Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: zawisza »

Panowie,
czy mógłby mi ktoś podać link do Waszego Armybook'a?
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »


Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Nie no link gdzie jest za 100 zł?

Masz tutaj taniej http://warfaber.pl/Warhammer-Fantasy-Ba ... udy/15/14/ :D

Lub na allegro poszukaj bo na pewno wersji pdf tutaj nie dostaniesz.
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Kilka pytań gołowąsa

1 Czy w turze w której wyszli Górnicy mogą zostać popchnięci do szarży z kowadła ?

2 Mam sztandar , który daje mi warda na strzelanie na 5 +. Obok stoi powiedzmy , horda Slayerów ale tylko jej połowa znajduje się w wyznaczonych 6 calach od sztandaru. Czy w takiej sytuacji cały ich odział ma Warda czy tylko ta część co jest w zasięgu działania sztandaru ?

3 Jak dokładnie działa runa na armacie (ta za 35 pkt.) Umożliwia ona przerzut ,,misfajera"
za pierwszym rzutem , czy na dorzut też mogę przerzucić . To ,że tylko raz to wiem .
I teraz jeszcze takie pytanko, mogę przerzucić tylko ,, misfajer" czy jak np. na dorzut
za mało wypadnie to też?

4 Taka sytuacja mam odział 15 slayerów (w tym 7 zabójców gigantów) wpada w nich abominacja wypłaca pierdylion ataków zabija 10 chłopaków rany nie przechodzą na chmpionów to wiem i jest ok. A co w przypadku kiedy zostało ich już tylko 7 ? To jak wtedy rozdzielam rany? Ona deklaruje ,że bije w konkretnego , czy dzieli ilość ataków dwa w jednego dwa w drugiego itd. No bo wyzwania to jej raczej nie mogę rzucić. Jak to wtedy wygląda?

5 Czy szanowna brać krasnoludzka doszła wreszcie do porozumienia czy runelord na kowadle ma tarczę ze startu, czy trzeba za nią płacić te 3 pkt.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Dragomar pisze:Kilka pytań gołowąsa

1 Czy w turze w której wyszli Górnicy mogą zostać popchnięci do szarży z kowadła ?
aye!
Dragomar pisze:2 Mam sztandar , który daje mi warda na strzelanie na 5 +. Obok stoi powiedzmy , horda Slayerów ale tylko jej połowa znajduje się w wyznaczonych 6 calach od sztandaru. Czy w takiej sytuacji cały ich odział ma Warda czy tylko ta część co jest w zasięgu działania sztandaru ?
cały oddział Slayerów
Dragomar pisze:3 Jak dokładnie działa runa na armacie (ta za 35 pkt.) Umożliwia ona przerzut ,,misfajera"
za pierwszym rzutem , czy na dorzut też mogę przerzucić . To ,że tylko raz to wiem .
I teraz jeszcze takie pytanko, mogę przerzucić tylko ,, misfajer" czy jak np. na dorzut
za mało wypadnie to też?
obydwa rzuty możesz przerzucić
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dragomar pisze:I teraz jeszcze takie pytanko, mogę przerzucić tylko ,, misfajer" czy jak np. na dorzut
za mało wypadnie to też?
tylko misfire
Dragomar pisze:4 Taka sytuacja mam odział 15 slayerów (w tym 7 zabójców gigantów) wpada w nich abominacja wypłaca pierdylion ataków zabija 10 chłopaków rany nie przechodzą na chmpionów to wiem i jest ok. A co w przypadku kiedy zostało ich już tylko 7 ? To jak wtedy rozdzielam rany? Ona deklaruje ,że bije w konkretnego , czy dzieli ilość ataków dwa w jednego dwa w drugiego itd. No bo wyzwania to jej raczej nie mogę rzucić. Jak to wtedy wygląda?
zostalo 7miu zwyklych i 7miu czempionów i co się dzieje jak wyplaci 10 ataków?
zabija 7miu zwyklych i 3 czempionów ale może również rozdzielać ataki (tylko przy wyniku 3-4 na tabelkę ataków abomki) międzi zwyklych i czempionów. Przed rzutem na trafienie ofc.
Dragomar pisze:5 Czy szanowna brać krasnoludzka doszła wreszcie do porozumienia czy runelord na kowadle ma tarczę ze startu, czy trzeba za nią płacić te 3 pkt.
musi ją wykupić
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

na trzy pierwsze pytania odpowiedzial ci Smh.
do trzeciego tylko dorzuce cos od siebie.
Dragomar pisze:3 Jak dokładnie działa runa na armacie (ta za 35 pkt.) Umożliwia ona przerzut ,,misfajera"
za pierwszym rzutem , czy na dorzut też mogę przerzucić . To ,że tylko raz to wiem .
I teraz jeszcze takie pytanko, mogę przerzucić tylko ,, misfajer" czy jak np. na dorzut
za mało wypadnie to też?
nie mozna przerzucac przerzuconych juz raz kosci. tylko, ze w armacie sa dwa osobne rzuty: na odleglosc i bounce.
oba mozna przerzucic raz. co wiecej mozna przerzucac na odleglosc i odbicie w tej samej turze.
zmienic dorzutu nie mozesz z tej runy. ona pozwala przerzucac tylko missfire. jednak taka opcje mamy dzieki ME (ale tak jak powiedzialem wczesniej, nie mozna przerzucac przerzutow. wiec jesli z ME wypadnie niewypal to juz nie mozna go zmienic z runy)
4 Taka sytuacja mam odział 15 slayerów (w tym 7 zabójców gigantów) wpada w nich abominacja wypłaca pierdylion ataków zabija 10 chłopaków rany nie przechodzą na chmpionów to wiem i jest ok. A co w przypadku kiedy zostało ich już tylko 7 ? To jak wtedy rozdzielam rany? Ona deklaruje ,że bije w konkretnego , czy dzieli ilość ataków dwa w jednego dwa w drugiego itd. No bo wyzwania to jej raczej nie mogę rzucić. Jak to wtedy wygląda?
rany z oddzialu przechodza na championow.
z championa nie przechodzi na oddzial.
dzieki kochanemu LS rany z championow przechodza na championow :/
co do deklaracji atakow to mozesz sobie rozdzielac ataki jak sie chce (majac 4A na lordzie mozesz zadeklarowac kazdy w innego ludzika) chyba, ze te sa przydzielane randomowo to wtedy ida w oddzial do momentu gdy mamy 4 jednostki r&f (nie wliczajac championa).
jesli mam byc szczery to teraz nie pamietam czy abomka ma ataki randomowe.
5 Czy szanowna brać krasnoludzka doszła wreszcie do porozumienia czy runelord na kowadle ma tarczę ze startu, czy trzeba za nią płacić te 3 pkt.
tutaj nigdy nie bylo sporu. tarcze mozna zakupic za 3 pkt.
dylemat byl czy straznicy maja tarcze.
skonczylo sie na to, ze maja i tarcze i gromril armory.

--- edit ---
i Arbiter Elegancji byl szybszy ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

na pytanie o przerzut pisałem w pospiechu, tylko missfire, na pierwszym lub/i drugim rzucie

ME pozwala przerzucić dowolny wynik na pierwszej kości zgodnie z tym co chłopaki pisali już
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Ja dodam jeszcze tylko odnośnie pytania 2. Wystarczy, że jeden model jest chociaż częściowo w zasięgu sztandaru (liczymy od modelu ze sztandarem) aby cały oddział miał Warda.

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Gwardia królewska ma w opisie broń wielką i ręczną kiedy wybieram czym walczą przy rozpisce czy moge zdecydować podczas walki ?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie wybierasz.
zasady 8 edycji mowia, ze trzeba uzywac broni specjalnej.
dwureczna bron jest bronia specjalna wiec to ja wlasnie trzeba uzywac.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

czy przy słoneczku mogę wykonać look out sir ?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Zakładając, że spełniasz warunki do uzyskania look outa to tak.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Dla tych, którzy tego nie czytali, Kudłaty potwierdził, że Vaul's Unmaking NIE zdejmuje run z klopy :D
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 20#p856420

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Nie gram Krasiami, a chcialbym wiedziec jaka sile ma klopa?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

bez run s3 środek 9 z orunowaniem nawet 5
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

taaaaaaaaa :shock: to w takim razie kolega z klubu nas od pół roku wałuje że w AB pisze ze ma S4 bazową i gdzieś tam pokazywał.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

może mieć 4s ale to nie baza, trzeba wydać 25 pkt na rune.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

W Armybooku jest napisane że ma S4 standardowo bo w 7ed klopy miały siłę, 4 a pod kropą 8, a ta książka z tego co pamiętam była napisana na przełomie 6/7 edycji
Obrazek

ODPOWIEDZ