TURNIEJ O ZŁOTĄ MENORĘ - Vanaheim 10.12.2011 - 2000pkt

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

TURNIEJ O ZŁOTĄ MENORĘ - Vanaheim 10.12.2011 - 2000pkt

Post autor: c4h10 »

Sklep "Vanaheim" oraz Krakowski klub "True Legion" maja przyjemność zaprosić na wspólnie organizowany turniej.

Obrazek

Obrazek

Data: 10.12.2011
Format: 3 bitwy po 2000 pkt
Wpisowe: 10zł
Nagrody: Zależne od frekwencji
Limit miejsc: 12
Adres: ul. Lubicz 34/6
Tutaj jak trafić: link
Start turnieju: równo 10:30 zaczynamy grać bitwy (zapisy od 10:00)
Zakończenie turnieju: ok 18:00
Czas na bitwę: 2,5h. Gramy 3 bitwy, każda 6 tur.
Turniej zgłoszony do ligi.

Zasady turnieju:
Zasady turnieju zgodne z 8 edycją WFB.
Rozpiski jawne, zakaz wystawiania bohaterów imiennych.
Obowiązują aktualne oficjalne erraty i FAQi oraz polskie uściślenia sędziowskie (http://strony.aster.pl/barbaros/usc8.pdf).
Gramy na wirtualny LOS.
Obowiązek posiadania: ARMII, miarki, kostek, rozpiski, podręcznika armii
Dopuszczamy proxy do 30 modeli. (maszyna = 1 model)
Brak wymogu pomalowanej armii.

Dopuszczone listy armii:
  • wszystkie aktualne AB
  • Chaos Dwarfs wg Indy Chaos Dwarfs/Tamurkhan the Throne of Chaos (W przypadku Tamurkhan the Throne of Chaos konieczne jest posiadanie oryginalnego podręcznika z FW oraz wszystkich modeli ew. ładnych konwersji)
  • nowe jednostki dla VC z White Dwarf'a
Ograniczenia:
OGÓLNE:
- Maksymalnie 3 takie same sloty core
- Maksymalnie 5 maszyn lub broni wykorzystujących template
- Maksymalnie 45 modeli strzelających na >= 20"(wyłączając maszyny, bohaterów i rydwany)
- Maksymalnie 40 modeli w oddziale
- Maksymalny koszt oddziału - 450 punktów
- Zakaz używania Folding Fortress
- Bohaterowie dostają zasadę "look out sir" od czarów automatycznie zabijających całe oddziały: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway 11-12
- Czarodziejka Dark Elfów może domyślnie wykorzystać maksymalnie 6 kostek powera do jednego czaru

MAGIA:
- Poza wiatrami magii i channelingiem możliwe jest "wygenerowanie" lub dodanie do poola podczas fazy magii maksymalnie dwóch kości PD/DD
- Jeśli przedmiot/umiejętność generuje więcej niż 2 kości PD/DD to nadywżka jest tracona
- Niektóre przedmioty zabierają możliwe do wygenerowania kości PD/DD
- znajomość całego lore'a: 1PD w każdej turze
- każdy przedmiot automatycznie rozpraszający czar przeciwnika: 1DD w każdej turze

ARMIE:
Beastmen: +200 punktów na poziomie tworzenia rozpiski (w sumie 2200), ponadto suma punktów uzyskana za oddziały bestii powinna być zmniejszona o 10% nie licząc sztandarów, generała itp.

Bretonnia: brak restrykcji

Chaos Dwarves: Iron Deamon liczy się jako maszyna do limitu / Iron Daemon 0-1 / Dreadquake 0-1 / Bull Centaury musza być na podstawkach 50x50mm

Dark Elves: Hydra 0-1 / Max. 35 repeater Crossbow w armii / Repeater Bolt Throwers 0-2 / Jednostki latające 0-3 / Max. 20 Shades / Dreadlord na pegazie nie może mieć na wyposażeniu Crown of Command

Dwarves: Każda runa spellbreaker/spelleater liczy się jako +1 DD / Grudge Throwers 0-2 / Możliwość wygenerowania Max. +4 DD zamiast +2 DD

Daemons of Chaos: Max. 28 modeli w oddziale / Flamery 0-1 / Wszystkie demoniczne gifty 0-1 / Bloodletters oraz Herald Khorne'a 0-3 / BSB może mieć albo sztandar albo gifty / Lord of Change liczy się jako 1 PD

Empire: Steam Tank liczy się jako maszyna do limitu / Steam Tank, Rocket battery oraz Engineer 0-1

High Elves: Max. 500 punktów oraz do 40 modeli w oddziale / Vortex Shard liczy się jako +1DD / Book of Hoeth liczy się jako 2PD i 2DD / Banner of the World Dragon liczy się jako +1 DD

Lizardmen: Salamanders 0-1 / Terradons oraz Stegadons 0-2 / Beclaming Cogitations liczy się jako +2DD / Cupped hands liczy się jako +2PD

Ogre Kingdoms: HellHeart -2DD

Orcs & Goblins: Night Goblin Shamans 0-3 / Mushroom dice liczą się jako PD do limitu

Skaven: wszystkie modele ze slotu rare 0-1 / Gutter runners 0-2 / Engineers 0-3

Vampire Counts: Wraiths oraz Varghulf 0-1 / Max. ilość modeli w oddziale Wraith: 5 models / Możliwość wystawienia do dwóch oddziałów z następujących: Wraiths, Black Coach, Spirit hosts, Bohaterowie eteryczni z WD / Możliwość zabrania do dwóch przedmiotów z następujących: Helm of Commandment, Master of the Black Arts, Drakenhoff Banner.

Tomb Kings: Neferra's Scrolls of Mighty Incantations liczy się jako 2PD oraz 2DD / Hierotitan dopuki żyje jest wart 1PD / Sphinxes 0-3

Wood Elves: Wand of Wych Elm liczy się jako +1 DD

Warriors of Chaos: Hellcannon 0-1 / Infernal Puppet liczy się jako +1PD oraz +2DD / Tendrils of Tzeench oraz Conjoined Homunculus liczą się jako +1PD / Favour of the Gods nie może być zabrany na czempionie Chosen of Tzeentch
Progi punktowe:
0-150 - 10-10
151-300 - 11-9
301-450 - 12-8
451-600 - 13-7
601-750 - 14-6
751-900 – 15-5
901-1050 – 16-6
1051-1200- 17-3
1201-1350- 18-2
1351-1500 -19-1
1500+ - 20/0

Bonusy małych punktów:
100pkt za generała,
100pkt za BSB,
25pkt za inne sztandary,
50pkt za zabicie lorda/bohatera przez czempiona w pojedynku,
50% wartości uciekającego bądź "sćwiartkowanego" oddziału.

Scenariusze:
1. Battleline
2. Battleline
3. Battleline

Proszę się zgłaszać poprzez temat, PW, lub wfb.krakow@gmail.com
Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko lub ksywkę i nr ID ze strony ligowej (http://ranking.wfb-pol.org/players.php)
Jeżeli nie masz odpowiednich figurek, napisz do mnie może uda się je załatwić, dysponujemy ich dosyć dużą ilością.
Tak samo w przypadku problemów lub wątpliwości z rozpiską można do mnie pisać.

ZGŁOSZENIA:
1. Gremlin
2. Kosa
3. Xier ??
4. Kosmo
5. Piotr B.
6. DarkWolfDog
7. Caledor
8. Undead
9. Michal
10. Fluffy
11. Syraf
12. ololoanatol

LISTA REZERWOWA:
1. Legion
2.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2011, o 21:08 przez c4h10, łącznie zmieniany 7 razy.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Count me in
xYz

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

i ja , jak mi stopy w gips nie wsadzą :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

ja chyba też będę

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Butan wnosze oficjalna prozbe o zmianę nazwy turnieju na TURNIEJ O ZŁOTĄ MENORĘ :mrgreen: :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Sponsorujesz tę menorę dla zwycięzcy? :mrgreen:
Wisła Kraków.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Paweł Caledor HE!

czekam na kolejna herbatke gdyz (o dziwo) tamta mnie za zabila! :shock:
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Głupawe te zasady :!: Ale niech będzie , zniszczę WAS !! Nadchodzę :!: :!: ...Znaczy chciałem się zapisać...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

dopisz mnie...:D TK

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Prosze o dopisanie ;)

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Ja też

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Szkoda tylko ze te ograniczenia są kompletnie z dupy ;/ Ktoś kto to napisal - zero pomyślunku. Po cholerę ograniczenie ngobbo szamanów jak sie ogranicza grzyby? Dlaczego grzyb jest liczony jako PD kiedy NIE JEST PD, i na wyrzucie "1" na tej kosci cały czar nie wychodzi, mimo ze rzuciło sie CV? Dlaczego jest liczony jako pełnoprawna kość?
Czy jeżeli grzyb liczony jest jako PD ta druga zasada "nie gra"?
Co jest, jeżeli mam tylko ngobboszamana, rzucam czary i do każdego czaru MUSZĘ dorzucic kość za grzyba - to znaczy że mogę rzucic maksymalnie dwa czary na turę? Mam nie dorzucac kosci za grzyba? WTF? :roll:
Może prosciej byłoby napisac "zakaz wystawiania szamanów nocnych goblinów" ? :roll:

Uściślijcie jakos ten crap.

Pozdro

Ps: doczytałem dokladnie te ograniczenia, gorszych i bardziej nonsensownych daaaaawno nie widzialem ;/

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Fluffy bez jaj ! Wystarczająco długo grałeś nie pociętą armią kiedy inni się męczyli - jak o mnie by chodziło to Twoją armię jeszcze bardziej bym przyciął. Ograniczeń nie wymyślaliśmy sami więc miej pretensję do innych... :twisted:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Myśl człecze i czytaj co piszę... :roll:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Jak dla mnie te ograniczenia są spoko ;)
Takie małe euro.
Ograniczeń nie wymyślaliśmy sami więc miej pretensję do innych...
+1.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Sam myśl co piszesz i czytaj ze zrozumieniem wszystko jest jasno napisane... MASZ LIMIT 2PD A GRZYBY LICZĄ SIĘ JAKO PD. MOŻESZ WIĘC WYKORZYSTAĆ 2 GRZYBY NA TURĘ. I TAK - RZUCASZ KOŚCIĄ KIEDY KORZYSTASZ Z GRZYBÓW JAK WYRZUCISZ 1 MASZ ZONKA...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Czyli szaman nocnych goblinow nie rzuci trzeciego czaru na turę?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tak dokładnie
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jeee, nie wiedzialem ze szaman nocnych goblinow jest nakbardziej rpzegietym magiem w grze :mrgreen:

ROTFL :roll:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Złota menora? kurde, może przyjadę jak można cos tkiego wygrać
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ