Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Semi »

w czasie szarzy zdaje normalnie, w cc zdaje tez ale jesli nie zda to WS1 bedzie mial tylko jesli atakuje championa...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Zastanawiam się, jak by napakować rozpę 2400 jak najbardziej magią, żeby dalej była skuteczna. Mam pomysł na armię bazującą na magii, ale z tego co widziałem w rozpach więcej niż 2 magów nie jest najlepszym pomysłem. Tak czy siak, chyba mimo to można wrzucić jak najwięcej pkt na czarowanie, pytanie brzmi: jak? Jakieś sugestie?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Arcy BoH+BoS lepiej sie nie da
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

mam pytanie: Czy nasz Smoczur zieje sobie raz na gre jak wynika z zapisu w RB o zionięciu?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Tak
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Czy orzełek ma zasdę straż przednia?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Czytać nie umiesz? Weź AB i sprawdź.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Że co ma?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Strzelam że to Vanguard :lol2:
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

A czy w 6ed. Korhil miał zasade yojimbo? :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Wracając do tematu armii przepakowanej magią, oprócz tego arcymaga z BoH + BoS przydałby się jeszcze jakiś mag. Jakie wg was są najlepsze przedmioty dla drugiego maga? Myślałem o annulian crystal. Zastanawia mnie jeszcze sprawa kawy - raczej ciężko upchać 2 różne jej typy na 2,4k (o taki format mi ogólnie ciągle chodzi) - bylibyście w stanie opisać + i - każdego typu? Szukałem trochę i nie znalazłem nic.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Po pierwsze, czy grając na te 2,4k grasz na euro, bo to się tak samo nasuwa. Jest to różnica, bo na ograniczenia euro nie możesz łączyć boh i BoS. Po drugie mając na arcy shadow, nie musisz się aż tak bardzo przejmować magią przeciwnika, bo jeśli wszystkie klątwy Ci wejdą, to przeciwnik będzie je musiał dispelować swoimi PD. (generalizuje, nie jest to zasada). Mały mag jest potrzebny też po to, żeby to arcy mógł wylosować niezbędne czary, a mały żeby miał, te mniej potrzebne. Do małego maga kradziejka lub niszczarka to dobry wybór. Ba nawet zwykły DS to już coś :wink: Kawaleria, cóż... mi się najlepiej gra na gołej 5-6 DP, którzy pięknie ogarniają śmieci, szczególnie wojasów chaosu z BoEF :) SH, jako tańsza alternatywa. A wiadomo, co tańsze to nie lepsze.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Właśnie dowiedziałem się czegoś nowego :-) W takim razie które będzie lepszym wyborem? Z racji kosztu pewnie BoH? Co do kawy aktualnie rozumiem tylko tyle: DP to koncentrat, SH podobne ale jest ich więcej i słabsi, w przeliczeniu podobnie, do ellyrionów nie mam koncepcji.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Od warrioró to by się najprawdopodobniej odbili, nawet z flamingami :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Kto? :) Niejednoznacznie wynika z Twojej wypowiedzi (ellyrioni?)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej pisze:Od warrioró to by się najprawdopodobniej odbili, nawet z flamingami :wink:
zależy ile tych warriorów będzie. Jeśli spotkają się regimenty za podobne punkty to stawiam na DP

Pamiętaj Moss ,że kawaleria jest raczej jednostką pomocniczą - mało kto decyduje się wystawiać ją w dużej ilość. Teraz główny ciężar walki spoczywa na dużych klocach piechoty.
Co do magów - to jak grasz na euro BoH wyłącza wszystkie inne sensowne przedmioty . Po prostu nie możesz ich mieć razem w armii - zapoznaj się z ograniczeniami Euro.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak masz high magicz, to BoH wyłącza też przedmioty u przeciwnika :wink:

A co do DP, to jak już zostało wiele razy powiedziane, 5-6 z muzykiem tak, cokolwiek więcej nie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

W pełni się zgadzam, ale myślicie że cokolwiek innego niż DP nie ma racji bytu? Może by jednak postawić na ellyrianów - da im się łuczki to postrzelają i czasem do cc też dołączą? Pewnie wziąłbym DP, ale najmniej fluffowo mi się ze wszystkich kaw podobają. A może dałoby się grać częściowo ofensywnie w ogóle bez kawalerii?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Po co ER, jak są orły? :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

po to żeby nie ginęli od jednego strzału z działa?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Zablokowany