Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Andrzej »

Może
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie może, tylko do s&s. I raczej polecałbym pistolety - masz 2 strzały z mniejszą szansą na trafienie ale za to Quick to Fire i dodatkowy atak w walce wręcz.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dlaczego nie może?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Bo po FAQu to już tylko dodatkowy załogant i nie ma już zasady Additional Crew, która pozwalała małemu i dużemu inżynierowi strzelać z własnej broni, jeśli nie działali w żaden sposób na maszynce.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3699
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Witam,

po ostatnim turnieju została mi zagadka nt. waszej (krasnoludzkiej) runy spowolnienia.

Czy jest możliwość aby taka runa dawała połowę mojej szarży i tak bardzo mnie spowalniała ???

I czy ona występuje na kowadle czy bierze ją than lub lord ???
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W krasiach są dwa sposoby na spowolnienie przeciwnika:

Rune of Slowness- jest runą na sztandarze. Oddzial który szarżuje na jednostkę z tą runą odejmuje od dystansu szarży 1D6

Rune of wrath & ruin- jedna z 3 mocy których może użyć kowadlo. Zadaje ona D6 (duża wersja 2D6) S4 na jeden unit (D3 unity przy dużej wersji) na stole. Dodatkowo na turę polowi ona statystykę M [czyli przy szarży M/2+2D6 a nie (M+2D6)/2] lub jeśli jednostka lata to nie może używac lotu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3699
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Arbiter Elegancji pisze:W krasiach są dwa sposoby na spowolnienie przeciwnika:

Rune of Slowness- jest runą na sztandarze. Oddzial który szarżuje na jednostkę z tą runą odejmuje od dystansu szarży 1D6

Rune of wrath & ruin- jedna z 3 mocy których może użyć kowadlo. Zadaje ona D6 (duża wersja 2D6) S4 na jeden unit (D3 unity przy dużej wersji) na stole. Dodatkowo na turę polowi ona statystykę M [czyli przy szarży M/2+2D6 a nie (M+2D6)/2] lub jeśli jednostka lata to nie może używac lotu.
Ok - wszystko jasne, sprzedano mi perfidny wałek ze wzorem (M+2D6)/2 i dlatego też nie doszedłem do katapy. Miałem 9" do maszynki moimi driadami. Wyrzuciłem 9 na szarże plus społowiony ruch (nawet zaokrąglony w dół) daje mi 11 cali. Przeciwnik policzył 14 cali na pól co dało mi tylko 7 cali i ... spaliłem. :evil: No nic trzeba się pilnować.

Dzięki Arbiter.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Bo po FAQu to już tylko dodatkowy załogant i nie ma już zasady Additional Crew, która pozwalała małemu i dużemu inżynierowi strzelać z własnej broni, jeśli nie działali w żaden sposób na maszynce.
Duży inżynier może używać broni strzeleckiej jeśli nie korzystał z umiejętności na maszynie, to mały może wykonywać jedynie S&S. Jest to wyraźnie napisane w FAQ.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Robo pisze:
Bo po FAQu to już tylko dodatkowy załogant i nie ma już zasady Additional Crew, która pozwalała małemu i dużemu inżynierowi strzelać z własnej broni, jeśli nie działali w żaden sposób na maszynce.
Duży inżynier może używać broni strzeleckiej jeśli nie korzystał z umiejętności na maszynie, to mały może wykonywać jedynie S&S. Jest to wyraźnie napisane w FAQ.
Robo, piszemy o małym inżynierze w maszynie, Master Engineer na obecnych zasadach już nie może do żadnej dołączyć. Kiedy mógł to ta, nieaktualna już zasada odnosiła się także do niego.

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Czy Ironbreakersi i Balisty są opłacalne w 8ed? Zastanawiam się, czy nie kupić tych jednostek, ale postawienie na półkę nie wchodzi na razie w grę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Powiedzmy że w Armybooku są lepsze wybory. Może Ironi będą bardziej opłacalni w nowym booku ale na razie turniejowo grywa się na Hammererach i Warriorach z dwurakiem. Do tego jacyś strzelcy. Z maszyn katapulta, działo, organki.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Misiek40k pisze:Czy Ironbreakersi i Balisty są opłacalne w 8ed? Zastanawiam się, czy nie kupić tych jednostek, ale postawienie na półkę nie wchodzi na razie w grę.
Już bardziej opłacalni są Slayersi i Minersi(choć na turniejach się nimi nie gra :( )
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Minerami jak najbardziej się gra ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Irek_Dwarf pisze:Minerami jak najbardziej się gra ;D
tak ale to zazwyczaj 5-10 ,rzadko kto wystawia 20-30 minerów na turnieju
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

jeśli jade na kowadle to u mnie 30 minersów to normalka, a jeśli bez do tak 1-2x5
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

no ja ostatnio gram na kowadle z 20stka minerów szlifuje tą rozpiske i jak narazie tylko raz z HE dostałem ale to przez smokula i swoja nie wiedze :(
pozatym tez staram sie mieć choć jeden oddział 5 minerów jesli tłuke sie bez kowadła

jeszcze pare bitew i wracam do mojej kochanej rozpiski Slayerowej :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja gram bez minerow a jak mam to max 2x6 i daje radę.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Oki, dzięki Panowie za info, zaoszczędzoną kaskę przeznaczę w takim razie na dodatkowy batalion :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

dobry box nie jest zły ;] dodatkowe figurki zawsze się przydadzą.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

jak sobie radzicie z postacią queek headtaker ?

z tego co pisze w skaveńskim podręczniku to rani dwarfy na +2 dodatkowo ma plus 1 do trafienia masakra
dzisiaj mi go kumpel wystawił i mało przez dziada nie przegrałem
(czy w pojedynku też rani krasnoludy na 2+ bo nie bardzo po angielsku ogarniam frazy "queek always wounds dwarfs on a roll of 2+ (this is not modified in a challenge)"

ODPOWIEDZ