8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: LuciusII »

Szarżę deklarujesz po kolei każdym swoim oddziałem, jeśli dojdziesz do tej z frenzy i ona ma coś w zasięgu, testujesz Ld, nie zdasz szarżujesz ma najbliższą wrogą jednostkę (bo musisz na nią zadeklarować szarżę), jeśli zdasz to szarżujesz na co chcesz i jak chcesz lub nie szarżuje. Gdzie jest tak napisane że frezy wykonuje się po zadeklarowaniu zwykłych szarż?
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

W ostatniej bitwie jeden gracz chciał mi sprzedać wała że jak już zdałem liderkę na Knightach z Archaonem to nie mogę już wyszarżować Archaonem z tego oddziału 8) Nie dałem sobie go wcisnąć ale chciałem się upewnić że dobrze zrobiłem.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

LuciusII pisze:Gdzie jest tak napisane że frezy wykonuje się po zadeklarowaniu zwykłych szarż?
W RB





do 7 edycji ;)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Chodzi mi o to że nie ma zapisu że po powstrzymaniu nie może już szarżować (wyszarżowywać). W 7ed z tego co pamiętam z frezy szarżowali po deklaracji wszystkich szarż.
EDIT: Wg zasad frezy nie da się wyszarżować z oddziału, przed testem Ld bo cały oddział musi szarżować przed testem Ld, jeśli go nie zda to i tak cały oddział szarżuje. Jeśli się powstrzyma to imo bohaterem może wyszarżować bo w zasadach frenzy nie ma nic o tym że oddział który się opanował działa normalnie w remaining moves.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

tak, nie widze jednak sensu, dlaczego masz dawac test a potem i tak szarzowac :roll:

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Bo szarżować musi cały oddział z frenzy (składający się z 1 lub więcej modeli z tą zasadą), najpierw deklaruje w co chce szarżować, jeśli nie chce test Ld, jeśli nie zda to szarża w najbliższego.

A co jak chcemy się opanować bo chcemy szarżować samą postacią a nie oddziałem. Przed opanowaniem się nie możemy wyszarżować, bo najpierw jest procedura z 1 mojego akapitu.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

LuciusII pisze:Bo szarżować musi cały oddział z frenzy (składający się z 1 lub więcej modeli z tą zasadą), najpierw deklaruje w co chce szarżować, jeśli nie chce test Ld, jeśli nie zda to szarża w najbliższego.

A co jak chcemy się opanować bo chcemy szarżować samą postacią a nie oddziałem. Przed opanowaniem się nie możemy wyszarżować, bo najpierw jest procedura z 1 mojego akapitu.
Dokładnie o to mi chodziło :| Czyli spokojnie mogę wyszarżować Herosem po zdaniu liderki na oddziale z freenzy.. ha wiedziałem :!:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

tak, nie wzialem pod uwage przypadku gdzie masz mozliwosc szarzowac na jedna z dwoch jednostek. stad test przed deklaracjami szarz.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Mając 2 HW podlega się zasadzie Extra attack. Mając frenzy też dostaje się zasadę Extra Attack.

Teraz pytanie. Czy warriorzy khorna z 2 broniami (dostają wtedy 2 razy zasadę extra attack) dostają +2 ataki?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dostają.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w sensie mają 3 ataki
1 z bazy 1 za add hw i 1 za frenzy?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dwa z bazy, +1 za dwie bronie, +1 za frenzy i jeszcze potencjalnie 1+ za buff z warshrina :twisted: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

misha pisze:w sensie mają 3 ataki
1 z bazy 1 za add hw i 1 za frenzy?
Tak, w ten sam sposób działają Plagusy czy Korsarze od DE
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Czyli można wycisnąc 5 ataków w bazie na Warriorach Khorna
Boostujesz ich magią ognią i mają +1 do ranienia (imitacja siły 5 :twisted: )
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Lepsze jak siła 5. Piątką siły dalej ranisz steam tanka na 6+ a z rhuinem już na 5+ co najmniej :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale As nie modyfikujesz
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Większa ilość ran powinna nadrabiać :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Takie szybkie pytanie, nie wiem czy gdzieś już było

placek z katapulty muszę kłaść na oddziale czy mogę położyć środek na skraju górki i liczyć, że zescateruje mi na oddział za górką którego niczym nie widzę?
100% legalne? legalne ale można dostać worsta? Zabronione?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Luc pisze:Czyli można wycisnąc 5 ataków w bazie na Warriorach Khorna
Boostujesz ich magią ognią i mają +1 do ranienia (imitacja siły 5 :twisted: )
Ja tam ich wolę z brzytwą od własnego maga i death frenzy od sojuszniczego grey seera ale co kto lubi 8) Horda 81 ataków z siłą 8 =D>
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, o 23:44 przez Grolshek, łącznie zmieniany 1 raz.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

placek klopy kładziesz tak żeby centrum było w nad oddziałem wroga który widzisz albo strzelać indirectem w dowolnego wroga

Zablokowany