Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: crovaxus »

mam cholerny dylemat co do rozpy na 2000 pkt. wrzucę obie wersje dla porównania.




1 Runelord @ 345.0 Pts
Anvil of Doom; General; Gromril Armour
Runic Talisman [25.0]
Rune of Spellbreaking
Runic Armour [5.0]
Rune of Stone


1 Thane @ 155.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [40.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Runic Talisman [25.0]
Master Rune of Challenge

30 Warriors @ 325.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Veteran


14 Thunderers @ 196.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour

30 Hammerers @ 390.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Veteran

1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [55.0]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating


1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)


1 Cannon @ 145.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [40.0]
Rune of Burning
Rune of Forging


1 Organ Gun @ 120.0 Pts
Misfire Chart

W drugiej różnicą jest to iż mam 10 warriorów i 30 LB zamiast 30 warków oraz 14 thundów. Strasznie mnie korci by nimi zagrać w sumie ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

crovaxus pisze:Strasznie mnie korci by nimi zagrać w sumie ;]
to zagraj i zobacz jak się sprawdzą - proste :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale LB jednak to LB. Siła 6 i WS 5 robi swoje :( stąd właśnie dylemat
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

nie pograsz, nie zdecydujesz... lepiej jedną grę poeksperymentować niż później gdybać na papierze jak by to wychodziło...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

chyba sam ze sobą. jestem jedyną osoba z mojej okolicy do 25 km która gra w Wh ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Horda warriorów jest tańsza, a działa podobnie. Jak masz bsb, to imo warriorzy lepsi, bo masz więcej punktów na resztę.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

ostatnio tak gram że w wojasach trzymam bsb i thana
swietnie sobie radzą :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Puma, masz ich wtedy 28, 30? 38 ?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

na 2000 to mam 30-stu
na 2400 staram sie wyciagać 40-stke :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Co myślicie o takiej rozpie?

Dwarf Lord [271]
Shieldbearers, Great weapon, RoStone, RoPreservation, RoProtection, MRoSpite, RoFurnace

Battle Standard Bearer [165]
MRoGromril, RoPreservation, RoProtection, RoFurnace, RoFire

Runesmith [151]
MRoBalance, RoSpellbreaking, gw, sh

Master Engineer [81]
RoStone, gw, sh

Longbeards (27) [426]
ha, gw, fcg, MRoGrungni

Warriors (30) [295]
ha, sh, fcg

Warriors (30) [325]
ha, gw, fcg

Quarrellers (15) [220]
la, gw, fcg

Miners (6) [76]
prospector

Stone Thrower [135]
RoAccuracy, RoPenetrating, RoBurning

Stone Thrower [130]
RoAccuracy, RoPenetrating

Bolt Thrower [65]
RoBurning, Engineer

Bolt Thrower [60]
Engineer

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Master Engineer nie może wykupywać tarczy.
Po drugie; po co dajesz runesmithowi GW+ tarcze? masz zamiar nim poza klockiem biegać?
Ogólnie wydaje się dość slaba ta rozpa: masz bolce które się nawet nie splacą, masz lorda który ani nie będzie nic blokować (bo przeciwnik i tak będzie uderzać po klocku a nie masz hamków żeby zrobić kreski) ani się nie splaci bo wygar w CC to on ma znikomy. I do tego 30 warriorów która nie ma GW to też za dużo nie zdziała.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Arbiter Elegancji pisze:Master Engineer nie może wykupywać tarczy.
Mój błąd, wylatuje.
Arbiter Elegancji pisze:Po drugie; po co dajesz runesmithowi GW+ tarcze? masz zamiar nim poza klockiem biegać?
Tarczę dostał bo zostały pkty.
Arbiter Elegancji pisze:Ogólnie wydaje się dość slaba ta rozpa: masz bolce które się nawet nie splacą, masz lorda który ani nie będzie nic blokować (bo przeciwnik i tak będzie uderzać po klocku a nie masz hamków żeby zrobić kreski) ani się nie splaci bo wygar w CC to on ma znikomy. I do tego 30 warriorów która nie ma GW to też za dużo nie zdziała.
Nad lordem się zastanawiam, alternatywą jest kowadło. Co do bolców to po prostu je jakoś mi pasują do wizji armii (brak broni prochowych). 30 warriorów z hw wrzuciłem bo mam modele (pastwię się gs'em nad starymi "baryłkami")

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

dodatkowo inżynierowie do klop do tego jedna klopa z siłą 5 i rerollem scatera druga to samo ale siła 4 i plonące ataki
bolce słabo lepiej dopakowany cannon ew. organki
co do lorda na tarczy to zgadzam się z poprzednim postem :D
odnośnie kowadełka to powiem że ostatnio tylko na nim gram i jestem naprawde zadowolony
8ed. daje nam niezłą mobilność co w połączeniu z kowadełkiem jest niezłym combosem i do tego dostajemy kosteczki rozproszenia co jest kolejnym atutem :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

No to wracam do projektu z kowadłem i klockami warków z dwurakami, trzeba będzie bardziej powalczyć z baryłko-klonami ;). Bolce zostają niezależnie od ich nieskuteczności :twisted: .

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Bolce mają swoje zastosowanie. Najlepsza jest opcja bolca-odciągacza. Ja czasem wystawiam pojedynczego bolca na drugim krańcu stołu, gołego albo najwyżej z inżynierem i płonącego. Ogólnie tanio. Wielu przeciwników się łapie i część sił wysyła na ten jeden bolec tym samym odciążając na chwilę część moich głównych sił i zmniejszając niebezpieczeństwo dla pozostałych maszyn. Do tej pory mi się nie zdarzyło żeby się ktoś nie połasił na tego bolca. A jak się nie połasi? To mamy bolca, który będzie strzelał, w większości przypadków w bok wrogich oddziałów :) same plusy.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pusci ci tam fasta... Ale jakiegos lepszego no wiemy ze byle fast krasnoludom nie szkodzi :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Rakso_The_Slayer pisze:Bolce mają swoje zastosowanie. Najlepsza jest opcja bolca-odciągacza. Ja czasem wystawiam pojedynczego bolca na drugim krańcu stołu, gołego albo najwyżej z inżynierem i płonącego. Ogólnie tanio. Wielu przeciwników się łapie i część sił wysyła na ten jeden bolec tym samym odciążając na chwilę część moich głównych sił i zmniejszając niebezpieczeństwo dla pozostałych maszyn. Do tej pory mi się nie zdarzyło żeby się ktoś nie połasił na tego bolca. A jak się nie połasi? To mamy bolca, który będzie strzelał, w większości przypadków w bok wrogich oddziałów :) same plusy.
Ciekawe podejście =D> czesto zostają mi pkt. i nie mam co z nimi robić, zastanowie sie nad jednym bolcem :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

JarekK pisze:Pusci ci tam fasta... Ale jakiegos lepszego no wiemy ze byle fast krasnoludom nie szkodzi :)
I bardzo dobrze, puści fasta, to jeden fast mniej na siły główne. Jak słaby fast to jest szansa, że się odbije (dostanie raz lub dwa z balisty, można się pokusić o pistole i s&s z inżyniera, można ustawić za lasem lub w lesie maszynkę żeby rzucał na niebezpieczny teren itd. jak dobrze idzie to fast panikuje zanim dojedzie albo dojeżdża dwóch, trzech i się odbije). Ogólnie jak napisałeś byle śmiecia odbijemy więc musi już coś lepszego tam wysłać.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

a poza tym dobry gracz, potrafi posługiwać się fastami, może nam nimi utrudnić bardzo życie.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Panowie w czwartek turniej na 3202 na specach, lece z królem w piątek będzie rozpa i mały raport;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ