Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

Na wszelki wypadek warto po polakierowaniu przyklejać trawkę, choć zdarzylo mi się kilka razy przyklejać przed i tragedii nie było.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Dugi
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: WKM

Post autor: Dugi »

dzięki!

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

gdzie we wrocku kupić okrągłe podstawki pod figurki piechoty? Chyba 2,5 cala.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Chyba 60mm. We Wrocławiu to nie wiem, ale na jebayu najtaniej u tego pana:
http://www.ebay.co.uk/sch/caomao1122/m. ... m270.l1313
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Panowie jakim sposobem malujecie rdze na mieczu? jakie kolory?

Jest taki filmik na cytadeli jak Mortimer maluje rury wydechowe i robi efekt rdzy ale nie o takie cos mi chodzi jakis inny trik bo ten jest za dlugi:)
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

siema:) czy spirytusem salicylowym utrwala sie pigmenty tak samo jak zwykłym? tzn czy też działa:P

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

Hej ;) mam szybkie pytanko. Dostałem dużą paczkę figsow , wiele z nich jest kiepsko pomalowanych i muszę je doprowadzić do surowego stanu wiec moje pytanie co się nada do zmycia farby z metali , a co do plastików? i czy bejca tez zejdzie z plastiku? znalazłem na forum ze do metali DOT-3 (zgadza się? ) , ale nie mogę się doszukać co do plastiku.
z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

DOT-em 3 zmyjesz też plastiki, ALE mi np. rozpuściło też cały klej i plastik w baliście osłabiło straszliwie (w innych figsach nie, a moczyły się razem).

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

DOT-em 3 zmyjesz też plastiki, ALE mi np. rozpuściło też cały klej i plastik w baliście osłabiło straszliwie (w innych figsach nie, a moczyły się razem).

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja zmywałem plastiki także DOT3 ale kwestia by nie leżały w nim zbyt długo
24h maks i próbowałem zmywać szorując szczoteczką do zębów jak nie schodziło to jeszcze na trochę i znowu próba
plastiki też są różne, jedne są jasne i miękkie a drugie są normalne i twardsze, jakoś różne serie GW się trafiały
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Metale zmywaj w rozpuszczalniku. Szybko i perfekcyjnie. Troszkę przy tym smrodu, no ale za to efekt.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

hellsing pisze:Panowie jakim sposobem malujecie rdze na mieczu? jakie kolory?

Jest taki filmik na cytadeli jak Mortimer maluje rury wydechowe i robi efekt rdzy ale nie o takie cos mi chodzi jakis inny trik bo ten jest za dlugi:)
Ja rdzę na ogrzych mieczach i pancerzach maluję wg. poradnika GW i jestem zadowolony

basecoat z dark flesh
stippling vermin brown
bardziej skąpy stippling blazing orange
nieznaczny stippling chaimailem, tam gdzie rdza odeszła zazwyczaj tam gdzie dana rzecz jest używana np. ostrze miecza.

Co prawda ten chainmail powinno się nanosić normalnie, ale mi się nie chce a stipplingiem też wychodzi nieźle :)
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Jeżeli np. strzelam łucznikami w obsługe canona i zostaje 1 obsługant to on może w swojej turze uciec gdzieś od działa i się schować za górką i trzymać 100 pkt ?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Pytanie nie w tym wątku ale uciec nie może. Teraz obsługanci to generalnie niewiele więcej niż znaczniki ran na maszynach i nie występują indywidualnie w naturze.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 383

Post autor: Adam »

Hej!

W wątku o aero się nie doczekałem odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry aerograf dwu funkcyjny, najlepiej razem z pasującym kompresorem tak żeby nie było to droższe niż 500-600 zł, a najlepiej trochę taniej? Przede wszystkim zastanawiam się czy jest aż taka różnica w malowaniu figurek (gdzie aero chciałbym robić podkład + pierwsze cienie i rozjaśnienia i w sumie tylko na jakiś większych powierzchniach) między aerografami za 100 czy 300 zł?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Chciałem się wziąć za malowanie maga światła z imperium (hierophant). Chciałbym go pomalować w odcieniach bieli i złota. Jakiego washa (gotowego lub zrobionego samemu) najlepiej użyć do cieniowania białego płaszcza ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Gryphone Sepia jeśli gotowy. Jeśli robić samemu to z Desert yellow lub w lagodniejszej wersji Bleached Bone. Osobiście jakbym musial malować plaszcz washami (czego bym unikal jak ognia) to wlaśnie washem z Bleached Bone
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Bleached Bone hmmm ciekawa koncepcja, ja osobiście wole biały wiązać z odcieniami szarości ;-) np wash zrobić z jakiegoś szarego koloru np fortress grey.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Szary jest IMO za zimnym kolorem jak do malowania magów kolegium światła. Ale oczywiście to kwestia gustu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Tak, jak pisze Arbiter - po co Ci w ogóle wash na płaszczyk? Myślę, że płaszcz malowany bez użycia washy będzie wyglądał sporo lepiej, niż washowany. A już biały w szczególności. Kiedyś usiłowałem uzyskać efekt brudnej białej koszuli - próbowałem washy, ale za mała nad nimi jest kontrola imho, nie wyszło to najlepiej. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju szmaciane elementy, wolę washy nie używać w ogóle. Samo malowanie powinno załatwić sprawę. Zacząłbym może nawet od jakiejś jasnej ochry pół na pół na bleached bonem, przez bleached bone do białego. Szary powoduje chłód i jeśli do tego ma być złoto to imho lepiej bez szarego się to skomponuje...

ODPOWIEDZ