankowaniem, bo jakoś mnie on nie przekonuje.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

A tak w ogole to gratulacje dla Szwentasa za 3 miejsce i dla Assasselo za 10 w Pre Arenie w Wawie :!: 2xHE w pierwszej 10 to sie rzadko zdarza :) Mam nadzieje Szwentas że wkleisz rozpę na forum :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

szwentas to już nawet mastera wygrał tymi HE na smoku, więc można tym pograć.
Ja po jednej bitwie smokiem przeciw kraskiom szybko wróciłem do Arcy - w mojej bitwie Krasnolud nie poddał się w drugiej turze ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Też bym wrócił gdybym zaczął do krasi :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Klafuti pisze:Właściwie, to do czego ten smok służy? Da się nim zrobić coś poza zwalczaniem śmietnika i flankowaniem, bo jakoś mnie on nie przekonuje.
Jak jakiś klocek ma siłę 4 to spokojnie można wbić się od przodu nawet w horde. Od boku rozkręci właściwie każdy sam. Poza tym, jest to kontra na coś, z czym HE mają największy problem, tj. monstery :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

moja pierwsza i ostatnia(jak do tej pory) gra na smoku(przeciwko krasiom :lol2: ) wygladała mniej wiecej tak...
najpierw przez kilka tur smok sie chował przed katapą(druga miała flaming :lol2: ) i canonem podbiegając... powoli w strone kloców krasnali, wkoncu udało się wbić w bok ~40 warriorów z gw. Jaszczur zabił kilka pokurczy i wygrał comba. Dwarfy ustały, zrobiły combat reform i w nastepne 2 tury CC pokroily smoka, a dzielny lord ze stubbornem (10 z rerolem od pobliskiego bsb :lol2: ) uciekł wesoło i dał się wgnieść w glebe krótkonogim istotom bez kolan.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Ok to już pisze co zjada sd. nie wiem jak ze statystyką ale mój zjadł już np:
30 longcośtam kraśkowych arbitra (ostatnio w turę zabił 20 to co zostało padło w następnej)
30 gwardzistów vc (tu też wyciął 20 w turę reszta sie sypła efekt tym znaczniejszy że nie miał princa)
Wiele bitew miałem takich że tylko on kosił punkty

Trochę taktyki:
Smok nigdy nie zjada śmieci jest od nich wyższy więc go nie blokują no i lata...
zawsze pierwsza tura w klocku jest stracona więc warto mieć bsb na orle by to on brał czelendże
Armaty owszem bolą ale bardzo rzadko jest tak by nie można było sie schować i kontrować to co do nas idzie
To 700 punktów które trudno stracić bo trzeba zabić i smoka i lorda
Jak narazie z krasiami przegrałem raz. połowa maszyn zwykle płonie owszem nie jest łatwo ale bez przesady
Imperium gorzej ale trzeba pamiętać że jedno działo nas nie zabije 8)
Zawsze olewam lekkie strzelenie
Jak ktoś ma pite to przez 3 tury trzymam sie z daleka a potem szybko w kombat
Ze szczurami też nie ma ciężko rozkręca praktycznie wszystko (coraz bardziej sie przekonuje że HE to dobra kontra na szczury)
Złożenie smoka:
2400
Prince DA Lanca Star dragon
-e.shield Vambreski
tu bsb na orle/koniu musi być by niańczyć ld
2800
-dochodzi korona/słomka + oders trikers shard(to złożenie testuje bo gupie vc mają teraz pojedyncze wraty)

Podsumowując
smok jest zajebisty:D
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja bym złożył smoka tak: stubborn, foe bane, helm of fortune, trickster. Taki pan co prawda nie ma warda, ale imo go nie potrzebuje, bo i tak będą atakować smoka (a jeśli nie, to tym lepiej) Od lekkich rzeczy ma As 2+ więc go nie zapestkują, a s5+ i tak będzie atakować po smoku. Jest killerem na potwory, sfinxa rozkręca w turę właściwie każdego, w tym i innego smoka HE :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

jest to jakiś pomysł do testowania. ward dobrze przyjmuje maszynki. Foe bane innemu sd wbija 1,5 rany lanca 1,3 rany chyba że coś źle liczę jak by nie miał sejwa był by prze kozacki a tak hydry kółka smoki raczej nie są wciągane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Szwentas pisze:jest to jakiś pomysł do testowania. ward dobrze przyjmuje maszynki. Foe bane innemu sd wbija 1,5 rany lanca 1,3 rany chyba że coś źle liczę jak by nie miał sejwa był by prze kozacki a tak hydry kółka smoki raczej nie są wciągane.
jakis raport jesli mozna prosic Szwentas...
a i pytanie, grasz na 2 magach czy na 1?

pozdro
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ja na DMP grałem w takim złożeniu:

Dragon Armour, Enchanted Shield, Vambraces of Defence, Foe Bane, Talisman of Loec
Moon Dragon

W chellengu mój Prince nawet klepnął lorda Chaosu już bez smoka (wcześniej zabiła go brama) ;) , a duże demony DoChu robiły pod siebie :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

masz zapewne +3 do dispela i pewnie dwie z tych trzech arcan DS/Annulian/Sigil
ciekawi mnie jak boli Cie magia przeciwnika? jakie jeszcze lory Cie bolą poza shadowem?
jak bardzo na 2400 brakowało Ci stubborna ;)?

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Dokładnie, dwóch magów (jeden 1lvl, drugi 2lvl) - Annulian i DS.
Początkowo przy testach wyglądało wszystko pięknie, ale jak pojechałem do Radomia na turniej, po kolejne testy (2 tyg. przed DMP) dostałem dwie rozpy max magiczne (Woch na dyskowcach) i Lizaki mocno czarujące i było uber ciężko (z WoCh'em 0:20, z Lizakami chyba 8:12). Po wyniku poniżej oczekiwań musiałem wzmocnić def magiczny i wtedy wszedł Annulian i wymieniłem Beast'a na Death (żeby od 1 tury męczyć 0wką).
Na DMP już ładnie to grało (jedyna przegrana 5:15 z DF Kudłatego, więc chyba obciachu nie ma ;) ). A pairingi też nie najciekawsze (DoCh - ten akurat chciałem :mrgreen: 20:0; WoCh - bo nikt nie chciał z drużyny (strata smoka jeszcze przed moją turą - brama) 10:10, DF - bo tak wyszło :| , WoCh - bo nikt nie chciał :wink: (szachy całe 6 tur) 10:10, WoCh - bo już chłopaki stwierdzili, że jestem etatowym blokerem niekorzystnego pairingu 19:1)

Grało się tym bardzo przyjemnie, po zmianie magia właściwie mnie nie bolała (jedynie ta brama z IFki w 1 turze i strata smoka). Ale najgorsza jest co by nie mówić Brama (zazwyczaj IFki z 6 kostek), dalej Shadow i Lizaki na Lifie są paskudne (bijesz stedzia/Slana i się leczy, aż w końcu dostajesz jakąś kontrę na smoka).

To tyle w skrócie :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

champion moze rzucic challange jesli nie jest w styku? a make way jest tylko dla bohaterów

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rabsp pisze:champion moze rzucic challange jesli nie jest w styku? a make way jest tylko dla bohaterów
tak, tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

brak staborna aż tak bardzo nie boli smok ma jedną turę gdzie bije czempiona wbija 2 rany a przeciwnik ma 3 szeregi i szmatę czyli oblewa o 2 dlatego potrzebny jest bsb. No i trzeba grać ostrożniej nie dać sobie dobić kloca na bok bo wtedy można popłynąć o 4.
Złożenie Ukaleza już bardziej mi sie podoba ale ze sd moon to dla mnie tragedia:/
Ja mam 2 magów 2lv high +1 czar i Loremaster cloak 1lv metal niszczarka
Obrazek

Zablokowany