Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Artur »

Mam pytanie czy teraz m.inżynier stojąc 3 cale od maszynki może w combacie mieć od niej stuborna jako członek ?

I jak teraz działają jego okopy skoro stoi kolo machiny?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Artur pisze:Mam pytanie czy teraz m.inżynier stojąc 3 cale od maszynki może w combacie mieć od niej stuborna jako członek ?
Nie. Nie jest członkiem obsługi, jest niezależnym herosem który po prostu daje bonusy będąc 3" od maszyny.
Artur pisze:I jak teraz działają jego okopy skoro stoi kolo machiny?
normalnie; wybierasz przy wystawianiu jedną machinę która będzie okopana, to gdzie stanie M.inżynier nie ma żadnego znaczenia
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Ile run można zamontować na klopie ?
Obrazek

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Bulwok pisze:Ile run można zamontować na klopie ?
Max 3 runy :wink:

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

czyli moge miec klope z sila 6 ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Pytanie tylko - po co?
Przerzut scatterki to naprawdę spore udogodnienie i RoAccuracy + 5 Siły to podstawowa klopa jaką bym składał.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Po co?? Zastrzeliłeś mnie tym pytaniem stary XDD Choćby po to by trafiać wykoksany oddział na 2+ oraz zdjąć -3 save jak choćby choseni, salamandry i inne tałatajstwo. Owszem przerzut jest mega ale nie wykluczaj klopy z siłą 6. Grałem pare razy i jest świetna, głównie straszy przeciwnika by nie skupiał sie w kupie bo wszystko może oberwać.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

crovaxus pisze:Choćby po to by trafiać wykoksany oddział na 2+ oraz zdjąć -3 save jak choćby choseni, salamandry i inne tałatajstwo
popłynąłeś z tymi salkami...
A tak poza tym to zgadzam się z Quakim, S5 +re-roll > S6. Po pierwsze jest to dużo bardziej uniwersalne bo nierzadko klopy nie strzelają w klocki tylko w wielo-woundowe cele na małych podstawkach (mniejszych niż hordy piechoty). A po drugie lepiej jest w coś trafić z S5 mając przerzut niż chybić z S6. To tak turniejowo, na domowe bitewki to Klopa S6 jest tak samo dobrym wyborem jak wszytko inne :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Owszem, salki były złym przykładem akurat ale wiadomo o co mi chodziło. Nie mówie iż str6 lepszy od str5 z reroll. Mówię że grając na standardowych 2 klopach str 5 i 4 z przerzutem można jako 3 klopę wsadzić "dziką" z siłą 6 która będzie straszyć mocniejsze jednostki.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Oczywiście - jako straszyciel nie jest zła i jak w coś walnie to ładnie skosi.
Ale nie oszukujmy się - hordowe armie, gdzie nie ważne w co kamyk wpadnie to i tak coś trafi (szczury, warriorzy na marudach) mają raczej 3 tafa. A jeśli ktoś będzie przy klopie z S6 trzymał wszystko razem, w tym np. Chosenów w wielkiej kupie a nie kresce to jest takim warzywem że i tak nie powinien być dla nas problematyczny :D

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

ile razy strzela champion thunderersów? 1 czy 2 razy? ^^

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeden, chyba że dasz mu Brace of Pistols to wtedy dwa.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Jak działa krasnoludzki dispell scroll ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tak samo jak zwykly.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

1. Ile w końcu teraz kosztuje dispel scroll? 25? 35?
2. Czy czar zerowy z danej domeny
a) każdy mag zna z automatu i do tego dodaje ilość czarów zgodną z levelem,
b) czy raczej czar zerowy może zawsze wziąć i on się wlicza do limitu?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

1.DS [spellbraking]kosztuje 25, zjadaczka [spelleater] 50pkt
2. czar 0 normalnie wlicza się do limitu czarów, które może mieć dany mag, zawsze można zamienić w momencie losowania jakiś inny czar zawsze na 0. poza tym niektóre armie, np HE, DE, Vampiry znają dodatkowo czar "0" z bazy

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

A armata z bounca tez zadaje d6 woundow ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie do końca rozumiem pytanie ale tak, kula armatnia zadaje d6 ran każdemu po drodze od punktu odbicia aż do miejsca gdzie kończy lot.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Jak teraz jest z rune of forging? Ktoś mówił ostatnio iż runą moge przerzucić tylko pierwszego misfire czy zamieniam z bazy pierwszy misfire na bounce a drugi misfire zamieniam na hit? Czy oba przerzucam kostką?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ