Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Slayer Zabójców »

Oprócz 1 save'a więcej od wojownika, ironbreaker ma także 1 WS więcej, jego defensywa rośnie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

i tak są o 1 pkt drożsi od hamca który ma stubborna i siłę 6 co w dobie rozpisek hordowych zabija całkowicie Ironbreakerów.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

z inicjatywa 2 czyli i tak bije po wszystkich innych (nawet po koniach WoCh'u).
w skrajnych przypadkach uderza z kims jednoczesnie.

a co do wygrywania walki static'iem - nie ta edycja.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

inicjatywa 2 bije przed lizakami i w tym samym czasie co ogry ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Czyli po prostu szałowo!
Z osiągalnych rzeczy, coś w rodzaju marka tzincza byłoby miłe.
A na razie czekam na booka z nadzieją na ugrywalnienie w nim rzadziej widywanych jednostek. W te wakacje robiłem zakupy, można by rzec hobbistyczne - slayerzy, ironbreakerzy, bolt thrower i goblin hewer obecnie nie są zbyt częstym widokiem ;)

A tak swoją drogą, po ponad dwumiesięcznej przerwie, właśnie wróciłem na stałe do Polski i battla. W związku z tym chciałem się spytać jak prezentują się nowe Ogry i te nowe bajery do VC? Czy ktoś ogarnięty już z tym grał? Czego najbardziej się wystrzegać?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

wczoraj nadarzyła się okazja sprawdzić w praniu wszystkie opisywane 'magiczne' właściwości Bugmans'a XXXXXX

jako, że ostatnio jakieś przeziębienie mnie chwyciło, sytuacja idealna na spróbowanie ;)

z testów powiedzieć wszem i wobec mogę, że... to piwo faktycznie leczy, po przeziębieniu został lekki katarek... niestety z tym brakiem kaca i orzeźwieniem i chęcią do pracy dnia następnego to moooocno przesadzili :P :lol2: :P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam, nie wiem czy jest do dobry temat na takie pytanie, ale jak "wszelakie krasnoludzkie rozważania przy piwku" to wszystkie:P Czy ktoś próbował do swoich modeli te tarcze:

http://www.maxmini.eu/store/index.php?m ... ucts_id=73

Nie wiem jak one trzymają skale a starych tarcz mam ubytek i ciekaw jestem czy te dadzą radę. Co myślicie?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Są zdecydowanie za duże. Zresztą masz w ich opisie:
Around 18mm in diameter
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

A teraz coś z innej beczki. Ostatnio sporo gram i niestety zbyt często tracę mój park maszyn. Co zrobić i jak się bronic przed zbyt szybkim utraceniem maszynek? Jednak większość armii czymś potrafi je zatrzymać, tu jakiś scout tam jakiś fast ;/

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Latacze i fasty to 10 kuszoli z GW, no i oczywiście na scouty i inne śmieci organki to jedyny przepis.

Tu nie ma jakiejś większej filozofii i oczywiście dobrze ustawienie przy nienastawaniu to 50 % sukcesu.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dorzuć 2-3 slayerów do pilnowania z każdej strony... oni może nie wiele robią w walce, ale jakoś fama poszła w świat, że są mocni i zazwyczaj ludzie trzymają się na dystans ich cc
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

wystawienie to 3/4 sukcesu. wystawiasz się gęsto by nie było miejsca na latacze i inny syf. Ja jakoś nigdy nie tracę parku,nawet grając z imperium. Dobrze się zastawisz i masz z czego wygarnąć w niego. Jak się nie uda to walisz popychaczkę i ponownie zasłaniasz maszynki. Z Flyingami podobnie. Nie zostawiasz im miejsca a odganiasz piechotą by mieć więcej czasu na ubicie ich z maszyn, organ lub co tam masz ciekawego ;] A jesli chcesz mieć najprościej to nie bierz maszyn, wtedy ich nie stracisz :D
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

crovaxus pisze:to nie bierz maszyn
Heretyk !!!! Na stos z nim !!!!

A tak na poważnie to raz grałem i się niezbyt sprawdziło (może dla tego że grałem z wampirami :lol2: )

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja dzisiaj na 2800 grałem z VC dwa razy i o dziwo tylko straciłem raz kowadło gdyż wybuchło w 2 turze na małej runie. Ale organki nie wywaliły. Aż szoook przeżyłem ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Piątki górników są odpowiedzią na wszystko ;) do tego czasami trzeba poświęcić ostrzał z organ na likwidowanie śmiecia. Zdarzało mi się nawet poświęcić strzał z działa/klopy na zdjęcie jakiegoś orła czy coś. Szczególnie działo które czasami nie ma sensownego celu.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

crovaxus pisze:wystawienie to 3/4 sukcesu.
To mam pytanie bo parę osób już mi mówiło ale zdania są podzielone jak ustawiać maszynki? Wszystkie obok albo porozkładać? :)
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wszystko zależy od przeciwnika, terenów, scenariusza i Twojej własnej rozpy.
Nie ma jednego slusznego ustawienia.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Witam, mam do was jedno małe pytanko. Jakie zasady panują na turniejach? Co prawda gram z kolegami w domu, ale wolimy aby gra byla jak najbardziej zbalansowana, dlatego na poczatku gralismy na czystych zasadach WH 8 Ed. lecz nie jest ona idealna, magia jest naprawdę przesadzona w niektorych armiach. Następnie graliśmy na zasadach euro, ale tam z kolei magia jest mocno pocięta, i większość armii może używac 1-2 przedmiotów dających kostki mocy/rozproszenia, ponieważ reszta by przepadła. Dlatego zwracam się z prośbą abyście przybliżyli mi jakie są zasady na turniejach, albo jak wy byście radzili grać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Na większości turniejów obowiązują Look Outy od Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway (11-12 efekt) i ograniczenie "Podczas jednej fazy magii można użyć maksymalnie 12 kostek magii". Takie ograniczenia wystarczą żeby magia nie niszczyla tak bardzo systemu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam, powoli przygotowuję się na potężną bitwę (3000pts.) z orkami. Poradźcie na co mam uważać i w co najlepiej strzelać. Jak macie jeszcze jakieś porady taktyczne, też nie zaszkodzi :P
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, o 23:16 przez Felu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ