8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Bizim »

Pistolety w tej edycji mają karę za daleki zasięg.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Pistolety w tej edycji mają karę za daleki zasięg.
ale czy ten minus jest doliczany do reakcji s&s

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jeżeli S&S wykonujesz na oddział znajdujący się ponad 6'' od ciebie (czyli krótkiego zasięgu pistoletów) to wtedy doliczasz karę za daleki zasięg przy S&S.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

nie wiem czy był poruszany już temat. Chodzi mi o sytuacje gdy dostawiam charaktera (piechura) o innnym footprint do oddziału piechoty - np orc do goblinow.

i teraz:

1. co jezeli ktos wyzwie mnie na pojedynek ? nie moge go przesunac do wroga bo mam inny footprint - czyli on idzie do mnie ? (odtepstwo od zasady pojedynku) ?

2. jezeli mam 2 orkow i dostawiam ich do goblinow to moge postawic ich kolo siebie do jednego rogu (czy po jednym na kazdym rogu) ? co jezeli chce 3 bohaterow dostawic ?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1. Jeśli nie możesz dosunąć do wyzywającego to zakłada się że pojedynkujące modele są w BtB.
2. Dostawiasz do 1 szeregu. W RB p. 98 nie ma nic na temat dostawiania modelu do już dostawionego modelu więc możesz dostawić ich koło siebie (pod warunkiem że jest miejsce np. obok nie stoi oddział i doklejając dodatkową postać przekroczysz 1").
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

LuciusII pisze:1. Jeśli nie możesz dosunąć do wyzywającego to zakłada się że pojedynkujące modele są w BtB.
to wynika z RB ?

to skorzystam i również zapytam: a jeżeli koło orka, który przyjmuje pojedynek w oddziale goblinow, stoi inny ork bsb z morks war banner - to rozumiem że jest rówież domniemanie że kasuje mu magiczne przedmioty ?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

RB. p. 102 Fighting a challenge + RB FAQ:
Q: After accepting a challenge must the challenged model always
move into base contact with the enemy model that issued the
challenge? (p102)
A: If the challenged model is on his own then he must move
into base contact, as long as this does not require him to move
to a different facing of a unit he is engaged with. If the
challenged model is in a unit he must move as long as it does
not require leaving his unit. Where it is not possible for base
contact to be made then leave the models where they are and
simply assume that the two models are in base contact.
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, ale BSB z Mork's banerem wyłącza magiczne przedmioty tylko tym modelom z którymi jest w BtB. Postać postacie będące wirtualnie w BtB stykają się tylko z sobą (wynika do z zasad - podkreślenie) + modelami z którymi są w BtB fizycznie (w powyższych regułach z RB i FAQa nie ma zapisu o tym że wchodząc w wirtualny BtB przestaje się być w normalnym BtB, oraz że wchodząc w wirtualny BtB jest się też w wirtualnym BtB z innymi modelami).
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

to trochę zmienia postać rzeczy. Można nieźle pokombinować.

ktoś chętny to jeszcze skomentuje ?

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

Ktoś może się jeszcze wypowiedziec w powyższych kwestiach ? kasuje przedmioty czy nie ? jak działa btb wirtualny ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

musisz dostawic do pojedynku i kropka, jesli z jakichs powodow nie jest to mozliwe, a powinno wbrew pozorom, bo tak są skonstruowane pojedynki ze nie mozesz wyzywac do oddzialu z ktorym sie nie stykasz (multi combat) to traktuj to jakby byli w B2B
czyli wylaczane sa przedmioty
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie ma co komentować, Lucius ma rację. w tym konkretnym przypadku (ork w goblinach) bsb musi się REALNIE stykać z rzucającym czelendż żeby wyłączyć mu przedmioty w pojedynku
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Głupie pytanie... w oddziale Kawy mam charaktera z przedmiotem dającym (MR3) rzucam bless ze shrina i wychodzi mi MR3 czy moge to rerollować??
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Przemcio pisze:Głupie pytanie... w oddziale Kawy mam charaktera z przedmiotem dającym (MR3) rzucam bless ze shrina i wychodzi mi MR3 czy moge to rerollować??
Nie

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

musisz dostawic do pojedynku i kropka, jesli z jakichs powodow nie jest to mozliwe, a powinno wbrew pozorom, bo tak są skonstruowane pojedynki ze nie mozesz wyzywac do oddzialu z ktorym sie nie stykasz (multi combat) to traktuj to jakby byli w B2B
czyli wylaczane sa przedmioty
nie no, stary, przy wirtualnym btb nie wyłącza przedmiotów. chyba nie rozumiesz kminy.

przyjmujesz czelendż kolesiem, który stoi OBOK bsb-ka. nie może się dostawić to jest w wirtualnym btb, a chorąży nie.

a sytuacja gdy kolo nie może się dostawić jest dośc częsta
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

skumałem :) jak dopisałeś, myślałem, że chodzi o sytuację kiedy BSB z tym sztandarem wziął challenge i mógł tylko wirtualnie się stykać z jakiegoś powodu
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Nie mam RB przy sobie, a trapi mnie pytanie czy Talismn of Preservation, albo armour of destiny dają też warda mountowi?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

takie rzeczy nie przenoszą się na mounty, nic a nic :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

BSB nie zdaje breaktestu. Ginie od razu czy może przerzucić?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

przerzucić może
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Aron_Banalny pisze:nie ma co komentować, Lucius ma rację. w tym konkretnym przypadku (ork w goblinach) bsb musi się REALNIE stykać z rzucającym czelendż żeby wyłączyć mu przedmioty w pojedynku
mam wrazenie, troszku nie ogarnales tego cytatu z FAQ'a i tego o czym lucius pisal.
na poczatku sie z nim zgadzasz a nastepnie piszesz co innego.
jesli nie masz mozliwosci zetknac sie z przeciwnikiem w pojedynku to i tak jest traktowany jak by byl w BtB + dodatkowe postacie z ktorymi jest faktycznie w BtB.

no chyba, ze to ja czegos nie ogranalem ale czytalem wypowiedz luciusa i za cholere nie chce wyjsc inaczej ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Zablokowany