1202pts DE & 1202pts DW

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

1202pts DE & 1202pts DW

Post autor: Rasti »

W weekend mamy turniej parowy. Gramy DE & DW.
Zasady z grubsza takie, iż gramy bez lordów. Nie można dublować rare'ów i triplować specjali. Nie obowiązują zasady sojuszu z RB.
Ogółem myślimy o ofensie, poprzedzonym lekkim strzelaniem.
DE:
Mistrz na pegazie 190pts
khaeleth, mieczyk AP, ciężki pancerz, tarcza, płaszczyk, miksturka dająca zasadę devastating change i ITP

35 x korsarze FCG ; banner z szałem 400pts

5 x Jeźdźcy mroku + kusze + muzyk 117pts

20 x Gwardia FCG; sztandar AP 320pts

hydra 175pts
DW:
Kowal Run @ 145 generał 3 scrolle
Slayer @ 50
2 x 35 Wojków @ 365 GW, baner, musican.
Klopa @ 155 2 x R. penetracji R. Celności
Organki
Wszystko będzie zależeć od przeciwnika. Jak będzie jakaś abominacja czy inne nie-wiadomo-co to spróbujemy to najpierw ustrzelić, czy jakiś większy klocek. Potem idziemy walczyć.

Wasza opinia?

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

moja uwaga- lepiej dać 10 kuszników niz 5 DR z kuszami

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Rasti:
-Uwzględnij fakt iż wszystkie scenariusze to battle for the pass, więc wystawianie się pół ofens pół defens jest ryzykowne.
- 20 gwardii to kiepski moim zdaniem pomysł. Na 99% przeciwnik skupi na nich ogień i guzik z nich zostanie.
- Bez magii ?
- Slayerowi dał bym chociaż płonące ataki. Na 12 par aż 4 to wampiry więc magiczne bronie się przydadzą :)
- 5 konnych taka ni pies ni wydra- za droga na śmieć jednostkę za słaba by postrzelać ...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wybraliśmy 5DR z racji, iż wypadałoby mieć chociaż jeden oddział mobilny.
Gramy bez magii bo jak tutaj grać z magią? Nam w DE nie pociągnę dobrej magii, brakuje mi uzupełnienia od drugiego sojusznika, który na magii nijak nie pogra :)
Scenariusz nie przesadzajmy, że jest jakiś okrutny, ot zwykła piczka, z małym udziwnieniem.

Co do gwardii - coś wystawić muszę - a jest ona najlepszym wyborem. Jeśli przeciwnik skupi na niej ognień to trudno, chociaż całą reszta dojdzie cała :P

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Moim zdaniem 10 kuszników > od 5 De. Gwardii zupełnie nie masz czym ekranować. Ja bym olał kowboja na pegazie i jednak wystawił maga. A jeśli już koniecznie nie chcesz maga to wystaw kociołek BSB a gwardię zamień na Witchki...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Rasti pisze:Wybraliśmy 5DR z racji, iż wypadałoby mieć chociaż jeden oddział mobilny.
jak chcesz mobilnosci to za te pkt weź 2 x 5 harpii i bedą screenowac i pojda na maszynki i ogolnie zyskasz jeszcze jeden oddzial do rozstawienia

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie mam modeli :<

Kociołka nie wystawię jako BSB. Muszę mieć generała.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

no to bez kotła i magii odłóż korsarzy na półke a w zamian dostaniesz 2 x 15 kusz i 2 x 5 dr z kuszami. Do walki i tak macie sporo a do ogarniania smiecia prawie nic.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Też uważam ,że to lepszy pomysł - wystaw lekkie strzelania i DR x2 lub 10 shadów a krasie niech leją w morde :) Rozumiem ,że witchek nie masz - coraz ciężej kupić - ciekawe kiedy będą plastiki. Ja się ostatnio bardzo do nich przekonałem - i zacząłem baaarrrrdddzzzooo cenić kuszników - chłopaki mają potencjał ,daj im tylko szansę , a wręcz biją się tak samo dobrze jak warriorzy a nawet lepiej bo pary sava mają .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

O mocy kuszników to wiem :)
Chwilowo jednak pozbyłem się modeli kuszników, a nowych nie zdążę już sobie zrobić, że tak to ujmę. Co prawda jeden oddział mogę sproxować. Co do zwiększenia strzelania - właśnie chcieliśmy iść na napór, zalać przeciwnika ilością jednostek walczących. Jeszcze się nad tym zastanowimy. Witchek faktycznie nie mam :/
Co do herosa - to dosyć istotny wybór i cały czas się zastanawiam. DW herosi gry nie wygrają, wiec mój wybór jest dosyć istotny, w porównaniu do krasiowego.
Do wyboru mam:
- Pegazistę - chłopak przy dobrym ustawieniu sam zamiecie śmietnik, jak będzie potrzeba. Poza tym sam może zgarniać maszynki, pomów w walce. Jak to Pegazord - to wszystkiego się nada.
- Czarodziejkę - jednak sceptycznie podchodzę do "połowicznego" potencjału magicznego sojuszu. Trochę mały asortyment czaru. Mała czarka z furionem i mam 3 czary - pewnie domena cienia. Nie wiadomo, czy się spłaci.
- Kociołek - fajny wybór, przeważnie w każdej single'owej rozpisce mam kociołek, gdyż uwielbiam tą jednostkę. Jednak brak możliwości dania mu BSB trochę obniża jego skuteczność.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Robienie z krasnalami ofensu widziałbym raczej jako 2 hordy. minersów i rangerów ;)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

U siebie myślałem żeby wywalić z Gienka jeden scroll a zamiast tego dać mu r.o.stone Slayerowi dać płonące i wsadzić inżyniera z pistolami do klopy ;) Ew. zamiast pistoli na inż. dać tarcze gienkowi, ale jego i tak mam zamiar trzymać z daleka od walki więc w sumie aż tak nie potrzebuje a te 2 strzały na klopie i 2 ataki z AP mogą pomóc jak jakis śmietnik mi się w klope wbije ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bez kotla, ani magii tez klocki sa biedne.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No tak, ale nie jestem przekonany co do magii tylko u mnie na małej czarce. Myślicie, ze to da radę? Trochę się boję grać na tak małe pts magią.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Z tome of furion daje rade na luzaczku.

A tak w ogole to bym zmienil sporo rzeczy :)

Magiczka 2 lvl: tome of furin
BsB z buta: 1+ reroll
Korsarze
Zamiast fasta kusze
Zamiast gwardii sa punkty na bsbka, harpie i jakis unit shejdow
Hydra

W dwarfach:
General z dwoma dsami
BsB: MRoC/ 1+ reroll
Jedni warriorzy
5tka hammow
klopa
klopa
organy.

Imho bez magii tez klocki DElfow wam sie nie sprawdza. Gwardia zanim dojdzie zostanie mocno przetrzebiona, a korsarze bez boostow sa mocno sredni. To samo krasiowi warriorzy. Tak to przynajmniej macie MRoC i mozna cos kombinowac. Pomijam zajebistosc przerzutow psychologii :) No i macie odginaczke i jednak wiecej strzelania w postaci kusznikow/shejdow i kolejnej klopy.

Ewentualnie jeszcze lepszy pomysl: Zamiast gwardii wchodzi idealnie BsB na pedziu: Dragonhelm/Pendant i 2x harpie. Mysle, ze to jest najlepsze wyjscie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rince, tylko, że na herosów mamy 300pts, raczej dwóch nie zmieszczę, co najwyżej czarkę i BSB z buta jak pisałeś. Chyba, żeby u mnie tak zrobić kosztem... hmmm... 5 korsarzy? Nadal chyba się nie zmieszczę... Wtedy DR na kuszoli zamienić.
Jednak nie ma czym śmietnika ogarniać u przeciwnika...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

:) kusznicy dużo lepiej ogarną Ci śmietnik od DR....Ja Ci proponuje taki rozkład:
1202 Pts - Dark Elves Roster

Total Roster Cost: 1199

Sorceress (1#, 150 pts)
1 Sorceress, 135 pts = (base cost 100 + Level 2 Upgrade 35)
1 Tome of Furion, 15 pts

Noble (1#, 144 pts)
1 Master (Battle Standard Bearer), 109 pts = (base cost 80 + Great Weapon 4 + Battle Standard Bearer 25)
1 Armor of Darkness, 25 pts
1 Luckstone, 5 pts
1 Ironcurse Icon, 5 pts

Corsairs (33#, 380 pts)
32 Black Ark Corsairs, 335 pts = 32 * 10 (base cost 10) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Sea Serpent Standard, 25 pts
1 Reaver, 20 pts

Repeater Crossbowmen (20#, 240 pts)
19 Dark Elf Repeater Crossbowmen, 224 pts = 19 * 11 (base cost 10 + Shield 1) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Guardmaster, 16 pts = (base cost 15 + Shield 1)

War Hydra (3#, 175 pts)
1 War Hydra, 175 pts
2 Beastmaster, 0 pts

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Myślałem o takim właśnie zestawieniu herosów, tylko BSB może ward 2+ na płonące.
Co do BG raczej się z nich nie wycofam, zresztą czuję dyskomfort bez nich. Modeli harpii nie mam, więc raczej poszłoby coś w stylu 20xBG, 30 korsarzy i 10 kuszoli. No i hydra oczywiście.
Za niedługo coś zmotam i podrzucę.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to mam coś takiego:
Czarodziejka : lvl2, tom furiona - 150pts
Mistrz: BSB, Pancerzyk Mroku(Sv 1+), broń wielka, Luckstone - 139pts
hydra - 175pts
20 x Gwardia: FCG, AP - 320pts
10 x kusznicy: tarcze, muzyk - 115pts
25 x korsarze: FCG, szał - 300pts
Dwarfiki robią zmianę jak napisał Abaddon powyżej, płonące na slayerze i jakiś tam inżynier czy coś ;)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Lore of shadow ma się rozumieć ?

ODPOWIEDZ