ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: ETC 2012

Post autor: Scimitar »

Dębek pisze:...
Wiesz Dębek, mi z tymi kuszami to po prostu chodzi o to, dlaczego jakoś specjalnie te kusze DE zostały przycięte. Shadów przycięto - ok, wiadomo, gejkomanda Shadów mogłyby wkurzać (więc jest 20 i w pełni to rozumiem), ale co ze zwykłymi kuszami na innych oddziałach ?

Co do WE to masz 100% racji. Kiedyś pisałem, już sporo czasu temu, że w świetle zmienionych zasad i wycen jednostek w innych armiach realne koszty paru jednostek WE powinny oscylować coś w okolicach:
Waye - 20 pkt. (no bo niby ten KB jest)
Warhlaki - 30 pkt. (nie są lepsze od Terrków, a sporo droższe)
Glade Guard - 20 pkt. max (w porównaniu np. do DRów)

Co do innych rzeczy w WE się nie wypowiadam, choć przy obecnych cenach Hydr czy Abomek, to koszt Treemana jest śmiesznie wysoki (choć w przypadku Hydry raczej śmiesznie niski :) ).
GW jakoś brak konsekwencji w wycenie zasad specjalnych (AP w commonach za 45 pkt, a u DE za 25 pkt. :twisted: ), a co się potem przekłada na ceny jednostek.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

TK jako book jest mega zbalansowany.
Brak wygaru w drogich jednostkach jest rekompensowany magią, którą niestety, ale ETC nam przycina.

Bo przy Tworzeniu ETC bierze sie te najsilniejsze armie pod względem magii (VC, HE), którę dodatkowo mają wygar w posiadanych jednostkach. W TK już wygląda to zupełnie inaczej. To tak jakby zabrac dziecku wiaderko i kazac mu ulepić babke z piasku - owszem dokona tego, ale bedzie brzydka, zniekształcona i zajmie mu to wiecej czasu.

Ale jak już Butan zaóważył - o TK bym sie nie martwił, bo Shino nie pozwoli sobie armii zbanowac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

może ktoś chce pojechać na rozgrzwkę??

http://www.tabletoptournaments.net/eu/t ... p?tid=8379
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Wygląda ciekawie. Kto jeszcze zainteresowany?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bo przy Tworzeniu ETC bierze sie te najsilniejsze armie pod względem magii (VC, HE),
Tylko HE jakoś szału nie robią. Niby wszystko przegięte, a jakoś nie chce działać. Na drużynówkach w topowych teamach jakoś się nie mieszczą. I moim zdaniem można by im tą magię, tak samo jak u TK, poluzować.

Za to wydaje mi się, że zupełnie odblokowane WE byłyby już ciekawą opcją na drużynówkę. Spam driad i łuków byłby dobrą kontrą np. na lizaki i DE bez smoka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Szmajson pisze:może ktoś chce pojechać na rozgrzwkę??

http://www.tabletoptournaments.net/eu/t ... p?tid=8379
A może te zasady mają po angielsku ? #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Też podoba mi się pomysł poluzowania tych "słabszych" armii zamiast dawać jakieś punkty. Może rzeczywiście by to było coś lepszego.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja uważam, że im więcej wychodzi ABków na nową edycję, tym lepszy jest balans. W rywalizacji pomiędzy 8-edycyjnymi ABkami balans jest przyzwoity BEZ jakichkolwiek ingerencji - zgadzam się wręcz, że ingerencje compowe powodują zmniejszenie balansu.

Przykładowo - nowe ogry i VC raczej bazują na wygarze w walce wręcz. TK bazują na strzelaniu i magii. Ponieważ strzelanie i magia są w pierwszym rzędzie osłabione przez comp, realnie TK tracą w stosunku do tych dwóch armii. Sensu to nie ma. Gdyby w AR zapisać, że ograniczenia AR nie dotyczą armii 8 ed (przynajmniej w wymiarze strzelania i magii), to zyskają przede wszystkim TK.

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że wraz z wychodzeniem nowych AB pozostaną bardzo nieliczne ograniczenia: zmiana kilku czarów z RB (po czarach z nowych AB widać wyraźnie, że GW zdaje sobie sprawę iż z tymi lore'ami totalnie przegięli), oraz ewentualne ograniczenie modeli/kosztu jednego regonu (może nieco wyższe nawet, niż obecnie, chodzi raczej o to, by ktoś na dróżynówce nie wystawił armii składającej się np. ze 150 grave guardów z dwurakami).

Być może będzie też potrzeba kilku rozwiązań dla konkretnych armii (na zasadzie 0-1 albo max dwie rzeczy z listy). Wahałbym się, czy konieczne jest ograniczenie strzelania - jeśli tak będzie, wolałbym widzieć globalne ograniczenie liczby punktów na strzelców wszelkiego rodzaju i maszynki zamiast ograniczenia liczby modeli.

Zanim wyjdą nowe ABki, obecne ograniczenia dają radę, ale ich lekkie luzowanie jest zasadne.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Już dawno był pomysł żeby wywalić wszystkie 8 ed. szóstki a zostawić po 6 czarów dla każdego booka... Nie zyskał aprobaty bo wszyscy chcieli swoje dwellersy, birony i brzytwy rzucać... Magii praktycznie nie trzeba by było ciąć...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Sranie w banie.
Nie było by to równe cięcie.
Oczywiście ze swojej perspektywy ;)
Shadow to przeważnie domena DE.
Jeśli nie było by 6tek to zdispellowałbyś takie obniżanie tafa i co ja Ci z siłą 3 zrobię na taki woch na przykład?
Wystarczającym ograniczeniem dla De jest max 6 kostek na jeden czar.
Osobiście uważam, że takie dwellersy to zdecydowanie bardziej przeje...lony czar...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Wszystkie wymienione przeze mnie masakrują...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

a najbardziej 6 z beasta i fire'a :wink:

wracając do ograniczeń - czy w SLOSie ma znaczenie że strzela się ze wzgórza lub na wzgórze w ogóle?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Piotr pisze:Wygląda ciekawie. Kto jeszcze zainteresowany?
No własnie kto tam jeszcze chetny, ja bym się na przykład przejechał skopać paru niemców ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Młody pisze:
Piotr pisze:Wygląda ciekawie. Kto jeszcze zainteresowany?
No własnie kto tam jeszcze chetny, ja bym się na przykład przejechał skopać paru niemców ;)

wstępnie ja :) .. w sumie to ja szakalem jakiegoś turnieju w niemczech "niedaleko" .

Może Busza i Szasze namówie z GW
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Młody pisze:
Piotr pisze:Wygląda ciekawie. Kto jeszcze zainteresowany?
No własnie kto tam jeszcze chetny, ja bym się na przykład przejechał skopać paru niemców ;)
Widzę że nie tylko ja podłapałem taki pomysł.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

hmm termin przyzwoity i nawet mam wolne, ale potrzebuje tłumacza do tych germanskich mord :mrgreen:

Nowe VC są syte dopuki nie bedzie ograniczen dla nich :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

ctr+c, ctr+v z forum etc
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

link?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ