Bob's Miniatures update 2018

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Re: BoB Miniatures up 03.01 Coatl i Dark Elf Sorc. + wraith

Post autor: Loizok »

Całe chaos dwarfy ;)
Army list stał się oficjalny a figurki są dość trudno dostępne (stare od GW na ebayu) albo bardzo drogie (Forge Worldowe)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

hellcannon :) oryginał drogi, a gracze wochu ich potrzebują :)
Obrazek

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Oj hellcannona unikam, już raz robiłem i wiem że baaardzo niewdzięczna i długotrwała praca z tymi wszystkimi czaszkami i innymi pierdołami, zwłaszcza że kiedyś mam zamiar wziąć się za odlewanie a to wyklucza jakiekolwiek gotowe elementy...

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

A ja odpowiem jak kolega tam wyżej. Chaos Dwarfy i tyle :) Albo modele kraśków w starym stylu jednak tu już kilka typów byś musiał zrobić:) Manglery do gobasów są z FW ale ich cena przeraża

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Widzę mnóstwo ciekawych pomysłów, najpierw zrobię tego de lorda i zobaczymy jaki będzie odzew, jak znajdzie się kilku chętnych to będe próbował następne :) dzięki wszystkim za propozycje ;)

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ok pierwszy WiP nowej figurki - Dark Elf Lord wymienny na BSB na Dark Pegasusie, tworząc pegaza staram się wzorować na tym z Army Booka i z zestawu z Morathai, skrzydła mają trochę dziur bo chciałem żeby miał jakieś podobieństwa to tego DE smoka. Proszę o komentarze, tym razem wyjątkowo proszę się czepiać :D bo za jakiś czas jak go skończę będe chciał spróbować z odlewami, dlatego zależy mi żey był jak najładniejsz, dlatego myślę że najlepiej wyłapywać błędy już teraz... oczywiście koń w dużym stopniu do poprawy, myślę że trzeba zwiększyć mu trochę zad, i na pewno coś muszę zrobić z kończynami bo wyglądają nierealistycznie. Tak więc jeszcze raz zapraszam do komentowania ;)

Obrazek

I tarcza, zrobiona z ProCreate:

Obrazek

Będzie miał wymienny ekwipunek i główki, w prawej ręce do wyboru sztandar lub miecz, w lewej tarcza lub miecz.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

No no, bardzo fajny :) Skrzydła są świetne, nogi i tułów bardzo dobrze wyrzeźbione. jedyne do czego miałbym się przyczepić, to pysk pegaza- coś jest nie tak z dolną wargą, ale sam nie wiem co..
To ty zrobiłeś tą tarczę? Wygląda super.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Tak, tarcza moja, dlatego uwielbiam Pro Create, nawet łącząc zastygniętą ze świeżą warstwą można uzyskać łatwo idealnie gładkie przejście. Czekam na dalsze komentarze, za kilka dni wstawie kolejne fotki ;)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Pysk konika ewidentnie do poprawki. Te postrzępione skrzydła to taki sobie pomysł, wolałbym klasyczne (takie jak w pegazie Morathi). Ogon smętnie zwisa, zrób podobny jak w konikach DE Dark Ridersów.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ogon tak jak nogi zostaną podmienione lub przykryte warstwą nowej masy, pysk poprawię na pewno, a odnośnie skrzydeł to długo się wachałem, chciałem po prostu upodobnić go do armii DE i stwierdziłem że zrobie mu skrzydła podobne jak poniżej:

Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Powiedzmy sobie szczerze, że ten smoczek, którego tu wkleiłeś, to nie jest szczególnie udany sculpt z GW. Twoje skrzydełka moim zdaniem byłyby całkiem niezłe, gdyby im pozalepiać te dziury i wyrównać brzegi. I jeszcze jedno: nie wiem co, ale coś mi trochę nie pasuje w anatomii tego konia, złe proporcje czy coś? Ciężko mi to określić, wygląda troszkę "niekształtnie".
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Moim zdaniem skrzydła są super. :)

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

I przy okazji: Ma ktoś może jakiś pomysł, jakiś symbol dark elfów, który najlepiej nadawałby się do wyrzeźbienia jego "płaskorzeźby" na sztandarze? Coś w rodzaju gotowego freehanda na sztandarze mam na myśli. Sztandar będzie na pewno duży, najprawdopodobniej prostokąt o wymiarach 3x4 cm... Ma ktoś może jakiś ciekawy pomysł?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Skrzydła są ok ;-) chociaż może trochę za dużo tych dziurek.
Co do konika, to nie wiem, może poszukaj gdzieś jakiegoś poradnika jak malować konia, i czy są tam wskazówki co do proporcji jakie mają być? czy cuś?

Co do szmatki, imho lepiej zostawić ją bez jakichkolwiek płaskorzeźb... mnie to wkurza jak jest coś już gotowego na szmacie i nie mogę własnego freehanda zrobić.

Tarcza zaiste bardzo zacna ;-)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Co do konika to moim zdaniem trochę ma w sobie mało z ładnego konika. :)
Pysk musisz poprawić, przednie nogi wydłużyć, tylnie poprawić. Ogólnie mógłby być bardziej beczułkowaty. Skrzydłą bez dziurek i z bardziej równą linią brzegową moim zdaniem. Ogon zrób koniecznie nowy.
Tarcza bardzo fajna :]

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

jak koń stoi na dwóch nogach, to ma je bardziej rozstawione, bo jakby stał tak jak u ciebie to by się wyglebał :P . A tak w ogóle to zajefajne skrzydła, tylko jak wyżej- za dużo dziur. Jedna, dwie, jakieś małe ok, ale nie tyle. No i troche chude to coś jak na konia

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Tylni nogi są wyprostowane. Powinny być nieco ugięrę a sama postawa przesunięta w tył i nieco przysadzista. Tu polecam obejrzeć sobie kilka zdjęć rumaków.

http://www.google.com/imgres?q=jumping+ ... =106&ty=55


Fajnie gdyby to był też "bojowy rumak" warto dodać mu ładną muskulaturę:


http://www.google.com/imgres?q=jumping+ ... _Aw&zoom=1


Co do skrzydła to moim zdaniem to poszarpane są fajniejsze. Generalnie praca fajna. Dodałbym więcej mięśni na koniu oraz zrobił go bardziej hmmm foremnego ;]

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zamówioną figurkę DE wiedźmy otrzymałem szybko i bezpiecznie. W realu wygląda lepiej niż na foto - jestem bardzo zadowolony i polecam BoB-a innym. Rzetelny i sumienny - ode mnie wielkie DZIĘKI!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Mały update konika:

Obrazek

Mam nadzieję że jest lepiej...

Dodatkowo dla zainteresowanych, bez problemu daje się odciskać tą tarczę, jeśli ktoś chciałby kilka sztuk, proszę o kontakt ;)

EDIT:
http://bobminiatures.blogspot.com/p/sklep.html

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Teraz jest już znacznie lepiej. Daj więcej fot! Skrzydełka też zmieniasz?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ