Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Przecież to Rakso pisze takie książki, to dali mu wcześniej :P
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dobra Panowie Brodacze... jak Kraśki zapatrują się na konstrukcje drewniane...? katapulty były wcześniej drewniane, gyro drewniany w pewnym stopniu... co sądzicie, czy drewno jako takie użyte w naszych konstrukcjach daje radę wg fluffu czy raczej drewno tak jak elfy nadają się do cięcia i palenia?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja mam bolce i klopy zrobione samorobne i wyglądają o niebo lepiej od tych nowych badziewi z 7 edycji. Maszyny z 6 ed były najlepsze i wtedy były drewniane z metalowymi okuciami więc obala to teorię iż dla krasnala drewno jest tylko do palenia ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

drewno jest tylko do palenia
No jak nie jak tak :lol2: U mnie nawet kusznicy mają metalowe kusze. W całości.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Krasnoludy to lud przede wszystkim praktyczny. Zastosowanie drewna jest w niektórych wypadkach praktyczniejsze niż kamienia/stali. Wprawdzie brodacze wolą te ostatnie materiały ale drewnem nie wzgardzą raczej jeśli będzie potrzeba skorzystania z niego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dzięki Rakso za odp :)

skończyły mi się wymówki i zacząłem kończyć wszystkie krasnoludzkie projekty... bójcie się ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Może nie w temacie kraśków ale pamiętam że ktoś gdzieś na forum o tą książkę pytał.
Jakieś 3 tygodnie temu kupiłem sobie książkę "Knights of Bretonnia". Jak na razie dobrnąłem gdzieś w okolice 450 strony, polecam i przyznaję że czytadło mi się podoba :]

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

zapraszam do przeczytania i zobaczenia;) http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =18500024a
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ostatnio rozmyślałem sobie o faktycznej potędze krasnoludów, przeczytałem trochę książek w świecie Warhammera, lecz w żadnej nie była pokazana prawdziwa siła armii krasnoludzkiej, jedynie w "Powierniku Krzywd" było co nieco napisane. Dlatego chciałbym was się zapytać co sądzicie o Krasnoludzkim Królestwie? Napewno najpotężniejszą armią Ładu (ang. Order, nie wiem jak inaczej można to przetłumaczyć) jest Imperium, lecz jak wygląda sytuacja Krasnoludów wobec Elfów, Bretonii, czy nawet względem innych neutralnych i złych frakcji?
Jestem ciekaw waszych opinii, a jakby ktoś posiadał "oficjalną wiedzę" na ten temat, byłbym wniebowzięty :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

W sierpniu wychodzi pierwszy z sześciu tomów serii War of Vengeance, The Great Betrayal.
http://www.blacklibrary.com/all-product ... rayal.html
Tutaj okładka:
Obrazek
Tak tak tak! :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

I bardzo fajnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

okładka mnie nie zachwyca, ale przeczytam obowiązkowo. :)
ciekawe czy będą jakieś nawiązania do Honourkeepera.
...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

eee dobra jest okładka właśnie
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Z okazji 15 urodzin Black Library, na stronie BL do kupienia za symbolicznego Euracza jest 15 krótkich opowiadań. W tym nowe opowiadanie Josha Reynoldsa z Gotrekiem i Feliksem w rolach głównych.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Post pod postem, ale muszę się pochwalić :mrgreen:
Dziś przyszło do mnie "Grudgelore" i stwierdzam, że na żywo wygląda o wieeeeele lepiej niż w pdfie ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

skad zamawiales?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Allegro, sam się zdziwiłem :)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Slayer Zabójców pisze:Ostatnio rozmyślałem sobie o faktycznej potędze krasnoludów, przeczytałem trochę książek w świecie Warhammera, lecz w żadnej nie była pokazana prawdziwa siła armii krasnoludzkiej, jedynie w "Powierniku Krzywd" było co nieco napisane. Dlatego chciałbym was się zapytać co sądzicie o Krasnoludzkim Królestwie? Napewno najpotężniejszą armią Ładu (ang. Order, nie wiem jak inaczej można to przetłumaczyć) jest Imperium, lecz jak wygląda sytuacja Krasnoludów wobec Elfów, Bretonii, czy nawet względem innych neutralnych i złych frakcji?
Jestem ciekaw waszych opinii, a jakby ktoś posiadał "oficjalną wiedzę" na ten temat, byłbym wniebowzięty :)

Imperium nie jest najpotężniejsze, tylko najliczniejsze. Do tego bierze to co najlepsze od krasi i długouchych (technologia i magia). Mieszanie wielu dzidzi nauki z magią jak i wiarą, dają przewagę im nad innymi przedstawicielami strony dobra, ale jeżeli mielibyśmy się skupić nad poszczególnymi dziedzinami, to okazuje sie, że nie są oni tacy mocni. Do tego ludzie łatwo przechodzą na stronę wroga, co jest dużym minusem.
W krasiach jest wiele rzeczy nie ujawnionych. Myślicie, ze tunele łączące krasnoludzkie twierdze zawsze były kopane za pomocą kilofa? Gildia inzynierów nie pozwala, aby wiele krasnoludzkich wynalazków opuszczało góry, jak i są negatywnie nastawieni do nowych wynalazków (Malakai i sterowiec). GW zostawiło sobie sporo pola do manewru w naszej armii, wiec tylko czekać, czym nas zaskoczą.

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

taki sterowiec to nawet fajna sprawa by była :), taka duża wersja żyrosa :D

ODPOWIEDZ