Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: pingu »

#Krasnal# pisze:Ward must be na lordzie inaczej ci padnie od byle czego bez as np snajperka inicjatywy .
Twoim zdaniem co to jest MRoSpite?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

pingu pisze:
#Krasnal# pisze:Ward must be na lordzie inaczej ci padnie od byle czego bez as np snajperka inicjatywy .
Twoim zdaniem co to jest MRoSpite?
Quaki pisze:Z rzeczy nad którymi już teraz myślę, to zaoszczędzenie punktów z warda na Lordzie na rzecz paru Warriorów/Hamków. W życiu nie wrzuciłbym sztandaru na tych rangerów ale B&G mnie przeraża (a i tak będzie na nim dramat).

Co sądzicie?
To była odpowiedź na pytanie.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

No to jest standardowy lord ale moim zdaniem to jest strata pkt. on nic nie robi.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

#Krasnal# pisze:Ward must be na lordzie inaczej ci padnie od byle czego bez as np snajperka inicjatywy . Reszta spoko
Moim zdaniem Ward 4+ to wcale nie must, pomijając fakt że nie ma snajperek na inicjatywę, to na co się taki ward przyda? jak wpadnie w niego koks (Guo z mieczem, Surfer do CC albo ogrzy lord klepacz) lub oddział z brzytwą to i tak tarczownik płynie. A mniejsze mietki zatrzymują się na 1+ z re-rollem. Snajperka (np. na silę) boli ale ma tylko 12" zasięgu a żeby ją rzucić i mieć pewność że wejdzie przeciwnik musi użyć garści kości licząc na IF a wtedy najpewniej nie starczy mu na np. Słońce (choć i tak raczej będzie wolał walnąć słońce, pitę w kowadło albo brzytwę z maxa kości niż rzucać snajperę w model który mu nie zagraża)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Powiem tylko że w niedzielę grałem tym w BB i obessałem po całości :P
Koncepcja się zmienia na mniej więcej coś takiego:

Runesmith generał: tarcza, RoStone z przerzutem, odp. na KB i poisony, MRoBalance, +1 I 147
BSB: 1+ z przerzutem, 5S z flamingami 165
Kowadło: dwurak, RoFurnace, scroll, niszczara 406

34 Warriors FCG, dwuraki 365
32 Dziadki FCG, dwuraki 441
30 Hamków FCG 390
5 ryli prosto z gruby 55

Klopa 5S, przerzut, inżynier 170
Klopa 4S, przerzut, flamingi, inżynier 150
Działo RoForging, flamingi, inżynier 145
Działo RoForging 125
Organella 120
Organella 120
(razem 2799)

Do ewentualnej zmiany:
Wypada MRoBalance na rzecz np. scrolla.
Longi na zwyklaków z dwurakiem (mogę metali wystawić jako zwyklaków, pytałem Skavena) a za oszczędzone punkty więcej warriorów i może goły Bolec-straszyciel z inżynierem.
Była też opcja z dużym inżynierem jako generałem i dać mu jeszcze przybocznego gołego bolca ale na tym jestem już kompletnie nieograny (i trzebaby domalować okop i balistę).

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, docinki i żarty :D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mnie się podoba :) , na Arenę jadę czymś bardzo podobnym.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Quaki pisze: 5 ryli prosto z gruby
:D :D :D . Skąd jesteś, Quaki, z Bytomia :wink: ?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Blisko! Dla niezorientowanych w śląskiej geografii, Chorzów graniczy min. z Bytomiem i Katowicami.
BTW:
Dziewczynę mam z Bytka a studiuję w Kato ;)

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Witam,
Gram niedługo bitwę Dwarfs&HE vs Skaven&O&G, 2400 na armię

Co myślicie o poniższym rozwiązaniu?


DW:
Runelord: AoD; GW; Sh, Stone,RoBalance 379

Dwarf Lord General; Shieldbearers; Great Weapon
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Stone 221

5 Hammerers 60
BSB Master Gromril, Resistance, Cleaving, Fire 165
30 Longbeards FCG, Rune of Determination 435
30 Hammerers FCG, Master Rune of Grugni 440
2x 5 Miners 110
11 Quarrellers GW , muzyk 148
Organ Gun 120
Grudge Thrower
150
Grudge Thrower
Engineer Accuracy, Penetrating x2 170

Total Army Cost: 2398.0

HE:
Prince - Star Dragon, Lance; Heavy Armour, Vambraces of Defence, Enchanted Shield 597

Mage 2lv life, silber wand 145
Mage 2 lv life, Jewel of the Dusk 150

Noble na orle- Lance; Battle Standard; Helm of Fortune; Talisman of Loec 205

5 Dragon Princes FCG, barding 200
21 White Lions FCG 345

27 First Archers FCG, Banner of Eternal Flame 332
2x 12Archers 137
3xGreat Eagle 150

Total Army Cost: 2398.0
Models in Army: 77

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wrzuciłbym przynajmniej jedno działo do kraśków, przyda się na pewno.
Rozpa HE w porównaniu do kraśkowej taka bardziej klimatyczna ;) Nie wiem czy BSB na orle to dobry pomysł ale to już lepiej zapytaj na forum HE. I mag 4-poziomowy nie byłby zły.
Generalnie podoba mi się, sam chciałbym kiedyś pograć na smoku!

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Arbiter Elegancji pisze:Mnie się podoba :) , na Arenę jadę czymś bardzo podobnym.
Pochwalisz się Arbitrze co miałeś na Arenie i jak Ci poszło?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie specjalnie jest się czym chwalić bo wynik nie rzuca na kolana :oops:
Rozpa:
1 Runelord @ 423.0 Pts
Anvil of Doom; Shield
Master Rune of Balance
Spelleater Rune
Rune of Stone

1 BSB @ 165.0 Pts
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Fire
Rune of the Furnace

1 Runesmith @ 127.0 Pts
General; Shield
Spelleater Rune
Rune of Stone

1 Master Engineer @ 74.0 Pts
Great Weapon;

36 Warriors @ 385.0 Pts
Great Weapon; FCG

30 Longbeards @ 465.0 Pts
Great Weapon; FCG
Master Rune of Grugni

29 Hammerers @ 378.0 Pts
FCG

1 Cannon @ 95.0 Pts
Rune of Burning

1 Cannon @ 125.0 Pts
Rune of Forging

1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

1 Organ Gun @ 120.0 Pts
1 Organ Gun @ 120.0 Pts

Wyniki:
bitwa I 15:5 z O&G
Bless nie trafil za dobrze ani z paringiem ani ze stołem ani ze scenariuszem. Niestety Meeting Engagment jest jeszcze bardziej 0-1 dla nas niż dla każdej innej armii. jak uda nam się wygrać pierwszy rzut to jest "z górki". wybrałem róg który dawał mi czyste pole ostrzału prawie na cały stół. Klocki spowalniały się przez animozję i małe runy. maszyny wystrzelały rydwany, manglera i trolle. Z tego co pamiętam to w tej bitwie nie doszło do żadnego kombatu.

bitwa II 1:19 z Doch

Doch bez Greatera jest strasznie trudnym przeciwnikiem, starałem się jak moglem ale było fest ciężko a gdy hamki z BSB oblały stubborna to już było po grze. Ocalało kowadło a ja zabiłem jeden kloc blodków z heraldem i 2x furie.


bitwa III 14:6 z O&G

przegrałem zaczynanie ale przeciwnik odwdzięczył się nie trafiając skaczącą stopą i rzucając 1 na skakanie (Dzięki czemu poczułem się jakbym sam rzucał czary :) )
ogólnie wystrzelałem prawie wszystko nie tracąc nic, co nie padło od strzelania to od longów którzy wyczyścili prawą flankę i zaszli klocek 5ciu savage z 3 herosami na pojedynczych Woundach od tylu. Wszystko wskazywało na maskę gdyby nie to że zrobiłem niewybaczalny błąd i zapomniałem zbić RIPa #-o . W ostatniej turze popchnąłem się longami i odbiłem (zostając zagonionym) zabijając jedynie BSB. więc nie dość że nie zdobylem okolo 600 punktów to jeszcze oddalem prawie 500 :cry:

bitwa IV 10:10 skav
Wreszcie paring na który czekałem. Znam dość dobrze szczury i często z nimi grywam więc uważam że to jest łatwy dla mnie przeciwnik. Niestety w pierwszej połowie bitwy szczęście mi nie dopisywało: Abomki padły dopiero w trzeciej turze zgarniając przez ten czas cale strzelanie. Warriorzy dostali prawie centralnie rakietą. Przeciwnik rzucił w drugiej i trzeciej turze 12 na dzwonienie przez co z 4 maszynami musiałem się pożegnać. Później na szczęście było lepiej i udało mi się rozwalić dzwon zjeść w CC furmanę, priesta i kloc plague monków, odstrzelić jeną latarę a druga się wysadziła sama. Byla nawet szansa na zrobienie dobrego wyniku gdyby longi doszly na 9+ z popychaczki w clanratów z Szarakiem i dwoma elektrykami (jakieś 800 punktów).

bitwa V 11:9 WE
bitwa bez większej historii; straciłem tylko jedne ogranki (strasznie glupio je wystawiłem)
odstrzeliłem drzewca i kurczaki, miałem opcję odstrzelenia 2x wildów ale zdecydowałem się nie używać kowadła od trzeciej tury ( w pierwszej dobił kurę której dwa cannony nie zdołały zabić, a w drugiej mi się zacięło).

Ostatecznie bylem 30 na 79 graczy. Cieszy to że przegrałem tylko jedną bitwę z pięciu i że bylem najlepszym graczem dwarfów na turnieju (choć zdaje sobie oczywiście sprawę że kilku dobrych krasnoludzkich graczy się na tym masterze nie pojawiło). Patrząc na cały turniej to na kości nie mam co narzekać bo na zmianę miewałem szczęście i pecha. Boli tylko to że dalej zdarza mi się popełniać bardzo głupie błędy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Gratulacje i dzięki za raport, miło się czytało

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Dzięki za rozpiskę i raport, gratulacje tytułu Primus Inter Krasnoludes. Na poprzedniej Arenie miałeś zdaje się bardzo podobną armię? Masz jakieś przemyślenia co do przydatności poszczególnych oddziałów czy ich wybór podyktowany był głównie posiadanymi figurkami?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Danrakh pisze:Na poprzedniej Arenie miałeś zdaje się bardzo podobną armię?
zgadza się, różnice były kosmetyczne; nie miałem Rune of the Furnace na BSB, GW na dużym inżynierze i małych inżynierów w klopach za to więcej warriorów.
Danrakh pisze:Masz jakieś przemyślenia co do przydatności poszczególnych oddziałów czy ich wybór podyktowany był głównie posiadanymi figurkami?
Wybór podyktowany był jedynie ich przydatnością w rozpie. Generalnie kombinacja oddziałów mi się sprawdziła. Rozpa jest twarda i nie oddaje łatwo punktów. Przed Areną kombinowałem z wielkim klocem Górników zamiast hamków i rozważałem też grę bez kowadła ale doszedłem do wniosku że zagrałem za mało sparingów i ostatecznie uznałem że lepiej będzie jak pojadę rozpą którą mam ograną i która sprawdziła się na poprzedniej Arenie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

A to nie jest tak,że można mieć tylko pięć maszyn w rozpie?
Grałem kiedyś Krasnalami ale przeciwnik zwykle wiedział z kim gra i brał mnóstwo małych grup np.lataczy,runnerów itd do niszczenia mich maszyn.Jak sobie z tym radzicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fanatic pisze:A to nie jest tak,że można mieć tylko pięć maszyn w rozpie?
Zależy od turnieju, na różnych turniejach masz różne ograniczenia co do maszyn.
Fanatic pisze:Grałem kiedyś Krasnalami ale przeciwnik zwykle wiedział z kim gra i brał mnóstwo małych grup np.lataczy,runnerów itd do niszczenia mich maszyn.Jak sobie z tym radzicie?
organki, male runy, Master rune of Challenge i duzi inżynierowie z GW spokojnie ogarniają śmietnik skirmish, na orly i cowboyów są cannony a i często z klopy się w nich oplaca strzelać. Można też ustawić się tak żeby takie jednostki nie byly w stanie zaszarżować a żeby maszyny mialy szczelinę dla LOSa
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Kod: Zaznacz cały

1 Runesmith @ 120.0 Pts
     General; Gromril Armour
     Runic Talisman [50.0]
         Spelleater Rune

1 Runesmith @ 130.0 Pts
     Gromril Armour
     Runic Talisman [50.0]
         Master Rune of Challenge
         Rune of Spellbreaking
     Runic Weapon [5.0]
         Rune of Fire
     Runic Armour [5.0]
         Rune of Stone

1 Master Engineer @ 85.0 Pts
     Gromril Armour
     Runic Armour [5.0]
         Rune of Stone
     Runic Weapon [10.0]
         Rune of Striking

29 Warriors @ 325.0 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; FCG

16 Thunderers @ 229.0 Pts
     Dwarf Handgun; Light Armour; Musician

1 Cannon @ 140.0 Pts
     Engineer
     Engineering Runes [35.0]
         Rune of Forging

1 Cannon @ 130.0 Pts
     Engineering Runes [40.0]
         Rune of Burning
         Rune of Forging

1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
     Engineer
     Engineering Runes [75.0]
         Rune of Accuracy
         Rune of Penetrating (x2)

1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
     Engineer
     Engineering Runes [55.0]
         Rune of Accuracy
         Rune of Burning
         Rune of Penetrating

1 Organ Gun @ 120.0 Pts

Models in Army: 66
Total Army Cost: 1599
moja rozpiska na strategikona.
co sadzicie?

para beda ogry.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

a nie lepiej dać mało warków do pilnowania maszyn i dać longów, którzy by fajnie współgrali z Ogrzą kawalerią?

nie znam zamysłu na grę, wg mnie mało 'pilnowaczy' maszyn ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

myslalem o tym.
co wiecej; jako, ze nie mam BSB to dzieki longom mialbym przerzuty na panike.
musial bym zostawic 10 warriorow (oczywiscie golych) a longow z FCG i dwurakami weszlo by tylko 17. czyli nie za wiele.

do pilnowania maszyn bedzie ME.
thunderrersow z generalem w srodku raczej do walki nie bede dawal ;)
od razu uprzedzam pytania. nie wstawilem kusznikow z dwurakami gdyz nie mam ich figurek. do tego jakos +1 do trafiania oraz AP bardziej do mnie przemawia niz 30'' zasiegu oraz +2S w CC.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ