Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Yudokuno »

no ok, ok... tylko postarajcie się, żeby te rozpy nie zajmowały całych stron, bo komentarze się gubią :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to ja wrzucę coś od siebie.
Z kumplem mamy w ten weekend parówę. Radźcie ;)
>>>>>KLIK<<<<<

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Hmm brakuje dragonhelmu na pendantowcu i kotła BSB. Z resztą ja na takie punkty wziąłbym lepiej czarkę z shadowem, zamiast pendantowca. No i ci DR raczej nic nie zrobią, lepsze kusze i harpie. BG są losowi - albo zostaną wystrzelani, albo ładnie dotrą do CC i może coś przemielą. Nie znam się na dwarfach, ale jak na mój gust brakuje cannona
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki i za Twoją opinię, zajrzyj do tematu i jak możesz to tam się udzielaj, będzie wszystko w jednym miejscu :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mamy lokal 2000 pkt - zasady Euro - mam taki pomysł.

2000 Pts - Dark Elves Roster

Total Roster Cost: 1996

Highborn (1#, 265 pts)
1 Dreadlord, 170 pts = (base cost 140 + Dark Steed 18 + Heavy Armour 6 + Sea Dragon Cloak 6)
1 Soulrender, 15 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Pendant of Khaeleth, 35 pts
1 Crown of Command, 35 pts

Sorceress (1#, 180 pts)
1 Sorceress, 135 pts = (base cost 100 + Level 2 Upgrade 35)
1 Lifetaker, 30 pts
1 Tome of Furion, 15 pts

Noble (1#, 159 pts)
1 Master (Battle Standard Bearer), 109 pts = (base cost 80 + Great Weapon 4 + Battle Standard Bearer 25)
1 Armor of Darkness, 25 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Corsairs (30#, 350 pts)
29 Black Ark Corsairs, 305 pts = 29 * 10 (base cost 10) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Sea Serpent Standard, 25 pts
1 Reaver, 20 pts

Repeater Crossbowmen (25#, 295 pts)
24 Dark Elf Repeater Crossbowmen, 279 pts = 24 * 11 (base cost 10 + Shield 1) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Guardmaster, 16 pts = (base cost 15 + Shield 1)

War Hydra (3#, 175 pts)
1 War Hydra, 175 pts
2 Beastmaster, 0 pts

Shades (10#, 170 pts)
10 Shades, 170 pts = 10 * 17 (base cost 16 + Extra Hand Weapon 1)

Reaper (3#, 100 pts)
1 Reaper Bolt Thrower, 100 pts

Reaper (3#, 100 pts)
1 Reaper Bolt Thrower, 100 pts

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11

Dark Riders (5#, 92 pts)
5 Dark Riders, 92 pts = 5 * 17 (base cost 17) + Musician Mus 7
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Lore na czarce?
Jakiś opis co do taktyki?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jeśli chodzi o lore to najpewniej shadow choć zastanawiałem się nad fajer. Plan prosty - strzelam jak najdłużej mogę a korsarzy z bsb ,hydrę i pedanta trzymam ma kontrę . Między czasie mam 3 fasty do odginania. Nie grałem jeszcze tak złożoną armią - szkoda ,że mogę mieć tylko 35 kusz w armii. W ogóle mam wrażenie ,że te restrykcję dla DE są jakieś stanowczo za ostre :mrgreen: ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Lepiej przenieś to do działu rozpisak bo HQ sie zdenerwuje ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Korsarze bez kotla i shadowa sa marni.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no muszę jakoś zapchać cory - mogę wyrzucić DR i bsb i wstawić kocioł - ale czy warto mieć kocioł jak się ma 2 oddziały?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

kocioł na takie pkt jest nieopłacalny

p.s wyrzuc kusze z czarki i daj jej oko (przerzuty hitów) w kluczowym momencie odpal i ciesz sie 50 hitami z re-rolem;)

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 294
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Glegut kocioł zawsze jest opłacalny, jeśli dobrze dobierzesz do niego taktykę :wink:
Ostatnio testuje COK-i intensywnie i przyznam, ze świetnie zamiatają nawet takie 6 jak im zapodać wspomagacz z kotła :D
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

za 200Pkt + jest wiele ciekawszych rzeczy do wziecia z domu.

No wlasnie czyli zeby wystawic 6 CoKsów potrzebujesz dodatkowych 200pkt... sredniawka...

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 294
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Niby tak, ale w zestawie za 2k jak masz 2 x 6 COK, 2 x 12 gwardii i kloc korsarzy to już jest co wspomagać;)
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

i takie zastosowanie dla kotla lubie a nie jako dostawke do 1 korsarzy czy koksów...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

AndreFW pisze:Lore na czarce?
Jakiś opis co do taktyki?
Alleluja i do przodu ;P
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zaprezentowaną wyżej rozpiską zająłem 3 msc - wszystkie bitwy wygrałem z tym ,że niezbyt wysoko - 11-9 ,13-7 i 13-7.
Jednak ograniczenia euro - są straszne dla DE - limit kusz a do tego limit 6 kości (krasiom nie udało mi się wrzucić ani jednego czaru przez 6 tur!) sprawia ,że takie DE defensy są trudno grywalne. Mam coraz większy szacunek do DE. Nawet jak ostro na początku dostaje w dupę to mam argumenty ,żeby się dźwignąć . W mojej pierwszej bitwie trafiłem na krasie z wymaksowaną artylerią - zanim zacząłem grać straciłem pół armii a mimo wszystko wygrałem :mrgreen: ..
Dziękuję za rady i uwagi - teraz zrobię rozpę na smoku....

BTW- MAM PYTANIE- wierzchowce DE teraz nie mają hate? Czy ktoś usiłował mnie zwałować....

A to mój kotek - Yudokuno powinno się to spodobać :)
Obrazek
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

PiotrB pisze:wierzchowce DE teraz nie mają hate?
No nie maja.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

a jak się to ma do zapisu w AR? Przecież tam wyraźnie jest napisane ,że dopóki żyje jeździec wierzchowiec na Hate. Nie widzę zapisu w erracie o usunięciu tego zapisu... Dlaczego więc tak jest?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Poszukaj w FaQ
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ