Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Felu »

W polskim booku jest to tak wyjaśnione, że nic nie czaje.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

nie ważne jak się u kogo gra, ważne co jest napisane w podręczniku, skoro PL jest mało hmmm czytelny, bierzecie angielski i tłumaczycie... co w tym trudnego?

nie mam booka przed sobą więc nie zacytuję dokładnie, jednak z tego co pamiętam można przerzucić tylko jeden missfire z tej runy, drugi możemy z ME
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

"if you roll a misfire when rolling the artillery dice either to hit or to bounce, then you can roll again, but you are bound by the second roll even if it's another misfire."
rzut na odleglosc jak i bounce to sa dwa rozne rzuty. tak wiec ma sie mozliwosc przerzutow pierwszego jak i drugiego rzutu. co jest wyranie zanzaczone.

To napisał Morsereg w innym temacie dotyczącym zasad. Albo ja jestem taki cep albo według tego możemy obie kości przerzucić.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Tutaj Jest to dokładniej opisane na forum Bugmanna
You roll the artillary dice for two separate rolls. Once for the distance, once for the bounce, if either or both come up as a misfire you are allowed to re-roll because they are separate rolls. Of course if the re-roll is a misfire you cannot re-roll it because you can never re-roll a re-roll.
Możemy oba rzuty przerzucić.
http://www.bugmansbrewery.com/topic/324 ... f-forging/

I wszystko jasne teraz.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ja bym to przetłumaczył ,,zarówno na trafienie jak i odbicie". Zwrot either - or nie musi oznaczać konieczności wyboru tylko jednego z dwóch.

W słowniku Langenscheidt`s pocket dictionary Either jest tłumaczone jako - jeden lub drugi, jeden z dwóch, KAŻDY Z DWÓCH, OBIE.

Jakby się uprzeć to można się spierać jak to tłumaczyć, ale myślę że przerzucanie obu kości nie jest błędem. Zwłaszcza że robimy tak już od wielu lat.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Dokładnie Robo. Dokładnie :wink:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nie uważacie, że w takim wypadku ta runa nie jest za bardzo OP? Po co nam ME? Ktoś może powiedzieć, że runy można nie mieć, wtedy ME się przydaje, ale jaki gracz krasnoludów ma w rozpisce cannona bez RoF z ME?
Chodzi oczywiście o rolę mistrza przy cannonie, bo wiadomo, że można go wziąć dla przerzutów przy GT :D

Edit: btw. podobno ME oże dawać przerzuty jeżeli strzelał lub jeżeli jest w CC, to też jest przegięte...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

ale ME pozwala na przerzuty tylko pierwszego rzutu.
bounca juz nie moze.

i w sumie nie wydaje mi sie, ze ta runa jest OP. w porownaniu do wisiorka dark elfow (35pkt), puppeta WoChu (35 pkt) czy innych ta runa wyglada biednie ;)
crovaxus pisze:"if you roll a misfire when rolling the artillery dice either to hit or to bounce, then you can roll again, but you are bound by the second roll even if it's another misfire."
rzut na odleglosc jak i bounce to sa dwa rozne rzuty. tak wiec ma sie mozliwosc przerzutow pierwszego jak i drugiego rzutu. co jest wyranie zanzaczone.

To napisał Morsereg w innym temacie dotyczącym zasad. Albo ja jestem taki cep albo według tego możemy obie kości przerzucić.
widzisz, nie jestes cepem ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Nie uważacie, że w takim wypadku ta runa nie jest za bardzo OP
Co dokładnie znaczy OP? :mrgreen:
Pamiętaj, że kiedy wyszedł nasz book, zasady były nieco inne, cannon zadawał tylko K3 obrażeń, inżynier przy nim ciągle miał sens. Teraz jeśli bym go wystawiał, na pewno nie stał by przy cannonie, a raczej przy Stone throwerze żeby mógł strzelać indirectem, lub choćby przy bolcu. No i runa nie może nosić strzelby ani nie ma dwóch ataków, więc jednak RoF i inżynier w jednej rozpisce IMHO mają sens. A, no i przecież może pilnować i Stone throwera i Cannona naraz :P

Z tego co się orientuję, to teraz deklarujesz, że używasz umiejętności inżyniera dopiero gdy już rzucisz missfire i chcesz przerzucić, jeśli okaże się, że nie było to konieczne, wtedy możesz sobie strzelić ze strzelby, ale chyba nie jedno i drugie.
Co do dawania umiejętności w walce to wydaje się logiczne, bo w końcu to działa na 3 cale, nie ma wymienionych innych restrykcji.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Nie jest przekokszoną runą. kosztuje 35 pkt a nie gwarantuje ci iż misfire nie przerzucisz na misfire. Bo ME jest słaby i nie potrzebny przy armacie, tak jak zauważyliście najlepiej sie sprawdza przy klopie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

Poza tym RoF przerzuca tylko missfire, a dzięki ME można przerzucić pierwszą kość np gdy kula poleci za daleko i minie hydre czy coś innego :D
a czy jeśli po przerzuceniu kości dzięki ME wypadnie missfire to czy mogę go przerzucić z RoF?
KGB Kieł

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie, gdyz nie mozna robic przerzutow juz raz przerzuconych kosci (wyjatkiem jest bless wochowego shrine'a).
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Teraz z innej beczki. W booku jest napisane, iż można wrzucać longbeardów jako scoutów. Czemu Builder nie pokazuje takiej opcji, też na rozpach ich nie widuje ;/

Jeszcze 1 pytanko. Jeżeli wystawię wszystkie jednostki poza rangersami wcześniej to czy mam +1 do wyniku kością do "kto pierwszy zaczyna" :P

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Bo Builder to shit, Ja ich czasem używam. Dalej co do +1 nie masz jeśli wystawiasz rangerów.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

oczywiście, że jest taka opcja (mam 2,2c) tylko rangersi MUSZĄ mieć GW, dopiero jak Longom dasz great weapon pojawia się opcja 'rangers'
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Dobra, znalazłem :P Ale z tego co widzę to trochę droga zabawa ;/

Kolejne pytanko, jak jest z ta horda. Żeby walić z 3 rzędów potrzeba pełnego (10) rzędu ostatniego czy wystarczy pełny pierwszy rząd?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

pełny pierwszy rząd
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

pingu pisze:...Dalej co do +1 nie masz jeśli wystawiasz rangerów.
Oczywiście, że masz. Zwiadowcy nie liczą się określenia kto ma bonus do rzutu na zaczynanie.
W razie wątpliwości tu jest dyskusja na ten temat
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=31823

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Pytanie o kamień przysięgi, czy jeżeli go użyję unieruchamia mi on oddział do końca gry, czy po pokonaniu aktualnego wroga bohater zchodzi z kamienia (bierze go znowu pod pachę) i może się wraz z oddziałem dalej normalnie poruszać i znowu użyć kamienia w razie potrzeby ?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

niestety do końca gry.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ