8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: kudłaty »

A jaki jest wording vaula?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

"Czar może być użyty przeciwko wrogiej jednostce w zasięgu
24”, również walczącej wręcz. Udane rzucenie oznacza, że
przeciwnik musi ujawnić wszystkie magiczne przedmioty
używane wewnątrz pozostającej pod wpływem czaru jednostki.
Rzucający zaklęcie ma prawo wybrać jeden z nich
i pozbawić go bezpowrotnie jego magicznych właściwości."
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Litości, ale nie polski :D

Zaraz wrzucę ang

If sucsesfully cast the owner of the unit must reveal all the magic items i the unit. The caster than chooses one of them to be nullified. The item loses all of its magical properties.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja to interpretuje tak:
1. Runy na machinie powodują, że staje się ona Magiczna Maszyną
2. Czar celuje w Unit i wskazuje cel Magiczna Maszyna.
3. Wszystkie runy spadają z celu, a zgodnie z dopiskiem: (Przedmioty takie jak broń ręczna, tarcze i zbroja stają się „zwykłymi” przedmiotami tego samego rodzaju, natomiast talizmany, zwoje i im podobne stają się całkowicie bezużyteczne.) Magiczna Maszyna staje się zwykłą Machiną Wojenną.

Może brzmi to trochę dziwnie, ale mniej więcej tak dla mnie to wygląda. Ciekawy jestem tylko, jak bardzo się mylę? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No właśnie pytanie jest, czy runy na machinie traktuje się jako item, czy ability. Imo jest to item, ak jak można wykupić runy bohaterowi przez co posiada on magiczny talizman.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Cóż, o WFB usłyszałem dopiero w te wakacje, więc raczej nie jestem ekspertem ze względu na mój staż, stąd też moje pytanie na tym forum. Liczę, że znajdzie się ktoś kto to rozstrzygnie biorąc pod uwagę, że jest ono chyba ogólnopolskie.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

No runa na klopie to taki magiczny item, dzięki temu ma magiczne ataki

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Zaklęciem Vaul Unmaking nie można zniszczyć run na klopie, ponieważ opis czaru mówi wprost, że niszczy on wybrany przez rzucającego magiczny przedmiot, którym klopa nie jest. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

W danym oddziale, wybierasz jeden magiczny przedmiot. Jeżeli jest to runa, to zdejmuje wszystkie z danego typu np. Runic armour, albo Runic talisman
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Azurix pisze:Ja to interpretuje tak:
1. Runy na machinie powodują, że staje się ona Magiczna Maszyną
2. Czar celuje w Unit i wskazuje cel Magiczna Maszyna.
nie ma czegos takiego jak magiczna maszyna :lol2: atak jest magiczny
+1 SlayerZabojcow, ale słowo sędziego mile widziane

runy na itemach zamieniają je w magiczne, ale to sa konkretne przedmioty, gdyby iść tą drogą to tak jak Byro sugeruje, kładziesz runy na maszynie to ona staje się magicznym itemem i czar Vaula niszczy całą maszynę, a to jest imo bzdura na maksa

moim zdaniem czarem Vaula nie można niszczyć run na maszynach
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No ale właśnie Machina nie zostaje zniszczona ze względu na tą samą zasadę, przy której Magiczna Broń nie zostaje zniszczona, tylko traci magiczne właściwości, ale sama Broń nadal zostaje.

Według mnie interpretacja Bulwoka jest też sensowna, bo celuje się w Runę danej kategorii, tak jak przy Postaci, która w rzeczywistości nie wykupuje Talizmanu, tylko Runy z kategorii Talizman, a niszcząc je, niszczy się każdą runę z tej kategorii. Tak samo mogło by być tutaj, że celuje się w Unit: Machina i wybiera przedmiot - Kategotię: Runy Inżynierskie i takie też zostają zniszczone.

Nie twierdzę, że mam rację, albo że ktoś się myli, ale można to jakoś rozstrzygnąć definitywnie, a nie poprzez interpretacje?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Slayer Zabójców pisze:Zaklęciem Vaul Unmaking nie można zniszczyć run na klopie, ponieważ opis czaru mówi wprost, że niszczy on wybrany przez rzucającego magiczny przedmiot, którym klopa nie jest. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Jasne, że klopa nie jest magicznym itemem, ale posiada ona runy, które tworzą magiczny item według opisu który wstępuje przed spisem run. I te runy, czy też item, dają specjalne właściwości maszynie. Celem czaru jest oddział z magicznymi runami, które tworzą magic item. Po zniszczeniu go, klopa traci swoje specjale właściwości. Proste :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Ja powiedziałbym, że tym spellem nie można zniszczyć run na klopie na takiej samej zasadzie jak nie można zniszczyć nim horned one'sa (mounta lizaków wybieranego z listy enchanted items).

Q. Does a Horned One count a magic item for rules purposes, or is
it only a special type of cavalry mount ? (p101)
A. It is only a cavalry mount.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przecież to nie ma żadnego związku z krasnoludzkimi runami :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Azurix pisze:bo celuje się w Runę danej kategorii, tak jak przy Postaci, która w rzeczywistości nie wykupuje Talizmanu, tylko Runy z kategorii Talizman, a niszcząc je, niszczy się każdą runę z tej kategorii.
Muszę cię wyprowadzić z błędu. Krasnoludy nie kupują sobie runek i nie rzucają nimi w przeciwników, tylko wykuwają je na toporach/pancerzach/"talizmanach"(laski, rogi bitewne, peleryny), a zaklęcie Vaul Unmaking niszczy przedmiot, niszcząc przy tym wszystkie runy na nim wykute. Tak naprawdę inne rasy także posiadają runiczne przedmioty, np. Runefangi. Są one w formie normalnego magicznego przedmiotu, ponieważ dana rasa otrzymała/wykradła je od krasnoludów, a sama nie ma możliwości wyprodukowania takich, więc przedmioty te mają z góry ustalone właściwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Andrzej pisze:Przecież to nie ma żadnego związku z krasnoludzkimi runami :roll:
Otóż związek jest taki drogi Andrzeju, że niekoniecznie to co jest wymienione na listach magicznych przedmiotów bądź run jest traktowane jako przedmiot, który można poddać działaniu Vaul Unmaking. Analogicznym przykładem aby nie traktować orunowanej katapulty jako magiczny przedmiot jest mount lizaków, który pomimo tego że jest wymieniony na liście enchanted items, to nie jest traktowany jako przedmiot, tylko jako mount.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No i uważam, że ten Item u Lizaków da się zniszczyć, tylko nie ma to wpływu na Mounta. Tak samo jak Składana Forteca Fazzrika, która też jest dana w RB jako Enchanted Item, który da się zniszczyć, ale nie ma to wpływu na obiekt stojący na polu bitwy. Gdzieś to nawet widziałem w jakimś FAQu, co się dzieje z obiektem, który jest skutkiem działania jakiegoś przedmiotu i ten przedmiot zostanie zniszczony - otóż, nie dzieje się nic, przedmiot jest zniszczony, ale twór powołany "do życia" ciągle jest na stole.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dulltran pisze:Analogicznym przykładem aby nie traktować orunowanej katapulty jako magiczny przedmiot jest mount lizaków, który pomimo tego że jest wymieniony na liście enchanted items, to nie jest traktowany jako przedmiot, tylko jako mount.
Problem polega na tym, że orunowana katapulta nie jest nawet magicznym przedmiotem, tylko machiną wojenną ze zmodyfikowanymi statystykami :P

<LEVEL UP!>
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

I to oznacza, że nie można wycelować w coś co się nazywa Engeneering Runes znajdujące się na Klopie? Według opisu runy umieszczone na czymkolwiek same z siebie kreują ten przedmiot, nawet jeśli obiekt nie ma fizycznie wykupionego go.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Oddział typu war machine nie posiada żadnego magicznego itemu. Nie ma ani magic weapona, ani magic armouru, ani enchanted itemu, ani talismanu, ani arcane itemu, ani nawet magic baneru. Jedyne powiązanie jest takie że dla klimatu upgready maszyn wliczono w tą samą kategorię co magic runy tworzące magic itemy.

Fajną świąteczną dyskusję sobie prowadzicie, ale lepiej zjedzcie sobie coś, a nie przewalajcie tu takie absurdu bo ludzie to potem czytają i tak grają.

Zablokowany