Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Lidder »

No, na tej samej stronie masz jak byk, że jeśli model sztandarowy zginie to inny model staje się sztandarowym :)

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Soulferin pisze:Czy zionięcie z Black Dragon Egg jest:
1. magiczne bo ataki z magicznych przedmiotów są traktowane jako magiczne
2. niemagiczne bo jajko daję zasadę zionięcia które nie jest magicznym atakiem
Prosiłbym kogoś z LS o odpowiedź
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No, na tej samej stronie masz jak byk, że jeśli model sztandarowy zginie to inny model staje się sztandarowym
Tak, a poniżej jest, że de facto sztandarowy nigdy nie ginie i się go nie ściąga. Chyba, że u Ciebie tego nie wydrukowali, to przepraszam. Nie chce mi się tego cytować, przecież macie rulebooki.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W zasadzie to ginie, ale inny R&F przejmuje jego rolę więc de facto nie ginie :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

A jeśli wyceluje się w sztandarowego armii snajperką typu 1 z Nurgla?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

To zabijesz sztandarowego, ale jego funkcję natychmiast przejmuje jakiś inny model poza czempionem, więc jesli sztandar nie był ostatnim nie-czempionowym modelem to efektywnie zabijasz jakiegoś R&F.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Lidder ja sie od razu podepnę do pytania o Dragonhide banner- (jak było na podbeskidziu) - czy faktycznie model sztandarowego jest bearerem czy oddział? Chodzi o punkt gdzie rozpoczynam zianie - czy oddział jeżeli zostanie zaszarżowany z boku, i sztandarowy nie jest w styku, może wykonać breath attack?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ludzie, przecież nie ma czegoś takiego jak model 'sztandarowego', to jest zwykły r&f ludek, uznaje się, że sztandar jest w unicie, a nie w rękach danego modelu. Gdyby tak było, to przy strzelaniu, czy walce wręcz można by rozdzielać ataki w sztandarowego, a o ile dobrze pamiętam, tego nie ma...
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Proponuję zapoznanie się z rulebookiem str. 94 (duża wersja), akapit pod wiele mówiącym tytułem: STANDARD BEARERS AND CASUALTIES. Jest tam również opisane, co się dzieje gdy sztandarowy dostaje ze snajpery.

Co więcej jest coś takiego jak model sztandarowego, np wtedy gdy oddział ucieka z walki. Więc argument słaby.
Pozdro Maryś
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No to zapoznajcie się, tylko do końca, a nie z pierwszym zdaniem.
A jeszcze koncepcja, żeby dzięki temu kilka razy mieć jednorazowego w tej edycji breath weapona... To jest bardzo słaby pomysł, a ściślej mówiąc - zwykły wał.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

To zapoznaj się z CAŁYM akapitem a nie tylko z drugim zdaniem. Podajesz zasadę i wyjaśniasz w którym, momencie ją łamię. W przeciwnym razie byłbym ostrożny w osądzaniu zagrań jako wałów.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Ekhm, dobra, jeszcze raz- bo się rozmowa rozjeżdża- opis dragonhid'e : "
[...]In addition, the bearer of the banner can use it to unleash an icy blast.This is a S3 Breath weapon.[...]"
Moje pytanie : w przypadku gdy banner jest na oddziale - punktem początku ziania jest oddział(którykolwiek punkt) czy model ( Bearer) niosący sztandar?
gdyby miał to bsb, to by było jasne ale jak jest w w/w przypadku? Ważne , bo zmusza do pamiętaniu o połażeniu modelu sztandarowego itp.

@Jankiel ofc. ze wał, co za pomys ł(Marys , sztandarowego nie można ściągnąć ze snipery, ten akapit opisuje które upgrade'y oddziałowe ściągasz najpierw), tylko nie o to pytam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Musisz ze sztandarowego. Nie wiem, czy dalej istnieją bannery dające jakiś efekt w btb z bannerem lub w określonej odległości od banneru, ale na pewno były i zawsze mierzyło się wtedy od sztandaru.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Dzizus. Wydaje mi się, że w RB jest jasno napisane, że kiedy umiera trzymający szmatę koleś to szmatę podnosi inny ziomek. Albo ja mam dysmózgowie i nie potrafię już czytać po angielsku tak jak kiedyś.

I uważam, że nazywanie tego wałem jest sporym przegięciem do czasu aż nie zostanie to uściślone w te lub w drugą stronę.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no tak, ale co powoduje, że 'podniesiony' banner odzyskuje breath atak?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jankiel pisze:Musisz ze sztandarowego. Nie wiem, czy dalej istnieją bannery dające jakiś efekt w btb z bannerem lub w określonej odległości od banneru, ale na pewno były i zawsze mierzyło się wtedy od sztandaru.
Jest w Woch 1.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Afro pisze:no tak, ale co powoduje, że 'podniesiony' banner odzyskuje breath atak?
Chłopakom się ubzdurało (no offens, ale to jest totalnie kreatywna interpretacja zasad), że skoro :
Król Goblinów pisze:opis dragonhid'e : "
[...]In addition, the bearer of the banner can use it to unleash an icy blast.This is a S3 Breath weapon.[...]"
to skoro zmienia się bearer (ginie, a inny spaślak go podnosi) to nowy bearer znowu może użyć breath weapona.
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Tak jak pisze Jasif. No może poza tym kreatywnym coś tam, coś tam ;)
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

wooo lol, w życiu bym czegoś takiego nie wymyślił :lol2: grubo, Marsy, grubo.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Żeby było jasne, zasygnalizowałem tylko problem. Zirytowało mnie natomiast wielce nazywanie tego wałem. Bo do wała temu daleko.

Problemem zapewne jest rozdzielenie fluffowego pierdzenia, od realnej zasady. Najważniejsze jest znalezienie rozwiązania, które najkorzystniej wpłynie na grę globalnie, nie tylko w tym przypadku.

Królu, staram się jak mogę :D
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Zablokowany